18 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Luis Rubiales: Hiszpański rząd nalega na zawieszenie prezydenta piłki nożnej Luisa Rubialesa za niechciany pocałunek.  Co wtedy?

Luis Rubiales: Hiszpański rząd nalega na zawieszenie prezydenta piłki nożnej Luisa Rubialesa za niechciany pocałunek. Co wtedy?CNN

Rząd hiszpański podjął dalsze kroki w kierunku zawieszenia oblężenia piłka nożna Prezydent Luis Rubiales po złożeniu wszystkich niezbędnych dokumentów do krajowego Sądu Arbitrażowego ds. Sportu (TAD).

Sprawa ta następuje w związku z utrzymującą się presją na Rubialesa, odkąd 20 sierpnia dał niechcianego pocałunku gwiazdie piłki nożnej Jennifer Hermoso po zwycięstwie Hiszpanii w finale Pucharu Świata Kobiet.

Rubiales został w sobotę zawieszony przez FIFA, światowy organ zarządzający piłką nożną, we wszystkich działaniach związanych z piłką nożną na 90 dni, chociaż może zostać również zawieszony przez Najwyższą Radę ds. Sportu (CSD) hiszpańskiego rządu.

W wydanym we wtorek oświadczeniu rząd stwierdził, że Rubiales wykazał „niedopuszczalne zachowanie” podczas finału Pucharu Świata i określił swoje działania jako „niezwykle poważne” naruszenie krajowego prawa sportowego.

W oświadczeniu rządu dodano, że jeśli sprawa rządu zostanie zaakceptowana przez TAD, który jest niezależnym organem, a sąd uzna, że ​​wykroczenia stanowią „niezwykle poważne” przestępstwa, wówczas CSD będzie w stanie „tymczasowo i tymczasowo zawiesić Rubialesa”. .

Rubiales przyznał, że popełnił błąd, ale nazwał pocałunek za obopólną zgodą, podczas gdy Hermoso stwierdziła, że ​​nie pozwoliła mu się pocałować i poczuła się pogwałcona.

„Czułam się wykastrowana i ofiarą seksistowskiego i niewłaściwego czynu bez mojej zgody” – powiedziała w zeszłym tygodniu w mediach społecznościowych. Po prostu nie szanowano mnie.

W rozmowie z dziennikarzami w Madrycie we wtorek minister kultury i sportu Hiszpanii Mikel Eseta powiedział, że w Hiszpanii doszło do „reakcji społecznej i sportowej” w związku z wydarzeniami, które miały miejsce po La RojaFinałowe zwycięstwo kobiet w Pucharze Świata nad Anglią.

Eseta powiedziała również, że rząd z zadowoleniem przyjął plany „głębokiej restrukturyzacji” Hiszpańskiej Federacji Piłki Nożnej pod przewodnictwem tymczasowego prezydenta Pedro Rocha.

W poniedziałek wszystkich 19 prezydentów regionów wezwało Rubialesa do rezygnacji, udzielając jednomyślnego poparcia Rocha, który przejął obowiązki po zawieszeniu Rubialesa przez FIFA.

READ  Plotki MLB: najnowsze wiadomości o Shohei Ohtani, aktualizacje na żywo o Juanie Soto, Yankees i nie tylko w miarę kontynuowania zimowych spotkań

Jeżeli TAD zgodzi się z oceną, że działania Rubialesa były „niezwykle poważne” i rozpocznie postępowanie w oparciu o akta rządu hiszpańskiego, CDPW będzie mógł zwołać w ciągu 48 godzin swój Komitet Dyrektorów, aby tymczasowo zawiesić Rubialesa na czas dochodzenia. .

Jeżeli TAD uzna, że ​​działania Rubialesa nie były „wyjątkowo poważne”, CSD nie będzie mogło go zawiesić, a proces będzie trwał dłużej.

W zeszłym tygodniu przewodniczący Komisji ds. Zrównoważonego Rozwoju Victor Francos powiedział, że rada postara się jak najszybciej zawiesić Rubialesa, przyznając jednocześnie, że jest to „skomplikowany proces”.

Francos powiedział, że można to postrzegać jako moment „ja też” dla hiszpańskiego futbolu i że wydarzenia w Sydney po finale mistrzostw świata „nie mogą się więcej powtórzyć”.

Rzecznik Hiszpańskiej Federacji Piłki Nożnej potwierdził we wtorek CNN, że Rubiales został pozbawiony wynagrodzenia i samochodu służbowego. Według Hiszpańskiej Federacji Piłki Nożnej jego pensja w federacji wyniosła 688 462,06 dolarów (634 518,19 euro) w 2021 roku.

Według rzecznika Rubiales został także poproszony o zwrot służbowego telefonu i laptopa i nie będzie mógł wykorzystać środków związkowych na swoją obronę prawną.

Narasta presja na Rubialesa, aby zrezygnował z funkcji prezesa Hiszpańskiego Związku Piłki Nożnej, ponieważ w piątek podczas przemówienia na nadzwyczajnym zgromadzeniu ogólnym federacji stanowczo odmówił ustąpienia, obiecując „walczyć do końca”.

Opisał pocałunek jako „wzajemny” i wspomniał o „nieuczciwych” i „pseudofeministycznych” kampaniach – komentarze, które wywołały reakcję społeczności piłkarskiej, polityków i opinii publicznej.

„Wszyscy jesteśmy z tego powodu bardzo źli, ponieważ wszystkie kobiety stały się ofiarami przemocy” – powiedziała w poniedziałek CNN Paloma Torres, 29-letnia prawniczka, która protestowała przeciwko Rubialesowi w Madrycie.

„W chwili, gdy zobaczyliśmy te zdjęcia, automatycznie pomyśleliśmy o naszych szefach, nauczycielach i nauczycielach”.

Ines Jimenez, 39-letnia kierownik projektu, która również uczestniczyła w protestach, uważała, że ​​Rubiales był „zmuszony” do przeproszenia, zamiast powiedzieć coś, co „wypłynęło z jego serca”.

READ  Jak Brad Stevens wykorzystał dylemat Sixers, aby uzupełnić skład Celtics

Była reprezentantka Hiszpanii Isabel Fuentes powiedziała we wtorek CNN, że „zawsze był… i zawsze będzie” seksizm w piłce nożnej.

„Problem polega teraz na tym, że ludzie na szczycie związku traktują nas tak, jakby byli naszymi ojcami i chronią nas, jakbyśmy należeli do nich” – powiedział Fuentes.

Wraz z rosnącą presją społeczną, aby zrezygnował, Rubiales staje w obliczu śledztwa, które może doprowadzić do postawienia przez hiszpańskich prokuratorów zarzutów o napaść na tle seksualnym.

Tymczasem jego matka, Angelis Bejar, zamknęła się w kościele i w poniedziałek rozpoczęła strajk głodowy w rodzinnym mieście Rubialesa Motril na południu Hiszpanii, aby zaprotestować przeciwko temu, co nazwała „nieludzkim i krwiożerczym prześladowaniem” jej syna. gazeta British Daily Mail. Doniesienia hiszpańskich mediów.

CNN Portugal doniosło z kościoła i rozmawiało z przyjaciółką matki Rubialesa, która stwierdziła, że ​​sytuacja jest niesprawiedliwa i nie wierzy, że Rubiales „dopuściła się wykorzystywania seksualnego”.

Przyjaciółka powiedziała CNN Portugal, że matka Rubialesa była ostatnio „w złym stanie zdrowia”, ale sądziła, że ​​prawdopodobnie będzie kontynuować strajk głodowy. Myślę, że przetrwa do końca, podobnie jak jej syn. Myślę, że to jest niesprawiedliwe. Nie sądzę, żeby ten człowiek dopuścił się napaści na tle seksualnym, jak mówią. To brzmi dla mnie bardzo potężnie.”