2 grudnia, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

NASCAR umieścił Jeffa Burtona na liście „75 największych kierowców”.

NASCAR umieścił Jeffa Burtona na liście „75 największych kierowców”.

Roberta ReynersaObrazy Getty’ego

W 1998 roku, podczas swojego pięćdziesiątego jubileuszowego sezonu, NASCAR zaprezentował swoich 50 najlepszych kierowców. Lista zawierała większość gwiazd z wczesnych lat organizacji, z których wiele ostatecznie znalazło się w NASCAR Hall of Fame, kiedy zostało otwarte w 2010 roku.

Od 9 kwietnia organ nakładający sankcje doda 25 nazwisk do swojej listy wszechczasów w ramach obchodów 75. rocznicy. Oczekuje się, że pięciu kierowców tygodniowo – prawdopodobnie jeden kierowca każdego dnia tygodnia – zostanie wymienionych w ciągu pięciu tygodni. na wyścig Goodyear 400 14 maja na torze Darlington Raceway (SC).

Najnowsza grupa jest wybierana spośród najlepszych kierowców tego sportu przez panel złożony z byłych kierowców, właścicieli zespołów, pracowników branży, kierownictwa NASCAR oraz obecnych i byłych przedstawicieli mediów. Wszystkie 75-tki – pierwotna klasa 50 nazwana 25 lat temu i nowa 25 – zostaną wyróżnione podczas ceremonii poprzedzających wyścig Goodyear 400.

Gdy NASCAR obchodził w 1998 roku 50. rocznicę, prezes firmy Bill France nazwał tę grupę „ludźmi, którzy definiują współzawodnictwo w naszym sporcie”. Dodał: „Ich osiągnięcia są punktem odniesienia, według którego określana jest znaczna część naszej historii. Uhonorowanie ich w ten sposób na początku obchodów 50. rocznicy NASCAR jest jednym ze sposobów okazania naszego prawdziwego uznania dla nich i nieocenionego wkładu, jaki wnieśli w ciągu ostatnich 50 lat. To są kierowcy, którzy stworzyli I podnieśli fanów NASCAR na nogi i wiwatowali. To są kierowcy, którzy są historią NASCAR ”.

Oryginalne „50 najlepszych kierowców” pochodziło z serii Modified Series, Xfinity Series i Cup Series. Seria Craftsman Truck była zbyt młoda, aby mieć „najlepszych kierowców”, ale oczekuje się, że zmieni się to wraz z nowym składem.

Dzisiejszy dodatek: Jeff Burton

W 2013 roku Jeff Burton osiągnął swoje pierwsze starty w NASCAR we wszystkich trzech seriach. Zapytany tego dnia w Phoenix, który z byłych 999 zapamiętał najbardziej, genialny Burton zawahał się.

„Wykonałem okropną robotę, poświęcając czas na cieszenie się (moją karierą)” – powiedział. „Moja osobowość polega na tym, że zawsze przechodzę do następnej rzeczy. Zwycięstwo w moich pierwszych wyścigach ogólnokrajowych i pucharowych było duże. Ściganie się z Kylem Buschem w Las Vegas w samochodzie ogólnokrajowym, bitwa na ostatnim okrążeniu, w którym wyjechałem poza zakręt 4. To było zabawne. Dwóch facetów ostro się ścigało. Jeśli skończysz na drugim miejscu lub zakręcisz, nadal jest fajnie. Te próby są naprawdę fajne. Wygraj (dwukrotnie) w Darlington w niesprzyjających warunkach, opóźniony deszcz. Zwycięzca (3) wyścigów Winston „No Bull” (Więc) Trzy cheerleaderki również wygrały milion dolarów. Wspaniale było być na Victory Lane z tymi cheerleaderkami, które wygrały te pieniądze.

Burton ścigał się przez część kolejnego sezonu, zanim przeszedł na emeryturę jako kierowca w 2014 roku.

W środę Burton dodał kolejne zwycięstwo w karierze do swojej listy osiągnięć, kiedy znalazł się na liście „75 największych kierowców” NASCAR.

Kariera Burtona nie obejmowała żadnych mistrzostw, ale wygrał 21 razy w Cup Series i 27 razy w Xfinity Series. Jego najlepsze miejsce w mistrzostwach to trzecie miejsce w Pucharze Serii w 2000 roku. Zdobył sześć tytułów Pucharu Serii w 1999 roku dla właściciela zespołu Jacka Rousha, a następnie w tym sezonie z czterema zwycięstwami w 2000 roku.

Burton jest jednym z 15 kierowców, którzy więcej niż raz wygrali Coca-Cola 600 (1999, 2001). Odniósł także dużą wygraną na Southern 500 w Darlington 1999, kończąc passę Jeffa Gordona z czterema zwycięstwami z rzędu w Southern 500.

50 najlepszych kierowców NASCAR

Wybrany w 1998 r

Bobby’ego Allisona
Davey Allison
Bucka Bakera
Buddy’ego Bakera
Jeffa Bowdena
Neila Bonneta
Reeda Byrona
Jerry’ego Cooka
Dale’a Earnhardta
Ralpha Earnhardta
Billa Elliota
Richiego Evansa
Czerwony rolnik
Tima Fluke’a
AJ Voight
Harry’ego Ganta
Jeffa Gordona
Raya Hendricka
Jacka Ingrama
Erniego Irvana
Bobby’ego Izaaka
Dale’a Jarretta
Neda Jarretta
Juniora Johnsona
Alana Kulwickiego
Terry Labonte
Freda Lorenzena
Mały Lund
Marka Marcina
Hershela McGriffa
Bawełna Owensa
Marcin Bunch
Benny’ego Parsonsa
Davida Pearsona
ja mój dom
Richarda Petty’ego
Tima Richmonda
Ognista kula Robertsa
Ricky’ego Roda
Marshalla Teague’a
Herb Tomasz
Curtisa Turnera
Rusty’ego Wallace’a
Darrella Waltripa
Joe Weatherly’ego
Boba Wellborna
Reks Biały
Glen Wood
Cal Yarborough
Leroya Yarbrougha

READ  Odważny Astros zamieni Willa Smitha na Jake'a Odori

następny 25

Akcja rozgrywa się w 2023 roku

(Będzie wydawany raz każdego dnia tygodnia przez NASCAR, w przypadkowej kolejności).

51, Tony’ego Stewarta

52, Casey Kahn

53, Michał Stefanik

54, Randy LaJoie

55, Kyle Larson

56, Greg Biffle

57 Sterling Marlin

58, Ryana Newmana

59, Pogoń za Elliottem

60, Ron Hornaday

61, Jeff Burton

62, już 27 kwietnia


Mike Bryson relacjonował wyścigi samochodowe dla Jackson (Mich.) Citizen Patriot i MLive Media Group od 1991 roku do czasu dołączenia do Autoweek w 2011 roku.