19 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Nasdaq prowadzi do spadku rynku, Bitcoin spada po nowym rekordzie

Nasdaq prowadzi do spadku rynku, Bitcoin spada po nowym rekordzie

Dyrektor generalny Disneya (DIS), Bob Iger, powiedział we wtorek, że robi, co w jego mocy, aby tocząca się walka o pełnomocnictwo z inwestorem-aktywistą Nelsonem Peltzem odwróciła jego uwagę od przekształcania firmy.

„Ciężko pracuję, aby to mnie nie rozpraszało, ponieważ kiedy ja się rozpraszam, rozpraszają się wszyscy, którzy dla mnie pracują, a to niedobrze” – powiedział Iger na wtorkowej konferencji prasowej Morgan Stanley.

W zeszłym roku Peltz i jego fundusz hedgingowy Trian Fund Management wznowili kampanię mającą na celu zmianę zarządu spółki, gdy cena akcji osiągnęła najniższy poziom od wielu lat. Disney stoi przed wyzwaniami, które obejmują spadek działalności w zakresie telewizji linearnej, spowolnienie rozwoju działalności związanej z parkami rozrywki oraz straty w transmisji strumieniowej.

Iger zwrócił uwagę na złożoność prowadzenia wieloaspektowej działalności Disneya, ponieważ różne sektory, takie jak streaming, borykają się z coraz większymi zakłóceniami.

„że to [a business] „Wymaga to nie tylko ogromnej wiedzy, ale także ogromnej ilości czasu i skupienia” – stwierdził. „Ta kampania ma w jakiś sposób za zadanie odwrócić naszą uwagę. …Potrzebujemy czasu i skupienia, aby osiągnąć to, co musimy osiągnąć dla akcjonariuszy”.

Komentarze Igera pojawiają się po opublikowaniu artykułu przez Triana Biała księga 130 stron W poniedziałek oskarżył zarząd o słabe wyniki Disneya i skrytykował jego członków za brak „koncentracji, dostosowania i odpowiedzialności”.

Peltz poszukuje obecnie dla siebie stanowisk w zarządach wraz z byłym dyrektorem finansowym Disneya, Jayem Rasulo. Jeśli walka w głosowaniu przez pełnomocnika będzie się nadal toczyć, zgromadzenie akcjonariuszy zaplanowane na 3 kwietnia ostatecznie zadecyduje o losie zarządu.

Inna firma inwestycyjna, Blackwells Capital, wspiera obecny zarząd spółki, ale nalegała, aby akcjonariusze głosowali na trzech kandydatów w ramach uzupełnienia składu.

Akcje Disneya z trudem odbiły się od rekordowo niskich poziomów, a ich akcje wzrosły o około 11% rok do roku.

READ  Europejscy producenci samochodów celują w przewagę tanich samochodów elektrycznych w Chinach na targach motoryzacyjnych w Monachium

Od początku 2024 r. akcje spółek wzrosły o około 25%, przewyższając wzrost indeksu S&P 500 o 6% w tym samym okresie.