24 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Teksas wyciąga 8,5 miliarda dolarów z BlackRock Larry’ego Finka w ramach „zdecydowanego strajku przeciwko oszustwom ESG”

Teksas wyciąga 8,5 miliarda dolarów z BlackRock Larry’ego Finka w ramach „zdecydowanego strajku przeciwko oszustwom ESG”

Stan Teksas zakończył inwestycję o wartości 8,5 miliarda dolarów z wartą biliony dolarów firmą zarządzającą aktywami BlackRock w związku z ustaleniem przez stan, że firma była zaangażowana w bojkot przedsiębiorstw energetycznych.

W oświadczeniu udostępnionym po raz pierwszy FOX Business przewodniczący Rady Edukacji stanu Teksas Aaron Kinsey powiedział, że tak zwany Texas Permanent School Fund (PSF) przekazał we wtorek zawiadomienie do BlackRock, informując spółkę z siedzibą w Nowym Jorku o podjętych działaniach.

Według Kinseya posunięcie to zostało podjęte zgodnie z ustawą stanową z 2021 r., która ma na celu zdystansowanie państwa i jego dużej kasy publicznej od instytucji finansowych bojkotujących sektor naftowo-gazowy.

„Teksaski Fundusz Stałych Szkół ma powierniczy obowiązek ochrony szkół w Teksasie poprzez ochronę i zwiększanie rocznych przychodów z ropy i gazu o wartości prawie 1 miliarda dolarów, którymi zarządza General Land Office w Teksasie” – stwierdził Kinsey we wtorkowym oświadczeniu. „Rozwiązanie umowy z BlackRock zapewnia pełną zgodność PSF z prawem stanu Teksas”.

„Dominujące i ciągłe przywództwo BlackRock w ruchu ESG wyrządza niezmierne szkody gospodarce naftowo-gazowej naszego stanu oraz samym firmom, które generują przychody dla naszego funduszu wsparcia przedsiębiorstw. Teksas i PSF ciężko pracowały, aby powiększyć ten fundusz w celu budowy szkół w Teksasie.” Niszczycielskie podejście BlackRock Sprzeciwiajcie się firmom energetycznym, od których zależy ten stan i cały świat, które nie wywiązują się z naszych powierniczych obowiązków wobec obywateli Teksasu”.

Zbycie stanowi dużą część wartego 53 miliardy dolarów Teksasu Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, funduszu utworzonego w XIX wieku w celu wspierania stanowych szkół publicznych.

BlackRock Larry'ego Finka zarządza aktywami o wartości ponad 10 bilionów dolarów Bloomberga

Akcja ta stanowi także największą tego typu dezinwestycję od czasu, gdy państwa pod przewodnictwem Republikanów zaczęły zrywać stosunki finansowe z BlackRock i innymi instytucjami finansowymi w związku z przestrzeganiem przez nie tak zwanych standardów środowiskowych, społecznych i zarządzania (ESG).

Ruch ESG, który nabrał w ostatnich latach dynamiki, wzywa do wycofywania się z tradycyjnych gałęzi przemysłu energetycznego i konwersji ich na… Branże zielonej energii W walce z globalnym ociepleniem.

READ  W przyszłym tygodniu dla akcji: nadchodzi najważniejszy raport o zarobkach Netflix

Jednakże ruch ESG napotkał znaczny opór zarówno ze strony branży energetycznej, jak i prawodawców na szczeblu stanowym i federalnym.

W ramach tej odpowiedzi Teksas przyjął w 2021 r. ustawę Senatu nr 13, która nakłada na kontrolera stanowego obowiązek sporządzenia wykazu firm finansowych, w przypadku których stwierdzono bojkot spółek zajmujących się paliwami kopalnymi.

Kontroler Teksasu Glenn Hegar zaktualizował tę listę dopiero w październiku, obejmującą BlackRock i kilka funduszy zarządzanych przez tę firmę, i wezwał Texas Permanent School Fund, a także pięć stanowych funduszy emerytalnych do zerwania powiązań z zarządzającym aktywami.

Ruch ESG wzywa do wycofywania się z tradycyjnych gałęzi przemysłu energetycznego i przejścia na branże zielonej energii w walce z globalnym ociepleniem. Walka o akcje

„Dzisiejszy dzień stanowi ogromny krok naprzód dla PSF w Teksasie i całego naszego stanu. PSF nie będzie stać bezczynnie, gdy nasza przyszłość finansowa zostanie zaatakowana przez Wall Street” – powiedział Kinsey we wtorek. „To odważne działanie pomaga zapewnić naszej PSF zawsze pozostanie rzeczywistością.” „Będzie nadal wspierać świetlaną przyszłość i możliwości dla pokoleń studentów z Teksasu”.

BlackRock, zarządzający aktywami o wartości ponad 10 bilionów dolarów, w ostatnich miesiącach próbował bronić się przed oskarżeniami o bojkot spółek energetycznych, podkreślając, że nadal inwestuje w tradycyjne spółki energetyczne, ale ważne są czynniki środowiskowe, społeczne i zarządcze, ponieważ obsługuje klientów grupowo.Szeroki. Cele inwestycyjne.

Ponadto pod koniec ubiegłego roku firma nawiązała współpracę z głównym przedsiębiorstwem energetycznym Occidental Petroleum przy projekcie wychwytywania dwutlenku węgla w hrabstwie Ector w Teksasie.

„BlackRock pomaga milionom Teksańczyków inwestować i oszczędzać na emeryturę” – powiedział FOX Business rzecznik BlackRock. „W imieniu naszych klientów zainwestowaliśmy ponad 300 miliardów dolarów w firmy, infrastrukturę i gminy z siedzibą w Teksasie, w tym 125 miliardów dolarów w sektor energetyczny, w tym w spółkę joint venture o wartości 550 milionów dolarów z Occidental. Niedawno byliśmy gospodarzami szczytu Cele Houston Energy zbadać, jak wzmocnić sieć energetyczną Teksasu.

Ustawa Teksasu z 2021 r. ma na celu zdystansowanie stanu i jego dużej kasy publicznej od instytucji finansowych bojkotujących sektor naftowo-gazowy. Shutterstock/Clayton Harrison

Jednak posunięcie Teksasu zostało z zadowoleniem przyjęte przez Derek Crivels, dyrektor generalny State Financial Officers Foundation i Will Heald, dyrektor wykonawczy ds. badań konsumenckich, którzy wywołali ogólnokrajowy sprzeciw wobec polityki ESG.

READ  Figma zaprosiła pracowników PTO do ratusza obejmującego całą firmę, aby omówić przyszłość wolną od Adobe

„Odważny krok podjęty dzisiaj przez Aarona Kinseya i Texas Permanente School Fund, zgodnie z prawem stanowym, stanowi potężny cios przeciwko oszustwom związanym z ESG” – powiedział Krevels. „Tak się dzieje, gdy powiernicy publiczni stają w obronie tych, wobec których mają obowiązek, zamiast kłaniać się zarządzającym aktywami z Wall Street, którzy w dalszym ciągu wykorzystują swoją pozycję rynkową do propagowania ideologii ekstremistycznych”.

„Pod przywództwem Larry'ego Finka firma BlackRock przez lata niewłaściwie wykorzystywała pieniądze klientów do realizacji swoich celów politycznych” – dodał Heald. „Nigdy nie było to bardziej rażące niż w Teksasie, gdzie BlackRock jednocześnie próbował zniszczyć lokalny przemysł naftowy i gazowy, jednocześnie… Obsługuje fundusze, które opierają się na opłatach licencyjnych pochodzących z tej samej branży.” „Trudno sobie wyobrazić bardziej rażące naruszenie obowiązku powierniczego”.

Heald powiedział, że zbycie udziałów w Teksasie wysyła „jasny sygnał”, że „elity z Wall Street nie mogą już dłużej zmuszać ludzi do przestrzegania destrukcyjnej ideologii ESG”.

Pod koniec ubiegłego roku BlackRock nawiązał współpracę z firmą energetyczną Occidental Petroleum przy projekcie wychwytywania dwutlenku węgla w hrabstwie Ector w Teksasie. Reutera

Przed ogłoszeniem środka we wtorek Arizona, Arkansas, Floryda, Luizjana, Missouri, Karolina Południowa, Utah i Wirginia Zachodnia ogłosiły podobne zbycia.

Poprzednie największe wycofanie miało miejsce na Florydzie i wyniosło 2 miliardy dolarów, co ogłosił dyrektor finansowy Florydy Jimmy Patronis w grudniu 2022 r.

Niektórzy krytycy działań stanów mających na celu zdystansowanie się od BlackRock i innych podmiotów zarządzających aktywami argumentowali, że działania te szkodzą konsumentom.

Na przykład badanie przeprowadzone w zeszłym tygodniu przez Izbę Handlową Teksasu wykazało, że obowiązujące w Teksasie przepisy dotyczące „sprawiedliwego dostępu” spowodują utratę 668,7 mln dolarów w działalności gospodarczej i redukcję 3034 stałych stanowisk pracy na pełny etat.