13 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Microsoft Bing ma ustąpić w obliczu nacisków AI

Microsoft Bing ma ustąpić w obliczu nacisków AI

prezydent Microsoftu Bing Mówi się, że wyszukiwarka i branża reklamowa odchodzą z tej roli.

Michaił Parachin Wyjazd – temat z poniedziałku (25 marca) Bloomberg News raport – Pojawia się tydzień po tym, jak gigant technologiczny został współzałożycielem DeepMind Mustafa Sulejman Kierowanie wysiłkami firmy Microsoft w zakresie sztucznej inteligencji konsumenckiej (AI), któremu podlega Parakhin.

Parakhin, który wcześniej pełnił funkcję dyrektora generalnego ds. reklamy i usług internetowych, będzie raportował do dyrektora ds. technologii Kevina Scotta w miarę poszukiwania nowego stanowiska, Microsoft powiedział Bloombergowi. W raporcie zauważono jednak, że nie jest jasne, czy Parakhin opuści firmę, czy obejmie nowe stanowisko w Microsoft.

Microsoftu Reklamuj rekrutację Salomon w zeszłym tygodniu. Kierował startupem Inflection, do którego przeniosła się większość pracowników tej firmy. Firma Inflection opracowała chatbota Pi, który ma naśladować ludzką koncepcję emocji i działać – według słów firmy – jako „delikatny, wspierający towarzysz”.

Z raportu Bloomberga wynika, że ​​posunięcie to zwróciło uwagę na dyrektora generalnego Microsoftu Satya Nadella Jest niecierpliwy w związku z projektem sztucznej inteligencji firmy, powołując się na dwa źródła zaznajomione z jego sposobem myślenia.

W zeszłym roku firma zintegrowała sztuczną inteligencję z projektami takimi jak Windows, Office i wyszukiwarka Bing, a także wypuściła asystentów cyfrowych w ramach swojej marki Copilot. Jednak z raportu wynika, że ​​Bing w dalszym ciągu pozostaje w tyle za Google w obszarze wyszukiwania, podczas gdy prace nad innymi produktami są nadal w toku.

Jak omówiono w zeszłym tygodniu, Microsoft jest Wśród „gigantów” W wyścigu po sztuczną inteligencję, po zainwestowaniu w nią 13 miliardów dolarów OpenAInowo O wartości 80 miliardów dolarów.

„Ogromna inwestycja Microsoftu to jeden z powodów, dla których OpenAI jest obecnie postrzegane jako tak cenne” – napisał PYMNTS. „Oprócz OpenAI Microsoft inwestuje 2,1 miliarda dolarów w inną firmę zajmującą się sztuczną inteligencją, Mistral, z siedzibą we Francji”.

READ  Quake II otrzymuje remaster

W innym miejscu przestrzeni sztucznej inteligencji PYMNTS niedawno przeanalizował proponowaną umowę pomiędzy dwoma innymi gigantami technologicznymi – Apple i Google – na mocy której ten ostatni Zintegruj sztuczną inteligencję Gemini Silnik w iPhonie.

„Największa fosa Apple, App Store, Apple Services i prawie 2 miliardy lojalnych, zamożnych klientów skłonią ich do inwestycji w sztuczną inteligencję na potrzeby narzędzi programistycznych do tworzenia aplikacji, treści aplikacji i kategorii, które… To wymknęło się Apple na zawsze„Search” – Michael Jaconi, dyrektor generalny firmy zajmującej się technologią marketingową AI przycisk– powiedział w wywiadzie dla PYMNTS.

„Apple otrzymuje od Google kwotę 18 miliardów dolarów, która jest świetna, ale obecnie nikt nie zarabia na wyszukiwarkach opartych na sztucznej inteligencji, więc dlaczego nie mieć takiej przyszłości, skoro znaczna część obecnego rynku wyszukiwania zaczyna się już od Ciebie”.