16 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Michaela Shiffrin natknęła się na kombinację

Michaela Shiffrin natknęła się na kombinację

YANQING, CHINY – Michaela Shiffrin jest najlepszą łyżwiarką slalomową w historii swojego sportu, aw czwartkowe popołudnie potrzebowała tylko jednego czystego biegu. Jeden obrót, aby odwrócić kurs złamanie serca W zeszłym tygodniu i wyszedłem z Pekinu złota rybka.

Po czwartkowym zjeździe połączonym przyspieszyłem na piąte miejsce, wyprzedzając wszystkich innych zawodowców w slalomie. Po prostu potrzebowała ukończyć wyścig, który wygrała bardziej niż jakakolwiek kobieta, w tym na igrzyskach olimpijskich jako nastolatka.

Musiała zrobić to, do czego przygotowywała się przez większość swojego życia,

„Nie było zbyt wiele, by prosić o zbyt wiele”, powiedziała.

I drugi tydzień z rzędu nie mogła.

Shiffrin, która wzięła udział w igrzyskach olimpijskich w 2022 roku marząc o wielu medalach, nie ukończyła czwartkowego slalomu, jej ostatniego pojedynku. Jej łyżwa uderzyła w bramkę, powodując, że spadła z lodu, po raz trzeci z trzech przejazdów technicznych w tych meczach.

Nastąpiło to po tym, jak wykonała już najtrudniejszą część. 1:32,98 na zjeździe dało ją wyprzedzić innym slalomistkom o 0,13 (Federica Brignoni), 0,43 (Wendy Holder) i 0,44 (Michelle Gisin). Cztery panie przed nią – prowadzone przez Kristen Scheer, która traci 0,56 sekundy – miały niewielkie doświadczenie w slalomie.

Ale od tego czasu jeździłem na łyżwach w slalomie olbrzymim i meandry W zeszłym tygodniu Shiffrin miał powracające koszmary o awarii kolejnej piątej bramy. „Teoretycznie to dobre miejsce”, powiedział w czwartek Penn Gray. Ale „Nie czuję się całkowicie pewny w slalomie”.

Wersja tych koszmarów stała się rzeczywistością. Minęła piąta brama. Ale nie daleko. Obraca się w kierunku boku toru. Jej ramiona opadły.

Dzień wcześniej czułem się spokojny. Zmęczony, ale gotowy. Trening „był naprawdę fajny”, powiedziała. W czwartek, pomiędzy biegami, „czułem się dobrze” w slalomie slalomowym. Jego początek był „dobry”.

A potem powiedziała: „Znowu zeszłam z drogi”.

READ  Podejście New Giants Regime do Kadariusa Toneya szybko się opłaca

Shiffrin przybył do Yanqing i marzył o kilku złotych. Nie ma żadnego, a teraz ma kolejną szansę na medal, na sobotnim turnieju mieszanym równoległym. Będziesz rywalizować u boku Pauli Moltzan, Radamus River i Tommy’ego Forda. Stany Zjednoczone nie preferują złota, ale mogą rywalizować o miejsce na podium.

Ale dla Shiffrin rozczarowanie wykracza poza medale. „Najbardziej frustrujące” – powiedziała – „jest to, że mam tak wiele okazji do slalomu na tym torze.

Amerykanka Mikaela Shiffrin reaguje po nieudanej próbie ukończenia slalomu alpejskiego kobiet podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2022 w Narodowym Ośrodku Narciarstwa Alpejskiego Yanqing w Yanken, 17 lutego 2022 (DIMITAR DILKOFF / AFP via Getty Images)