29 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Michaela Shiffrin jest wstrząśnięta po trzecim wypadku w Pekinie: „Czuję się, jakbym była tylko żartem”

Michaela Shiffrin jest wstrząśnięta po trzecim wypadku w Pekinie: „Czuję się, jakbym była tylko żartem”

Shiffrin dotarła na Zimowe Igrzyska Olimpijskie, chcąc zdobyć trzecie z rzędu złoto w jednym meczu, ale po odpadnięciu z połączonej imprezy alpejskiej 26-latka zmagała się z 60% swojej kariery DNF w Narodowe Centrum Narciarstwa Alpejskiego Ten miesiąc.

Nie udało jej się już ukończyć swoich ulubionych zawodów – slalomu i slalomu giganta – wcześniej w igrzyskach, odpowiednio w zawodach o złoty medal w Soczi 2014 i PyeongChang 2018.

Jednak, gdy zapytano ją, czy jej trudny start w Pekinie przypomniał jej się, gdy zmierzała na wspólne wydarzenie, wściekła Shiffrin potwierdziła, że ​​nie ma zamiaru bezpiecznie dojeżdżać do mety.

„Nie wymagałbym zbyt wiele od siebie, a sam bym zaczął, a potem i tak wyszedłem” – powiedział Shiffrin.

„Naprawdę tego nie rozumiem i nie jestem pewien, kiedy otrzymam wiele wyjaśnień. Nie mogę ci wyjaśnić, jak bardzo jestem sfrustrowany, ponieważ nie wiem, czego mogę się dzisiaj nauczyć”.

Pomimo rozczarowującego startu w igrzyskach, Shiffrin miała dobry start w wyścigu kombinowanym, zajmując piąte miejsce na torze zjazdowym, co dało jej miejsce na podium w drodze do przerwy slalomowej.

„W końcu poczułem, że mogę naprawdę zaufać swojemu instynktowi na torze”, powiedziała Shiffrin po bieganiu po stoku, podkreślając, że – pomimo ciągłej presji – miała „spokojne i stabilne nastawienie” w slalomie.

„Najbardziej frustrujące, poza odchodzeniem od meczów bez indywidualnych medali… jest to, że miałem wiele okazji do jazdy slalomem na tym torze i we wszystkich zawiodłem” – powiedział Shiffrin.

To rozczarowujące dla mnie, rozczarowujące dla całego mojego zespołu, dla trenerów, dla wszystkich, którzy tak ciężko pracowali. , dobrze przygotuj się na meandry wyścigowe. ”

„W tej chwili czuję się jak żart”.

„Nie mam już żadnej emocjonalnej energii do oddania”.

Shiffrin powiedziała, że ​​jutro wróci na stok, aby poćwiczyć do ostatniego strzału na medal Mieszana impreza drużynowa to sobota, gdzie zostanie dopiero drugą kobietą, która weźmie udział we wszystkich sześciu imprezach narciarstwa alpejskiego na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich.

READ  Negocjacje w sprawie kontraktu Shohei Ohtani wchodzą w „fazę końcową” – NBC Sports Bay Area i Kalifornia

Shiffrin, wciąż nie odmłodzona do ostatecznego boomu, powiedziała, że ​​czwartkowe rozczarowanie sprawiło, że była wyczerpana emocjonalnie.

„Będzie cały bałagan bzdur, mówiących o tym, jak fantastycznie zawiodłeś w ciągu ostatnich dwóch tygodni w momentach, które naprawdę się liczą” – powiedział Shiffrin.

„To naprawdę dziwne, ale teraz się tego nie boję i prawdopodobnie dlatego, że nie mam energii emocjonalnej, by dać jej więcej”.

Shiffrin rozbił się podczas slalomu giganta 7 lutego.

Szwajcarski narciarz Michel Geisen zabrał do domu połączone złoto alpejskie, wracając z 12. miejsca po trasie zjazdowej, aby zdominować slalom i zdobyć złoto przed rodaczkę Wendy Holdner, która zdobyła srebro.

Włoszka Federica Brignoni zdobyła brąz, a czeska gwiazda Ester Ledecka była czwarta – rozwiała nadzieje na drugie złoto, które doda jej tytuł giganta w łyżwiarstwie figurowym.

Wywoływanie krytyków mediów społecznościowych

Kilka godzin po wyścigu Shiffrin opublikowała na swoim koncie na Instagramie kilka zrzutów ekranu, które wydawały się wzywać krytyków, i umieściła pięć postów w swoich relacjach na Instagramie.

Pierwsze cztery pokazywały słowa i frazy napisane scenariuszem pełnym ostrej krytyki, w tym „dławik”… „nie znoszę presji”… „arogancki”… „wstyd. Nie do przyjęcia”.

Shiffrin zakończył piątym komentarzem, który zachęcał, pisząc po części: „W porządku dzieci… karm je, czym chcesz je karmić. Użalanie się nad sobą, smutek… niech indyki cię sprowadzą. Indyki zawsze będą. ”

„Lub wstawaj znowu… znowu… znowu… znowu… znowu… znowu. Wstawaj, bo możesz, bo kochasz to, co robisz, kiedy (sic!) nie jest to rozpowszechniane przez ludzi, którzy tak bardzo do ciebie nienawidzą. Po prostu wstań”.

„Nie zawsze jest łatwo, ale porażka to nie koniec świata. Przegrywam 2 razy. Przegrywam 5 razy. Na igrzyskach olimpijskich. ostatnio. Wróciłem, ponieważ te pierwsze 9 okrążeń dzisiaj było niesamowitych, naprawdę Niebo. To jest miejsce, w którym powinienem być i jestem uparty jak dupek.

READ  Creighton pokonuje Oregon w 2 dogrywce i awansuje do turnieju NCAA