24 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Elon Musk i X/Twitter pozwali na 128 milionów dolarów w związku z rzekomą niezapłaconą odprawą

Elon Musk i X/Twitter pozwali na 128 milionów dolarów w związku z rzekomą niezapłaconą odprawą

Elon Musk i X/Twitter zostali pozwani na 128 milionów dolarów przez byłego dyrektora generalnego Paraga Agrawala i innych członków kadry kierowniczej w związku z rzekomymi niewypłaconymi odprawami.

Jak donosi Engadget, pozew sądowy Odnosi się do burzliwego przejęcia, podczas którego Musk próbował wycofać się z wartej 44 miliardy dolarów transakcji, zanim został pozwany o wymuszenie przejęcia. Mówi, że Musk żywi „szczególną złość” wobec Agrawala, dyrektora finansowego Neda Segala, dyrektora prawnego Vijayi Gade i głównego radcy prawnego Seana Edgetta, z których wszyscy zostali zwolnieni po sfinalizowaniu przejęcia ze względu na rolę, jaką odegrali w procesie sądowym, który wstrzymał przejęcie. nabytek. Piżmo z odwrotu.

W pozwie wskazano, że Agrawalowi przysługuje 57,4 mln dolarów odprawy, Segalowi 44,5 mln dolarów, Gadde'owi 20 mln dolarów, a Edgettowi 6,8 mln dolarów, co daje łącznie około 128 mln dolarów.

„Musk nie płaci swoich rachunków, uważa, że ​​zasady go nie dotyczą, i wykorzystuje swoje bogactwo i władzę, aby atakować każdego, kto się z nim nie zgadza” – czytamy w pozwie. „Ponieważ Musk zdecydował, że nie chce płacić powodom odpraw, po prostu zwolnił ich bez powodu, a następnie sfabrykował fałszywą sprawę i zatrudnił pracowników w swoich różnych firmach, aby poparli jego decyzję”.

READ  Ceny importowe w USA wzrosły we wrześniu o 0,1%, znacznie słabiej niż oczekiwano

Cytuje także autobiografię Waltera Isaacsona, w której twierdzi się, że Musk przechwalał się posunięciem oszczędnościowym o wartości 200 milionów dolarów, w wyniku którego spieszył się z zamknięciem przejęcia na początku dnia i zwolnił kadrę kierowniczą, zanim ostateczne opcje na akcje osiągną pełną wartość.

X/Twitter przeszedł niezliczone transformacje, w tym całkowity rebranding, odkąd Musk przejął go w październiku 2022 roku. Być może największą zmianą jest utrata wsparcia reklamowego ze strony największych firm, w tym Disneya i Warner Bros. i PlayStation, z których wszystkie zmniejszyły swoje przychody z reklam. Na platformie był w listopadzie 2023 r. Nastąpiło to po tym, jak 16 listopada Musk poparł antysemicką teorię spiskową.

Źródło obrazu: Jim Watson/AFP/Getty Images

Ryan Dinsdale jest niezależnym reporterem w IGN. Cały dzień będzie opowiadał o Wiedźminie.