19 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Mackenzie Scott podwaja darowizny pomimo oskarżeń Elona Muska

Mackenzie Scott podwaja darowizny pomimo oskarżeń Elona Muska

„‚Bardzo bogate byłe żony, które nienawidzą swoich byłych mężów’ powinny znaleźć się na liście «przyczyn śmierci zachodniej cywilizacji»”. Post X został usunięty.
Jörg Carstensen/AFP/AFP za pośrednictwem Getty Images; Beata Zorzel/NurPhoto za pośrednictwem Getty Images

  • Elon Musk skrytykował Mackenzie Scott za jej działalność charytatywną, ale to nie powstrzymało jej od przekazywania datków.
  • Scott podwoiła swoje zobowiązanie w wysokości 250 milionów dolarów, zwiększając je do 640 milionów dolarów.
  • Musk wcześniej oskarżył Scotta o bycie „super bogatą byłą żoną”, która niszczy zachodnią cywilizację.

MacKenzie Scott, była żona Jeffa Bezosa, mogła w tym miesiącu trafić na celownik Elona Muska za wręczanie prezentów na cele charytatywne.

Nie przeszkodziło jej to jednak w przeznaczaniu majątku na cele charytatywne. Scott ogłosił we wtorek, że tak będzie Przekazanie 640 milionów dolarów 361 organizacjom.

Nagroda jest ponad dwukrotnie większa Początkowo zadeklarowano przekazanie 250 milionów dolarów ostatni rok.

Dźwignia zmianyOrganizacja, która pomogła Scott przekazując jej datki na cele charytatywne, twierdzi, że 279 organizacji non-profit otrzyma po 2 miliony dolarów każda, a pozostałe 82 otrzymają po 1 milion dolarów.

Według Lever for Change nabór wniosków jest otwarty „Wstępnie planowanych jest 250 nagród po 1 milion dolarów każda”. Jednak w świetle „niesamowitej pracy tych organizacji, ocenionej przez ich kolegów i zewnętrznych członków komisji, zespół darczyńców zdecydował się zwiększyć pulę nagrodzonych i kwotę nagród” – twierdzi Lever for Change.

Ogromna darowizna Scott została przekazana kilka tygodni po tym, jak Musk skrytykował jej działalność charytatywną.

„„Bardzo bogate byłe żony, które nienawidzą swoich byłych mężów” powinny zostać uwzględnione wśród „przyczyn śmierci zachodniej cywilizacji”” – stwierdził Musk w usuniętym już poście X z 6 marca.

READ  Inwestorzy Tencentu, Naspers i Prosus, ogłosili niespodziewane odejście prezesa

Musk nie wyjaśnił, dlaczego wybrał Scotta, ale głośno krytykował wysiłki na rzecz promowania różnorodności, równości i włączenia społecznego w przedsiębiorstwach.

„DEI to po prostu inne określenie rasizmu. Wstyd każdemu, kto go używa” – napisał Musk w wiadomości. Udostępnij X W styczniu.

To nie pierwszy raz, kiedy Musk zganił Scotta za przekazanie miliardów na cele charytatywne. W maju 2022 roku Musk stwierdził, że Partia Demokratyczna marginalizuje jego firmy, ponieważ Scott przekazał darowizny na rzecz „Komitety akcji politycznej udające organizacje charytatywne.

„Można śmiało powiedzieć, że Mackenzie [ahem] Scott nie jest wielkim fanem swojego byłego męża. „Niestety wiele innych osób znalazło się w krzyżowym ogniu” – powiedział Musk w swoich uwagach. Udostępnij X 31 maja 2022 r.

Scott z pewnością był hojny w przekazywaniu darowizn, a opinia Muska na temat tego, jak obchodzi się ze swoimi pieniędzmi, prawdopodobnie nie miała znaczenia w procesie darowizny.

Scott powiedziała w poście na swojej stronie internetowej: Daj zwrotOrganizacja non-profit została wybrana „z puli ponad 6000 kandydatów”. 361 organizacji „zostało promowanych przez organizacje równorzędne i panel oceniający drugiej rundy” i „są istotnymi czynnikami zmian” – napisała.

Darowizny Scotta w tym roku obejmują także wsparcie na rzecz zdrowia kobiet i grup mniejszościowych. Ona ofiarowuje Amerykańska Unia Wolności Obywatelskich Alabamy, the Centrum Wzmacniania Uchodźców i Migrantów, I Instytut Studiów Kobiet i Etnicznych, Na przykład, ale nie wyłącznie.

„Ta nagroda w ramach otwartego zaproszenia pomaga nam przenieść naszą walkę o sprawiedliwość i równość na wyższy poziom oraz kontynuować naszą pracę nad usunięciem barier prawnych, strukturalnych i kulturowych, które przyczyniają się do nierówności płci” – powiedziała Megan Peterson, dyrektor wykonawcza organizacji non-profit Grupa. Sprawiedliwość płcipowiedział o darowiznie Scotta. Organizacja Petersona otrzyma od Scotta 2 miliony dolarów.

READ  Wytoczono pozew przeciwko twórcom ostrego sosu Texas Pete w sprawie popularnego produktu z Północnej Karoliny

I w przeciwieństwie do większości filantropów, którzy łączą Szczegółowe wymagania dotyczące raportowania Aby je sfinansować, Scott wyróżnia się tym Podejście bez ograniczeń w stronę swoich darowizn.

W 2022 r. Scott powiedział w: Post na blogu Medium twierdzi, że przekazało prawie 2 miliardy dolarów „343 organizacjom, które wspierają głosy i możliwości ludzi ze społeczności znajdujących się w niekorzystnej sytuacji”.

Uwzględniono datki Scotta w 2022 r 275 milionów dolarów Do planowania rodziny i 15 milionów dolarów Do luterańskiego Urzędu ds. Imigracji i Uchodźców.

Przedstawiciele Scotta w Lever for Change i Musk nie odpowiedzieli na prośby o komentarz od Business Insider przesłane poza normalnymi godzinami pracy.