26 kwietnia, 2024

Manchester United vs Southampton – Relacja z meczu piłki nożnej – 12 marca 2023 r

Manchester United przeżył frustrujące popołudnie w angielskiej Premier League w niedzielę, kiedy zremisował bezbramkowo z klubem z najniższej półki Southampton, wysyłając pomocnika Casemiro.

Zwolnienie Casemiro w 34. minucie po niebezpiecznie wysokim rzucie karnym przeciwko Carlosowi Alcarazowi dodało gościom pewności siebie i zapoczątkowało ciekawą grę z wieloma szansami z obu stron.

– Stream na ESPN+: LaLiga, Bundesliga, więcej (USA)

Kapitan United Bruno Fernandes zbliżył się do gospodarzy w drugiej połowie niskim strzałem ze słupka, podczas gdy płodny napastnik Marcus Rashford strzelił doskonałego jeden na jednego z bramkarzem Southampton Gavinem Bazuno w pierwszej połowie.

Southampton zmarnował serię okazji, widząc uderzenie głową Theo Walcotta od podstaw i podkręcony strzał Davida De Gei, podczas gdy Kyle Walker-Peters trafił w słupek, a James Ward-Prowse zobaczył dwa rzuty wolne.

Wynik nie był tym, czego chciał menedżer United, Erik ten Hag, po zeszłotygodniowej porażce 7: 0 z Liverpoolem w lidze i był rozczarowującą kontynuacją wygranego 4: 1 Ligi Europy z Realem Betis w środku tygodnia.

Manchester United pozostał na trzecim miejscu w lidze, z 50 punktami, 16 punktów za prowadzącym Arsenalem, podczas gdy Southampton pozostało na dole tabeli z 22 punktami, dwa punkty od bezpieczeństwa w gorącej walce o spadek do mistrzostwa.

Kibice gospodarzy na Old Trafford byli oburzeni serią odwołań w sprawie rzutów karnych odrzuconych przez sędziego Anthony’ego Taylora.

Ku ich złości, sędzia pierwotnie dał Casemiro żółtą kartkę, po czym zmienił ją na czerwoną po kontroli wideo.