18 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Najnowszy tablet Fire firmy Amazon to tablet z systemem Android za 230 USD

Najnowszy tablet Fire firmy Amazon to tablet z systemem Android za 230 USD

Chyba tablety z Androidem jeszcze nie umarły. Po oficjalnej premierze tabletu Pixel przez Google w zeszłym tygodniu, Amazon zaprezentował nowe urządzenie Fire o nazwie Max 11. Tylko 230 dolarówFire Max 11 oferuje 11-calowy ekran LCD, smukłą aluminiową ramę i sterowanie inteligentnym domem Alexa. Udało mi się krótko sprawdzić próbkę na odprawie w zeszłym tygodniu i jestem pod wrażeniem tego, ile Amazon oferuje za swoje pieniądze.

Nawiasem mówiąc, to nie jest przeciętny tablet Fire. Podczas gdy poprzednie aukcje firmy znalazły niszę jako niedrogie, przyjazne dzieciom przenośne urządzenia rozrywkowe, Max 11 rozwinął to wszystko. Dzięki smuklejszym ramkom, bardziej wysokiej jakości aluminiowej obudowie i wadze nieco ponad funta jest przeznaczony dla tych, którzy również chcą trochę popracować i wykonywać wiele zadań jednocześnie. W tym celu tablet wykorzystuje ośmiordzeniowy procesor MediaTek, który według Amazon jest o około 50 procent szybszy niż „najszybszy tablet”.

W przycisk zasilania wbudowany jest czytnik linii papilarnych, dzięki czemu Maxx 11 jest pierwszym tabletem firmy oferującym tę funkcję. 11-calowy wyświetlacz, który według Amazona jest „największym i najbardziej żywym wyświetlaczem tabletu”, ma rozdzielczość 2000 x 1200 i ma certyfikat niskiego poziomu niebieskiego światła. Obsługuje również Wi-Fi 6 i Fire OS 8, który zapewnia kilka funkcji podzielonego ekranu i obrazu w obrazie, które pozwalają uruchamiać e-maile podczas monitorowania ulubionych transmisji na żywo w YouTube (takich jak Podcast EngadgetMoże?).

Co ważniejsze, firma stworzyła również etui na klawiaturę i rysik dla Max 11, które można dostać za dodatkowe 100 USD. Jeśli nie potrzebujesz pióra (35 USD), możesz kupić etui za jedyne 90 USD. Mocuje się do urządzenia magnetycznie, a także łączy za pomocą pinów pogo. Podoba mi się, że pokrywa jest wyposażona w podpórkę, a według mojego krótkiego doświadczenia była wystarczająco mocna, aby podeprzeć tablet pod różnymi kątami. Klawiatura jest odłączana, więc możesz ją zabrać ze sobą, gdy nie chcesz jej zabierać ze sobą. Jego klawisze były zaskakująco sprężyste i głębokie, z dobrze rozmieszczonym układem. Chociaż myślę, że gładzik jest trochę mały, cieszę się, że Amazon przynajmniej go uwzględnił, zamiast całkowicie go wyeliminować.

READ  Quake II otrzymuje remaster

Amazonka

Podobało mi się również pisanie mojego imienia i przypadkowego powitania za pomocą pióra „Made For Amazon Stylus Pen”, które wykorzystuje wymienną baterię AAA, która według firmy powinna wystarczyć na sześć miesięcy. Odrzucanie dłoni w OneNote było skuteczne podczas odprawy, możesz także pisać bezpośrednio w polach wyszukiwania i wiadomości, a Max 11 przekonwertuje twoje pismo na tekst, który możesz wysłać.

Oczywiście jest to zupełnie inne urządzenie niż Pixel Tablet, który jest wyposażony w stację dokującą z głośnikiem, która utrzymuje go w stanie naładowania i zamienia się w inteligentny wyświetlacz po podłączeniu. Ale żeby nie zapomnieć, Amazon oferuje już tryb pokazu na swoich tabletach, który zamienia je w pulpity nawigacyjne dla twojego podłączonego domu, podobnie jak Echo Shows. To samo dotyczy Max 11, a dzięki podstawce na pudełku możesz w zasadzie przekształcić go w inteligentny wyświetlacz. Jasne, nie zawsze pozostanie naładowany, chyba że go podłączysz, i nie będzie miał systemu dźwiękowego premium, gdy pozostanie nieruchomy. Ale możesz tutaj w pewnym sensie powtórzyć wrażenia z tabletu Pixel za 150 USD mniej. Alexa też zawsze może podsłuchiwać.

Sam Max 11 będzie działał 14 godzin na jednym ładowaniu, według Amazon, a dostępne będą modele 64 GB i 128 GB. Dla ciekawskich urządzenie będzie miało 4 GB pamięci RAM oraz 8-megapikselowy przedni i tylny aparat. A jeśli jesteś niezdarny lub spodziewasz się, że dzieci w twoim życiu będą się kłócić o ten tablet, pocieszające jest to, że Amazon twierdzi, że Max 11 jest „trzy razy mocniejszy niż iPad 10.9” (10. generacji).

Podobnie jak inne tablety firmy, Fire Max 11 obsługuje wszechstronną kontrolę rodzicielską i wiele profili użytkowników, dzięki czemu możesz dzielić się tym ze spokojem. Za jedyne 330 USD Fire Max 11 oferuje wiele funkcji, które sprawiają, że wydaje się solidną wartością. Jest zdecydowanie tańszy (po uwzględnieniu ceny obudowy klawiatury) niż Galaxy Tabs, Surfaces i iPady, które od dawna dominują na rynku tabletów. Oczywiście są firmy takie jak Lenovo, na które należy zwrócić uwagę, ale biorąc pod uwagę silną pozycję Amazona w przestrzeni rodzinnej, wygląda na to, że Max 11 wkrótce znajdzie swój dom w plecakach wielu dzieci uczęszczających do szkoły. Możesz zamówić Fire Max 11 w przedsprzedaży już od 230 USD.