9 lutego, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

MKBHD twierdzi, że post-processing niszczy zdjęcia z iPhone’a

YouTuber Marques Brownlee, znany również jako MKBHD, udostępnił swoje wyniki wyszukiwania Nagrody za smartfony 2022 W zeszłym miesiącu. I choć iPhone 14 Pro zwyciężył w kategorii Best Camera System, YouTuber zwrócił uwagę na pewne niedociągnięcia dotyczące zdjęć wykonanych najnowszym smartfonem Apple. teraz MKBHD powraca na wideo w którym wyjaśnia, dlaczego niektóre zdjęcia iPhone’a psują się — a odpowiedź brzmi: przetwarzanie końcowe.

Przed wynikami Smartphone Awards 2022, MKBHD udostępnił również wyniki testu ślepej kamery. W tym Pixel 6A od Google zajął pierwsze miejsce, a Pixel 7 Pro zajął drugie miejsce. Doprowadziło to YouTuberów i wiele osób do zastanowienia się, co się dzieje ze zdjęciami zrobionymi iPhonem.

Post-processing obrazów stał się przesadą

Aby zrobić dobre zdjęcie, ważne jest, aby mieć dobrą matrycę, która jest w stanie uchwycić jak najwięcej światła i szczegółów. Ponieważ jednak czujniki aparatu w smartfonach są dość małe w porównaniu z lustrzankami cyfrowymi, producenci telefonów co roku wprowadzają nowe sztuczki, aby ulepszyć te zdjęcia za pomocą obróbki końcowej.

Prawie każdy nowoczesny smartfon wykorzystuje kombinację sprzętu i oprogramowania do dostosowywania zdjęć po ich zrobieniu, aby wyglądały lepiej i zrekompensowały brak dużego czujnika. Obejmuje to między innymi zmniejszenie poziomu szumów, dostosowanie balansu bieli i zwiększenie jasności w celu wydobycia większej ilości szczegółów w ciemnych scenach.

Ale w ostatnich latach Apple i inne firmy przeniosły to na wyższy poziom. Na iPhonie funkcja Smart HDR łączy wiele zdjęć z różnymi ustawieniami w jedno zdjęcie. Dzięki temu telefon może wybrać najlepsze aspekty każdego z nich, aby uzyskać lepszy obraz. Ale gdy w grę wchodzi dużo przetwarzania końcowego, te obrazy mogą wyglądać nierealistycznie. I tak właśnie dzieje się z aparatem iPhone’a.

Jak zauważył MKBHD, większość telefonów dobrze radzi sobie w sprzyjających warunkach, takich jak czyste niebo lub obiekt na jasnym tle. Ale kiedy masz różne kolory i tekstury w tej samej scenie, przetwarzanie końcowe musi być wystarczająco inteligentne, aby zrozumieć, które ustawienie jest najlepsze dla wszystkich tych elementów.

READ  Niespodzianka, serwery Fortnite zostaną wyłączone z powodu konserwacji szybciej niż oczekiwano

Ale chodzi o to, że podczas gdy firmy takie jak Google robią to we właściwy sposób, Apple z pewnością nie. Jak zaznaczył YouTuber, iPhone 14 Pro zawsze stara się rozjaśniać cienie, zwłaszcza na twarzach ludzi, przez co obraz wygląda bardzo sztucznie. iPhone przecenia też rozdzielczość zdjęć w porównaniu do innych smartfonów. MKBHD skarży się, że jego odcień skóry wygląda zupełnie inaczej w aparacie iPhone’a.

Apple niszczy aparat iPhone’a wszystkimi tymi inteligentnymi funkcjami

Nawet jeśli iPhone miał świetny sprzęt do aparatu, został zrujnowany przez wszystkie inteligentne funkcje, takie jak Smart HDR, które Apple wprowadziło w ostatnich latach. Każdego roku firma dodaje kolejne kroki do przetwarzania końcowego aparatu. Ale zamiast ulepszać zdjęcia, czynią je nienaturalnymi.

w Recenzja aparatu iPhone 14 Pro autorstwa Sebastiaana de With, twórca popularnej aplikacji aparatu Halide, również wskazał wiele wad Smart HDR. Na przykład za każdym razem, gdy tło jest zbyt jasne, iPhone próbuje również rozjaśnić osoby na zdjęciu, sprawiając, że wyglądają na zbyt białe. „Szczerze mówiąc, nigdy nie widziałem, żeby dało to lepszy obraz. Rezultat jest po prostu bolesny”.

W innym przykładzie aparat iPhone’a stosuje wiele „dziwnych artefaktów” do autoportretów zrobionych w naprawdę słabym świetle, aby spróbować zapisać obraz, ale kończy się to „bałaganem przypominającym akwarelę” zamiast zwykłych ciemnych zdjęć z dużo hałasu.

Osobiście zauważyłem też, jak Smart HDR psuje niektóre moje zdjęcia, które również okazują się bardzo ostre i mają przesadzone kolory. na reddicieWydaje się, że wielu użytkowników iPhone’a zgadza się z tym.

READ  „Magiczna ładowarka”, która wydaje się być porzucona przez Apple, pojawia się na nowych obrazach

Apple powinno dać użytkownikom możliwość robienia naturalnych zdjęć

Od lat użytkownicy iPhone’ów wyśmiewają się z innych smartfonów, bo ich zdjęcia wyglądają zbyt sztucznie. Teraz doszliśmy do punktu, w którym zdjęcia iPhone’a wyglądają bardzo nienaturalnie. Chociaż mam nadzieję, że firma ulepszy Smart HDR, wolałbym opcję zminimalizowania lub całkowitego wyłączenia przetwarzania obrazu w aparacie iPhone’a.

Możesz oczywiście zrobić zdjęcie RAW za pomocą aplikacji takich jak Halide (należy zauważyć, że obrazy ProRAW są nadal przetwarzane), ale wtedy będziesz mieć znacznie większy plik obrazu, aby uzyskać bardziej naturalny efekt.

co z tobą? Czy nadmierne przetwarzanie zdjęć w aparacie iPhone’a również zrujnowało Twoje zdjęcia? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

Przeczytaj także:

FTC: Używamy linków partnerskich, aby zarabiać. jeszcze.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości Apple: