30 listopada, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska mianuje nowego ambasadora Ukrainy

Polska mianuje nowego ambasadora Ukrainy

Polski rząd nominował do polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych nowego ambasadora na Ukrainie, 67-letniego polityka i biznesmena Jarosława Guzy. zdeklarowany na Twitterze 24 października.

Ambasador Kuzy zastąpi dotychczasowego ambasadora Polski na Ukrainie. . Czychoki był jedynym emisariuszem, który pozostał w Kijowie podczas inwazji rosyjskiej.

Pomimo niedawnego Napięcia Według doniesień podjęto decyzję o zastąpieniu ambasadora Polski na Ukrainie w związku z umowami zbożowymi między Ukrainą a Polską. zdeklarowany Powrót w marcu.

Według polskich mediów Jarosław Guzy urodził się w Krakowie w 1955 roku, studiował socjologię i historię na Uniwersytecie Jagiellońskim. W 1991 roku został mianowany doradcą Ministra Obrony Narodowej, a w latach 1992-1993 był członkiem Ruchu Rzeczypospolitej Polskiej.

Kuzy ostatecznie został konsultantem największej polskiej firmy ubezpieczeniowej. Obecnie jest członkiem Polskiej Rady Współpracy z Regionem Azji i Pacyfiku.

Czytaj więcej: Najnowsza wojna na Ukrainie: Zełenski obiecuje pełną ukraińską kontrolę ogniową nad Krymem

Ciężko pracujemy, aby dostarczać Ci niezależne, lokalne wiadomości z Ukrainy. Rozważać Poparcie dla niepodległości Kijowa.

READ  Niemcy nie wstrzymują dostaw czołgów Panther 2 na Ukrainę, poddając się naciskom USA.