18 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Nakaz szczepień rozpętał tłum w małym polskim mieście.

Niewielki, ale groźny wiec w Polsce w tym miesiącu był następstwem decyzji wybranej kilka dni temu rady w dawnym górniczym mieście Walfrich w południowo-zachodniej części kraju. Szczepienie przeciwko koronawirusowi było obowiązkowe Dla wszystkich pełnoletnich mieszkańców.

Ten wynik znalazł odzwierciedlenie w wywiadzie z burmistrzem dr Romanem Selemezem, który powiedział, że „sama szczepionka jest jedynym faktem medycznym, który może zapobiec tej chorobie”. Ale zamiast uspokoić nerwy, ubolewał, że „uczynił ten mały punkt na mapie Polski miejscem zainteresowania wszystkich sceptyków nauki i rzeczywistości”.

Ostrzeżenie przed szczepionkami na koronawirusa jest w Polsce głębokie, zwłaszcza wśród młodych ludzi, wynika z badania Uniwersytetu Warszawskiego, z którego wynika, że ​​40 proc. populacji jest niechętnych szczepieniu. Jest to mniej sceptyczne niż we Francji, ale wciąż wystarczy zmienić szczepionki z innego powodu i rosnącej mniejszości lekarzy, którzy „żyją w innej rzeczywistości” opartej na nieufności do wszelkiej władzy naukowej, moralnej i politycznej. .

„Nie ma reguł, praw, faktów, osiągnięć naukowych, udowodnionych danych. Wszystko jest wątpliwe, wszystko jest kruche” – powiedział. „To niebezpieczne, bardzo niebezpieczne”.

Obowiązkowy nakaz szczepień, zatwierdzony przez 20 z 25 członków rady miejskiej, nie ma rzeczywistej mocy prawnej. W zeszłym tygodniu został unieważniony przez rząd regionalny, który jest kontrolowany przez przeciwników politycznych głęboko konserwatywnej partii rządzącej w Polsce, Prawo i Sprawiedliwość, centralny liberał dr Selemej.

READ  UE podejmuje kroki prawne przeciwko prawom LGBTQ+ na Węgrzech i w Polsce Prawa LGBT