22 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Imigranci nocowali na polskiej granicy po napiętym dniu

Warszawa – Polska policja we wtorek rano opublikowała nagranie wideo przedstawiające grupę imigrantów biwakujących nocą na wschodniej granicy Białorusi z Polską. Polska policja zamieszek i zwoje drutu kolczastego skonfrontowali się z migrantami, a policja stwierdziła, że ​​sytuacja jest spokojna z dnia na dzień.

Idąc za tym Dzień intensywnego napięcia Na granicy liczna grupa imigrantów – setki lub tysiące osób, głównie z Bliskiego Wschodu i inspirowana Białorusią – próbowała przedostać się do Polski.

w Filmy Opublikowano na Twitterze, Namiotach i Oparzenia Widać, jak polska policja bawi się zawiadomieniem ostrzegającym imigrantów, że granicę Polski będą mogli przekroczyć tylko na oficjalnych przejściach granicznych.

Reklama

Ale na początku wtorku pobliskie skrzyżowanie w Cuśnicy na północnym wschodzie kraju zostało zamknięte.

Sytuacja wskazuje, że od kilku miesięcy narasta presja migracyjna na trzy kraje UE leżące na wschodniej granicy obozu z Litwą i Polską oraz w mniejszym stopniu Łotwą i Białorusią.

Imigranci, głównie z Iraku i Syrii, a także niektórzy z Afryki, skorzystali z nowego szlaku migracji do Europy. Większość stara się podróżować tylko przez Polskę, aby dotrzeć do Niemiec lub innych krajów Europy Zachodniej.

Polska otrzymała silne sygnały wsparcia i solidarności ze strony Unii Europejskiej i państw członkowskich UE oraz Stanów Zjednoczonych w obliczu kryzysu granicznego.

Ustępujący niemiecki minister spraw wewnętrznych Horst Seehofer wezwał we wtorek wszystkie kraje UE do „stania razem, ponieważ (prezydent Białorusi Aleksander) Łukaszenko wykorzystuje los narodu przy wsparciu rosyjskiego prezydenta Władimira Putina do destabilizacji Zachodu”. Wezwał Komisję Europejską do wsparcia Polski w zabezpieczeniu granicy.

Reklama

„Polacy do tej pory zareagowali prawidłowo” – powiedział Siehofer niemieckiemu dziennikowi Bildt of Poland o umacnianiu granicy. „Nie możemy ich krytykować za obronę zewnętrznej granicy UE za pomocą akceptowalnych środków… Polacy pełnią najważniejszą służbę dla całej Europy”.

READ  Polska utrzymuje stopy procentowe na niezmienionym poziomie nawet pomimo osłabienia gospodarki

Zastępca Seehofera, Stephen Meyer, powiedział Bildtowi: „Jeśli Polska chce, może bardzo szybko wysłać niemiecką policję na poparcie Polski”.

Do tej pory rządzący nacjonaliści w Polsce odmawiali pomocy Frontexowi, unijnej agencji granicznej.

Prawa autorskie 2021 Associated Press. Wszelkie prawa zastrzeżone. Ta treść nie może być publikowana, transmitowana, przerabiana ani redystrybuowana bez pozwolenia.