22 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Minister mówi, że Polska będzie potrzebować ściślejszej kontroli COVID, jeśli przypadki nie zostaną zmniejszone

8 listopada 2021 r. personel medyczny leczył pacjentów oddziału koronawirusowego (COVID-19) w Szpitalu MSWiA w Warszawie. REUTERS / Kacper Pempel

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do reuters.com

WARSZAWA, 24 listopada (Reuters) – Polska będzie musiała zaostrzyć kontrolę COVID-19, jeśli w przyszłości nie zauważy spadku liczby codziennych zachorowań, powiedział w środę minister zdrowia po tym, jak infekcje wzrosły do ​​najwyższego poziomu czwartego fala. Szerzenie międzynarodowe.

Podczas gdy niektóre kraje europejskie, takie jak Austria i Słowacja, ponownie nałożyły surowe ograniczenia, Polska podkreśliła znaczenie egzekwowania obecnych przepisów dotyczących masek i wykluczenia społecznego, zamiast egzekwowania surowszych sankcji.

„Jeżeli jesteśmy u szczytu i nie ma sygnałów, że przypadki spadną… musimy zaostrzyć kontrole” – powiedział Adam Nidzilski na konferencji prasowej, dodając, że sądzi, iż liczba przypadków osiągnie szczyt. Za półtora tygodnia.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do reuters.com

Ministerstwo Zdrowia podało, że w środę w Polsce odnotowano 28 380 codziennych przypadków COVID-19, co jest rekordem dla czwartej fali epidemii. Ministerstwo podało, że zginęło 460 osób.

Idąc za przykładem sąsiedniej Słowacji, Austrii, w środę zarządziła dwutygodniową blokadę, aby powstrzymać najszybciej rosnące na świecie przypadki COVID-19. Czytaj więcej

Nietzschevsky powiedział, że zwiększone ograniczenia w Polsce obejmowałyby ograniczenie liczby osób dozwolonych w miejscach takich jak kina i zmniejszenie liczby osób dozwolonych na spotkaniach publicznych.

W Polsce, gdzie mieszka około 38 milionów ludzi, 3 406 129 osób jest zarażonych koronawirusem, a łącznie 81 688 zmarło. Tylko około 54% Polaków jest zaszczepionych przeciwko COVID-19, czyli znacznie poniżej średniej UE.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do reuters.com

Raport Alana Charlischa i Pawła Florkiewicza; Edytowanie przez Emilię Sithol-Moderis

READ  Zmierzch znów chce pokoju w polskiej polityce :: WRAL.com

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.