30 maja, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

BBC zmaga się z kryzysem, ponieważ zasady mediów społecznościowych podsycają bunt

  • BBC znalazło się w kryzysie w weekend, próbując poradzić sobie z buntem w swoim dziale sportowym.
  • Gary Lineker, najlepiej opłacany prezenter organizacji, zamieścił we wtorek komentarz na Twitterze w odpowiedzi na niedawną politykę imigracyjną Wielkiej Brytanii.
  • BBC uznało, że tweet narusza surowe zasady neutralności.

Tweety Gary’ego Linekera i reakcja BBC wywołały publiczną reakcję i weekend zakłóconych programów sportowych, gdy inni nadawcy wyszli w proteście.

Holly Adams/Stringer/Getty Images

LONDYN – BBC, British Broadcasting Corporation (BBC), próbuje wyjść z trybu kryzysowego po buncie w dziale sportowym w związku z korzystaniem z mediów społecznościowych.

Gary Lineker, były angielski piłkarz, który został prezenterem telewizyjnym i najlepiej opłacaną gwiazdą organizacji, zamieścił we wtorek komentarz na Twitterze w odpowiedzi na niedawną politykę imigracyjną Wielkiej Brytanii, którą BBC uznało za naruszenie zasad neutralności.

Komentarze doprowadziły do ​​zawieszenia Linekera, masowego sprzeciwu i weekendu przerwanych programów sportowych zarówno w telewizji, jak i radiu, gdy inni nadawcy wyszli w proteście.

Rząd Wielkiej Brytanii opublikował wideo, na którym minister spraw wewnętrznych Soella Braverman wyjaśnia nową ustawę o nielegalnej imigracji, która ma powstrzymać ludzi przed przekraczaniem kanału La Manche na małych łodziach. Braverman powiedział, że osoby te zostaną natychmiast repatriowane do swojego kraju lub „bezpiecznego kraju trzeciego”, takiego jak Rwanda.

Lineker ponownie opublikował wideo z podpisem: „O mój Boże, to nie jest okropne”.

Uwagi wywołały lawinę reakcji w mediach społecznościowych, co skłoniło Linekera do opublikowania kolejnego tweeta opisującego projekt ustawy: „niezmiernie okrutna polityka wymierzona w najsłabszych z językiem podobnym do tego, którego używali Niemcy w latach trzydziestych”.

BBC zawiesiło w piątek Linekera, który pracuje jako niezależny nadawca.

„Rozważamy [Lineker’s] BBC stwierdziło w oświadczeniu, że ostatnia aktywność w mediach społecznościowych była sprzeczna z naszymi wytycznymi.

Reakcja BBC doprowadziła do strajków wśród kolegów Linekera, zakłócając programy sportowe w sobotę i niedzielę.

READ  Chiefs grają z Dolphins we Frankfurcie na meczu Niemcy 2023

BBC przeprosiła za „ograniczone programy sportowe”, które była w stanie zaprezentować pod jej nieobecność – w tym okrojoną wersję głównego programu Match of the Day bez komentatorów i panelistów – i powiedziała, że ​​wie, że byłoby to „rozczarowujące”. Dla fanów sportu BBC.

BBC powiedziało: „Nigdy nie mówiliśmy, że Gary powinien być wolnomyślicielem lub że nie może mieć poglądu na ważne dla niego kwestie, ale powiedzieliśmy, że powinien unikać opowiadania się po stronie partyzanta polityk.” Kwestie polityczne lub nieporozumienia.

BBC News poinformowało w niedzielę, że uważa się, że rozmowy między BBC a Garym Linekerem „idą we właściwym kierunku” z nadzieją, że problem zostanie wkrótce rozwiązany.

Lineker może wrócić do gospodarza meczu dnia w następny weekend, Na podstawie raportów Według brytyjskiej gazety The Telegraph.