24 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Akcje NVDA: zespół Nvidii i Microsoft Azure w sprawie generatywnej sztucznej inteligencji

Akcje NVDA: zespół Nvidii i Microsoft Azure w sprawie generatywnej sztucznej inteligencji

Wiodący producent procesorów sztucznej inteligencji, nvidia (NVDA), w połączeniu z najbardziej poszukiwanymi nazwami w generatywnym oprogramowaniu AI, Microsoftu (MSFT). Akcje NVDA i MSFT wzrosły w tym roku w związku z wiadomościami dotyczącymi sztucznej inteligencji.
XNvidia ogłosiła we wtorek, że współpracuje z Microsoftem w celu przyspieszenia generatywnej sztucznej inteligencji gotowej do zastosowania w przedsiębiorstwach. Technologia może generować treści, w tym artykuły pisane, zdjęcia, filmy i muzykę, z prostych wyrażeń opisowych. Firmy mogą wykorzystywać generatywną sztuczną inteligencję do poprawy obsługi klienta, badań rynkowych i innych zastosowań.

Producent chipów graficznych powiedział, że integruje swoje oprogramowanie Nvidia AI Enterprise z ofertą Microsoft Azure Machine Learning, aby pomóc organizacjom w ich inicjatywach AI. Azure to platforma przetwarzania w chmurze firmy Microsoft. Co więcej, Microsoft intensywnie inwestuje w sztuczną inteligencję, w tym w partnerstwo z OpenAI.

Integracja Nvidia-Microsoft pozwoli klientom Azure na szybkie tworzenie i wdrażanie niestandardowych aplikacji oraz zarządzanie nimi przy użyciu ponad 100 platform Nvidia AI i narzędzi programistycznych.

Wiadomości giełdowe NVDA: Następna fala generatywnej sztucznej inteligencji

„Wraz z nadchodzącą falą generatywnych aplikacji sztucznej inteligencji firmy poszukują bezpiecznych narzędzi i usług akceleracyjnych, które napędzają innowacje” — powiedział w oświadczeniu Manuvir Das, wiceprezes ds. komputerów korporacyjnych w firmie Nvidia. Nowe wydanie.

„Połączenie oprogramowania Nvidia AI Enterprise i Azure Machine Learning pomoże firmom przyspieszyć inicjatywy AI poprzez bezpośrednią i wydajną ścieżkę od rozwoju do produkcji” – dodał.

Akcje NVDA spadły dziś o 1,6%, zamykając się na poziomie 306,88. Microsoft spadł o 1,8% do 315,26.

Nvidia i Microsoft są notowane na akcjach IBD

Integracja technologii Nvidia z Azure Machine Learning umożliwi organizacjom trenowanie i wdrażanie niestandardowych dużych modeli językowych dla generatywnej sztucznej inteligencji, powiedział w pisemnym oświadczeniu John Montgomery, korporacyjny wiceprezes ds. platformy sztucznej inteligencji w firmie Microsoft.

Akcje NVDA i MSFT znajdują się na liście IBD Tech Leaders. Ponadto Nvidia znajduje się w tabeli liderów IBD. Co więcej, Microsoft znajduje się w wieloletnim gronie liderów IBD.

READ  Spotify wprowadza spersonalizowane playlisty oparte na sztucznej inteligencji, które można tworzyć za pomocą podpowiedzi

Wcześniej we wtorek producent komputerów PC Nvidia Technologie Della (Dołek) ogłosili wspólną inicjatywę mającą na celu ułatwienie firmom tworzenia i wykorzystywania generatywnych modeli sztucznej inteligencji w miejscu pracy. Inicjatywa nazywa się Projekt helisyBędzie również korzystać z infrastruktury i oprogramowania firm Dell i Nvidia.

Śledź Patricka Seitza na Twitterze pod adresem @pracownik Więcej artykułów na temat technologii konsumenckich, oprogramowania i zapasów półprzewodników.

Może Ci się spodobać:

Adobe bardziej skłania się ku generatywnej sztucznej inteligencji. Oto, co czeka wiodącą na rynku aplikację Photoshop

Apple podpisuje z firmą Broadcom wielomiliardową umowę na dostawę chipów bezprzewodowych

Ruch Chin przeciwko Micronowi nazwał sprzedaż polityczną przeszkodą

Zobacz akcje na liście liderów w pobliżu punktu zakupu

Znajdź zwycięskie akcje za pomocą systemu rozpoznawania wzorców MarketSmith i niestandardowych ekranów