24 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Luis Rubiales: Prokuratura żąda dwóch i pół roku więzienia za pocałunek na mundialu

Luis Rubiales: Prokuratura żąda dwóch i pół roku więzienia za pocałunek na mundialu

Skomentuj zdjęcie,

Prokuratorzy żądają dwóch i pół roku więzienia dla Luisa Rubialesa

Hiszpańska prokuratorzy chcą, aby były szef krajowej federacji piłkarskiej został skazany na dwa i pół roku więzienia za to, że pocałował wbrew jej woli piłkarkę podczas zwycięstwa Hiszpanii w Pucharze Świata.

Luisowi Rubialesowi postawiono zarzuty napaści na tle seksualnym i stosowania przymusu po tym, jak w sierpniu zeszłego roku chwycił Jenny Hermoso i pocałował ją w usta.

Pani Hermoso i jej współpracownicy stwierdzili, że pocałunek był niechciany i upokarzający.

Rubiales został zmuszony do rezygnacji, ale zaprzeczył jakimkolwiek wykroczeniom.

Według dokumentu sądowego, do którego dotarł Reuters, prokurator Marta Durantes oskarżyła Rubialesa o jeden przypadek napaści na tle seksualnym i jeden przypadek przymusu za jego rzekome działania po pocałunku. Obydwa zarzuty zagrożone są karą odpowiednio roku i 18 miesięcy więzienia.

Dorantez oskarżył także byłego trenera reprezentacji kobiet Jorge Villedę, obecnego dyrektora sportowego drużyny Alberta Luque i szefa marketingu federacji Rubena Riverę o zmuszenie Hermoso do powiedzenia, że ​​pocałunek nastąpił za obopólną zgodą.

Jak napisano w akcie oskarżenia, nękali ją poprzez „ciągłe i powtarzające się akty nacisku”, w tym za pośrednictwem przyjaciół i rodziny.

Przed sądem cała trójka zaprzeczyła, jakoby przyznała się do jakichkolwiek nieprawidłowości. Każdemu z nich, jeśli zostanie skazany, może grozić do 18 miesięcy więzienia.

Durantes chce również, aby czterej mężczyźni zapłacili pani Hermoso odszkodowanie w łącznej wysokości 100 000 euro (85 677 funtów; 108 000 dolarów), a Rubiales zapłacił co najmniej połowę tej kwoty.

Zwróciła się także o wydanie zakazu zbliżania się do pana Rubialesa, zakazującego mu zbliżania się na odległość mniejszą niż 200 metrów (656 stóp) od pani Hermoso i komunikowania się z nią przez następne siedem i pół roku.

Skandal przyćmił historyczny moment dla reprezentacji Hiszpanii kobiet, która świętowała wówczas swoje pierwsze w historii zwycięstwo w Pucharze Świata.

Podczas ceremonii wręczenia trofeum Rubiales trzymał w dłoniach głowę pani Hermoso i złożył pocałunek na jej ustach.

Krytykowano go także za trzymanie genitaliów podczas świętowania zwycięstwa, gdy stał obok hiszpańskiej królowej Letizii i jej córki, księżniczki Infantki Sofii.

Incydent wywołał ogólnoświatowe oburzenie w związku z seksizmem na najwyższych szczeblach kobiecego sportu i doprowadził do bojkotu hiszpańskich reprezentantek reprezentacji narodowej, które domagały się zmian w kobiecej piłce nożnej w kraju.

Skomentuj zdjęcie,

Hiszpańska piłkarz Jenny Hermoso ze swoim medalem Pucharu Świata

Rubiales został początkowo zawieszony przez FIFA, by we wrześniu ostatecznie ustąpić ze stanowiska prezesa Hiszpańskiej Federacji Piłki Nożnej i wiceprezydenta UEFA.

READ  Patrick Mahomes ubolewa nad reakcją na Josha Allena i urzędników: „Nie jest świetnym przykładem dla dzieci”