3 maja, 2024

NCAA Championship Wyniki na żywo i aktualizacje: Creighton Women Shock Iowa

W największym do tej pory rozstroju turnieju, Creighton nr 10 znokautował nr 2 w Iowa na piętrze domu Hawkeyes, wysyłając Caitlin Clark i Iowa do domu, gdy awansowała do pierwszego Sweet 16 w historii programu.

Zwycięski strzał Creightona pochodził od znajomej twarzy Hawkeyes – bramkarz Lauren Jensen trafiła za trzy na 12 sekund przed końcem i dała The Blues prowadzenie 63-62. Jensen grał w Iowa rok temu i przeniósł się do Creighton Club w poszukiwaniu więcej czasu na grę; Zdobyłem dziewięć z ostatnich 10 punktów Crightona.

Stan Iowa miał dwie szanse na zwycięstwo w końcówce, ale Clarke nie wykorzystał rzutu rożnego, a po dwóch rzutach wolnych Creighton, Monica Czenano nie wykorzystała rzutu rożnego po karnym. Bluejays prezentują Sweet 16, gdzie spotkają się z numerem 3 w stanie Iowa lub numerem 6 w Georgii.

„Nie mieliśmy nic do stracenia w tym meczu” – powiedział Jensen w wywiadzie telewizyjnym po meczu. „Graliśmy dobrze przez cały sezon, wierzyliśmy w siebie.”

Creighton, 23-17 lat, prowadził po pierwszej kwarcie, oddając pięć rzutów za trzy w pierwszej kwarcie. Creighton awansował przez prawie trzy kwarty, awansując o 12 w drugiej kwarcie, aż para rzutów za trzy Gabby Marshall dała Hawkeyesowi prowadzenie 56-54 w czwartej części meczu z wynikiem 6:51 przed końcem.

Wyglądało na to, że Iowa State zamierza późno przejść na emeryturę, ale drużyna hokejowa nie mogła wystarczająco uderzyć i wykorzystała Creightona, odcinając prowadzenie i ostatecznie wygrywając.

Creighton zakończył mecz z 10 rzutami za trzy, a na koniec nie było nic lepszego niż Jensen, dziesiąty i finalista. Bluejays zaskoczyły teraz dwóch najlepszych rozstawiających, pokonując w rundzie otwierającej siódme rozstawienie Kolorado

Clarke zakończył sezon z 15 punktami nisko i nie strzelił w drugiej połowie. Chinano, lider kraju pod względem procentowej liczby rzutów z boiska, zdobył 27 punktów na 12 z 20 rzutów.

READ  College Football Wyniki, harmonogram, rankingi NCAA Top 25, dzisiejsze gry: Notre Dame, Clemson, USC w akcji