24 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Rosyjska łyżwiarka figurowa Kamila Valeeva przyjrzy się sprawie dopingu w niedzielę na igrzyskach olimpijskich

Rosyjska łyżwiarka figurowa Kamila Valeeva przyjrzy się sprawie dopingu w niedzielę na igrzyskach olimpijskich

Losy rosyjskiej zawodniczki technicznej Camili Valeevej rozstrzygną się w poniedziałek.

Valeeva dowie się, czy będzie mogła jeździć na łyżwach na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Kobiet następnego dnia po tym, jak w sobotę Sąd Arbitrażowy ds. Sportu ogłosił, że pilne przesłuchanie w sprawie dopingu odbędzie się w niedzielę wieczorem w Pekinie. Werdykt nastąpi w poniedziałek po południu.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY WIĘCEJ SPORTÓW NA FOXNEWS.COM

Kamila Valeeva z Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego trenuje do Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2022 w sobotę 12 lutego 2022 w Pekinie.
(Zdjęcie AP/Bernat Armangue)

15-letni faworyt do złotego medalu był wzruszony po sobotnim treningu. W grudniu uzyskała pozytywny wynik testu na zakazany lek nasercowy trimetazydynę w Rosji. Na tydzień przed poznaniem wyniku testu gwiazdorski snowboardzista zdobył złoty medal w konkursie drużynowym.

Valieva ma wystartować we wtorek jako osoba indywidualna.

Wcześniej w sobotę najwyższy sąd sportowy potwierdził, że otrzymał apelacje zarówno od Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, jak i Światowej Agencji Antydopingowej, kwestionujące prawo Valeevy do udziału w zawodach.

Rosyjska Agencja Antydopingowa przyznała jej automatyczny zakaz po pozytywnym wyniku testu. Dzień później Rosada zniosła tymczasowy zakaz. Międzynarodowy Komitet Olimpijski złożył pilne odwołanie, które w niedzielę zostanie rozpatrzone przez Sąd Arbitrażowy ds. Sportu.

Camila Valeeva z Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego podczas treningu.

Camila Valeeva z Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego podczas treningu.
(Reuters/Toby Melville)

Mark Adams, rzecznik Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, „wysyłał sygnał, że chcemy jak najszybciej rozwiązać ten problem”.

Proces prawny jest niezwykle złożony ze względu na status Valeevy jako nieletniej, co zapewnia jej ochronę w zbiorze przepisów antydopingowych.

Ponieważ Valieva ma dopiero 15 lat, ostateczna kara może być mniejsza niż jej nagana. Jej otoczenie trenerów i lekarzy jest poddawane coraz większej kontroli, ponieważ globalne prawo antydopingowe wymaga automatycznego zbadania ich.

Valieva uzyskała pozytywny wynik testu w próbce podanej 25 grudnia, kiedy wygrała Mistrzostwa Rosji.

READ  Typy NBA, najlepsze typy: dlaczego wojownicy i dolcy powinni awansować z wygodną grą 5 zwycięstw

Za próbkę odpowiadała rosyjska agencja antydopingowa, znana jako RUSADA. Został on wysłany do analizy do laboratorium akredytowanego przez WADA w Sztokholmie w Szwecji.

W poniedziałek – kilka godzin po tym, jak Valeeva pomogła rosyjskiej łyżwiarce figurowej w wygraniu zawodów drużyn olimpijskich – laboratorium w Sztokholmie poinformowało Rusada, że ​​test wypadł pozytywnie.

Wniosek o ponowne nałożenie tymczasowego zakazu na Valeevę zostanie rozpatrzony przez ławę przysięgłych składającą się tylko z trzech sędziów.

Camila Valeeva z Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego podczas treningu.

Camila Valeeva z Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego podczas treningu.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY UZYSKAĆ ​​APLIKACJĘ FOX NEWS

To, czy drużyna rosyjska utrzyma złoty medal w zawodach drużynowych, zostanie ustalone później.

Pełne śledztwo antydopingowe jest sprawą RUSADA i może zająć miesiące. Od tego można się również odwołać do Sportowego Sądu Arbitrażowego.

Associated Press przyczyniła się do powstania tego raportu.