13 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

NWSL dodaje Utah Royals jako swój najnowszy zespół ekspansji

NWSL dodaje Utah Royals jako swój najnowszy zespół ekspansji

Jeffa Carlisle’aReporter futbolu amerykańskiego5 minut na przeczytanie

Komisarz NWSL, Jessica Berman, bierze udział w wydarzeniu ogłaszającym nowy zespół ekspansji, Utah Royals, podczas imprezy w America First Field.Jeffrey Swinger, USA Today Sports

NWSL zmierza do Utah z ogłoszeniem w sobotę, że Utah Royals zaczną grać w 2024 roku jako najnowszy zespół ekspansji ligi.

Zespół jest własnością Davida Blitzera i Ryana Smitha, którzy są również właścicielami Real Salt Lake Major League Soccer. Źródła potwierdzone ESPN a dziennik „Wall Street Wspomniałem, że opłata za rozszerzenie wynosi od 2 do 5 milionów dolarów. Było poprzednie wcielenie Royals w NWSL od 2018-20.

– Stream na ESPN+: LaLiga, Bundesliga, więcej (USA)

Dla obojga przejęcie rodziny królewskiej jest najnowszym dodatkiem do ich sportowych portfeli. Blitzer jest właścicielem udziałów w Premier League Crystal Palace, Augsburg FC Bundesligi, portugalskim JD Estoril Praia i Waasland-Beveren belgijskiej First Division. Te trzy ostatnie drużyny należą do Blitzer’s Global Football Holdings, podobnie jak RSL i Royals.

Blitzer jest także współwłaścicielem New Jersey Devils z NHL i Philadelphia 76ers z NBA. Smith jest właścicielem Utah Jazz w NBA.

Daryl Morey, dyrektor generalny Philadelphia 76ers i dyrektor generalny grupy Kraft Analytics, Jessica Gilman, również są inwestorami w nowej grupie właścicielskiej.

Codziennymi operacjami będzie zarządzała prezes zespołu Michelle Hensick, była piłkarka kolegialna z Harvardu, która służyła jako radca prawny zarówno w biurze ligi RSL, jak i MLS.

„To moment przesuwanych drzwi, w którym mamy to okno możliwości i ze względu na to [Blitzer and Smith] Chodziło o społeczność, prawda? — powiedział Hyncik w rozmowie z ESPN.

„Ryan nie patrzy na to jako na inwestycję podobną do private equity. Nie postrzegają tego jako rodzaju zarabiania pieniędzy. Dla nich chodzi tylko o społeczność. Znaczenie kobiecej piłki nożnej dla młodych dziewcząt i młodych dziewcząt nie można wystarczająco podkreślić”.

Jednak Blitzer i Smith przejęli zespół ze znaczną zniżką. Źródła potwierdziły ESPN, że zespoły ekspansji w Bostonie i rejonie Zatoki San Francisco wymagają początkowych nakładów w wysokości 50 milionów dolarów, co najmniej 10 razy więcej niż Blitzer i Smith płacą.

READ  UEFA kwalifikuje się do finału Ligi Mistrzów po inwazji Rosji na Ukrainę; Polska nie pojedzie na eliminacje do Mistrzostw Świata

Szansa Blitzera i Smitha była wynikiem przymusowej sprzedaży zarówno Royals, jak i RSL z powodu toksycznej kultury w miejscu pracy i rasistowskich uwag byłego właściciela firmy Dell, Loya Hansena. To też nie był pełny zakres nadużyć. Były menedżer Royals był Craig Harrington Cytowane we wspólnym dochodzeniu NWSL / NWSL Players Association Jednak był słownie obraźliwy i robił zaloty seksualne niektórym graczom Royals.

Hansen sprzedał rodzinę królewską Chrisowi i Angie Long pod koniec 2020 roku, a potem później Zespół przeniósł się do Kansas City. Blitzer i Smith przejęli RSL na początku 2022 roku i uwzględnili w tym zakupie opcję nabycia zreformowanego zespołu ekspansji Royals NWSL.

Hyncik stwierdził, że aby upewnić się, że toksyczność z ery Hansena się nie powtórzy, organizacja Royals skontaktowała się z byłymi graczami, w tym z obecnym dyrektorem marketingu Adidasa Mandy Ladishem i Sydneyem Miramontezem, który obecnie pracuje dla NWSLPA.

NWSLPA jako całość była również zaangażowana w doradztwo w zakresie tworzenia zdrowego środowiska dla graczy i personelu. Zespół przeszedł również działania rebrandingowe, w tym nowe logo, w celu bardziej widocznego zerwania z przeszłością.

„Jesteśmy jedną rodziną, więc upewnienie się, że wszystkie kluby piłkarskie w Utah opierają się i wspierają się nawzajem, zawsze było najwyższym priorytetem” – powiedział Hyncik. „A wyartykułowanie tych przewodnich zasad integracji i społeczności, upewnienie się, że jest to bezpieczne miejsce, jest czymś, co traktujemy priorytetowo podczas tej premiery”.

Drużyna będzie rozgrywać swoje mecze na America’s First Field i trenować w obiekcie treningowym o podobnej nazwie, położonym niecałą milę od stadionu. Hyncik zauważył, że organizacja wciąż bada, gdzie inwestycja zespołu w infrastrukturę będzie najlepiej służyć.

Hyncik dodał, że organizacja już zaczęła zatrudniać pracowników. Caterina Di Paco, oprócz doktoratu. w fizyce statystycznej wykonał rozległą pracę w zakresie analiz piłkarskich i został zatrudniony do kierowania pracami rekrutacyjnymi zespołu. Chris Anderson, który pełni podobną rolę w Global Football Holdings, również pomoże w rozpoznaniu i rekrutacji drużyny. Sarah Henderson, dawniej Amazon, została mianowana szefem sztabu.

READ  MLB zawiesza 12 zawodników i trenerów do ról w bójce Seattle Mariners i Los Angeles Angels; Phil Nevin otrzymuje 10 meczów

Jeśli chodzi o GM i dyrektora, Hyncik powiedział, że poszukiwania na te stanowiska już trwają, chociaż znalezienie GM nie musi być najważniejsze.

„Jeśli chodzi o nas, myślę, że szukamy odpowiedniego kandydata i właściwej osoby do kierowania tą organizacją” – powiedziała. „Jeśli to jest główny trener, zatrudniamy tego głównego trenera. Powiedziałbym, że jest to płynne i chociaż jesteśmy świadomi, czym jest tradycyjny typ toru, chcemy zatrudnić odpowiednią osobę”.

Pomimo całej toksyczności poza boiskiem, Royals odnieśli sukces przy bramce. W sezonie 2019, ostatnim przed COVID, drużyna przyciągnęła ponad 10 000 fanów na jeden mecz, co w zeszłym sezonie zajęłoby trzecie miejsce w lidze. Z tego powodu część wiedzy instytucjonalnej zostanie zachowana, a organizacja będzie docierać do odbiorców byłego zespołu.

„Chcemy po prostu wrócić do gry, oni nigdy się nie poddali i jesteśmy wdzięczni za to, że się nie poddali” – powiedział Hensick. „Oprócz pewnej wiedzy instytucjonalnej wiemy, że piłka nożna kobiet odniesie tutaj sukces, ponieważ mamy zaangażowaną rzeszę fanów”.

Royals skorzystaliby również na znacznie dłuższym pasie startowym. Pierwsze wcielenie minęło nieco ponad cztery miesiące od momentu jego ogłoszenia do pierwszej gry. Bieżąca edycja potrwa około roku, w tym Mistrzostwa Świata, z mnóstwem imprez towarzyszących, które zapewnią kolejny sposób interakcji z obecnymi i potencjalnymi fanami.

Hyncik powiedział: „Nie mogłem wymyślić lepszego czasu na sprowadzenie tutaj kobiecej drużyny piłkarskiej, kiedy widzisz nową erę ligi, poziomy, jakie właściciele i nowe kierownictwo inwestują w ligę”.