23 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Marcus Rashford „przejmie obowiązki proceduralne” po wyjeździe do Belfastu i będzie dostępny w kadrze Manchesteru United

Marcus Rashford „przejmie obowiązki proceduralne” po wyjeździe do Belfastu i będzie dostępny w kadrze Manchesteru United

Manchester United twierdzi, że Marcus Rashford „wziął odpowiedzialność za swoje czyny” i będzie dostępny podczas czwartkowego meczu z Wolverhampton Wanderers.

Sportowiec Według doniesień Rashford został zwolniony ze szpitala w Belfaście w czwartek wieczorem, po czym poinformował, że jest zbyt chory, aby następnego dnia wystąpić w Manchesterze United.

United twierdzi, że sprawa dyscyplinarna została rozpatrzona wewnętrznie i została już zamknięta.

26-latek wróci do treningów i ponownie będzie brał udział w selekcji po tym, jak opuścił skład na niedzielne zwycięstwo w czwartej rundzie Pucharu Anglii nad Newport County.

Rashford wziął w poniedziałek udział w spotkaniu w Carrington ze swoim bratem i agentem Dwaynem Maynardem, dyrektorem piłkarskim Johnem Murtoughem i menedżerem Erikiem ten Hagiem w Carrington, ponieważ United chcieli poznać prawdę o wydarzeniach, które miały miejsce w zeszłym tygodniu w Belfaście.

W poniedziałek Sir Dave Brailsford przemawiał także oddzielnie do składu United, opisując podejście INEOS do doskonałości w sporcie i znaczenie standardów.

United zostało poinformowane, że Rashford był nieobecny w stolicy Irlandii Północnej w środę wieczorem, ale zawodnik wybrał się również do klubu nocnego następnego wieczoru, na kilka godzin przed planowanym wzięciem udziału w sesji treningowej klubu.

W czwartkowy wieczór Rashford odwiedził klub nocny Thompsons Garage w stolicy Irlandii Północnej, a następnego ranka specjalnym lotem wrócił do Manchesteru.

Zarówno Manchester United, jak i obóz Rashforda odmówili komentarza, gdy się z nimi skontaktowano Sportowiec.

United poinformowało przed niedzielnym meczem Pucharu Anglii, że Rashford jest niedostępny z powodu choroby i że pozostał w ośrodku treningowym w Carrington, aby kontynuować rehabilitację. Wiadomo, że w niedzielę trenował samotnie w Carrington.

Na pełnym etacie Ten Hag, zapytany o dalsze informacje na temat niedostępności napastnika, nalegał: „Zgłosił się chory. Reszta to sprawa wewnętrzna. Zajmę się tym”.

W listopadzie menadżer United określił obecność Rashforda w nocnym klubie po porażce jego drużyny 3:0 w derbach Manchesteru jako „nie do przyjęcia”.

READ  Astros-Mariners bez bramek w dogrywkach, Yankees prowadzący Guardians, Dodgers-Padres opóźniony przez deszcz

„Rozmawiałem z nim na ten temat. To jest niedopuszczalne. Przeprosił i tyle. Dla nas to sprawa wewnętrzna” – powiedział Ten Hag.

„Bardzo zależy mu na naprawieniu sytuacji. Całkowicie nas wspiera.

„Popełnił błąd, ale to nie znaczy, że nie jest w dobrej formie. Widzę go codziennie na treningach i wiem, co robi”.

Dodatkowe raporty: Mario Cortegana

Głębiej

Po wizycie Rashforda w nocnym klubie Ten Hag staje przed kolejną próbą swojego autorytetu

(Naomi Baker/Getty Images)