21 marca, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Nattu natto w Chandni Chowk w Delhi, dzięki uprzejmości ambasady niemieckiej

Posłuchaj tego artykułu
Twoja przeglądarka nie obsługuje elementu audio.

Napisane przez PT Eunisa

Zainspirowany tańcem koreańskiego ambasadora Chang Jae-boka do nagrodzonego Oscarem utworu SS Rajamouli Naatu Naatu, wraz z personelem ambasady i ambasadorem Niemiec w Indiach i Bhutanie, dr Philip Ackermann zamieścił na Twitterze wideo, na którym on i personel ambasady powtarzają ruchy taneczne w szybkim tempie szalejący tłum w Chandni Chowk.

„Niemcy nie potrafią tańczyć? Razem z moim indyjsko-niemieckim zespołem świętowaliśmy zwycięstwo #NaatuNaatu na gali #Oscar95 w Old Delhi. Cóż, dalekie od ideału. Ale zabawne!” — powiedział w tweecie. Podziękował również ambasadzie koreańskiej za inspirację i pogratulował zespołowi RRR oraz aktorowi Ramowi Charanowi.

Rzecznik ambasady niemieckiej Sebastian Fuchs, który również brał udział w tańcu, powiedział, że 2,19-minutowe wideo ma pogratulować zespołowi RRR i Indiom zdobycia nagrody. Prace trwały około dwóch godzin, a 20 osób z ambasady, w tym Niemców i Hindusów, zebrało się, by występować w piątki o godzinie 10 rano z pomocą choreografa.

Powiedział, że wybranie Chandni Chowk i podróż autobusem na miejsce było trudne, ale chodziło o to, aby wszyscy wyszli ze swojej strefy komfortu. „Flash mob był innym doświadczeniem, ponieważ był tam wspaniały duch i energia” – powiedział.

Radhika z Departamentu Administracji Ambasady, która również brała udział w tańcu, powiedziała, że ​​przygotowania trwały od dwóch do trzech dni. Dodała, że ​​zespół PR w ambasadzie poczynił wszystkie przygotowania – od znalezienia choreografa po ustawienie sali w Chandni Chowk. Idea wymiany kulturowej obejmowała noszenie indiańskich kurt przez Niemców i bawarskich ubrań, takich jak dirndls i lederhosen przez Indian.

Choć język jest trudny do zrozumienia, choreografowie z Hash Aerobics i Dance Studio ułatwili to. „To był pokaz życia dla wszystkich, ponieważ nigdy wcześniej nie robiliśmy szybkiego rajdu i wykorzystaliśmy to jako okazję do uznania RRR za zdobycie Oscara” – powiedziała Radhika.

READ  Rosja przydziela najemników do sektorów frontowych w miarę wzrostu strat piechoty - Wielka Brytania

W zeszłym miesiącu 50 dyplomatów i pracowników ambasady koreańskiej, w tym obywatele Indii i Korei pracujący w KCC, wzięło udział w tanecznym wideo.