4 maja, 2024

Lisandro Martínez miał opuścić resztę sezonu z powodu kontuzji śródstopia

Lisandro Martinez przejdzie operację prawej kości śródstopia i opuści resztę sezonu Manchesteru United z powodu kontuzji stopy podczas pierwszego meczu ćwierćfinału Ligi Europy z Sevillą w czwartek.

25-letni środkowy obrońca upadł na ziemię, trzymając się za prawą stopę i musiał zostać zniesiony z boiska w 86. minucie remisu 2:2 na Old Trafford, ostatecznie opuszczając boisko na noszach.

Inny obrońca Raphael Varane również został zmuszony do opuszczenia meczu z powodu kontuzji stopy, której kontuzja wciąż jest oceniana. Istnieją obawy, że jego kampania może również dobiec końca, ale klub ma gorącą nadzieję, która nie została udowodniona.

Klub później potwierdził tę wiadomość w oświadczeniu wydanym w piątek wieczorem.

„Lisandro Martínez został wykluczony z gry do końca sezonu z powodu złamania kości śródstopia” – czytamy w oświadczeniu. Jednak oczekuje się, że argentyński obrońca w pełni wyzdrowieje na czas, aby być gotowym do rozpoczęcia następnego sezonu.

Martinez doznał kontuzji w 86. minucie czwartkowego meczu z Sevillą 2:2 w ćwierćfinale Ligi Europejskiej UEFA.

Obronny partner Lesandro, Raphael Varane, również został zastąpiony kontuzją w pierwszej połowie w tym samym meczu i oczekuje się, że będzie pauzował przez kilka tygodni.

Odkąd przeszedł z Ajaksu zeszłego lata, Martinez był kluczowym zawodnikiem klubu, rozwijając efektywną współpracę z Varane w sercu obrony United.

Obrońca, który był ważnym członkiem kadry Argentyny, która zeszłej zimy zdobyła mistrzostwo świata w Katarze, rozegrał 45 meczów we wszystkich rozgrywkach, w tym 27 w angielskiej Premier League, strzelając jednego gola.

Manchester United zmierzy się z Nottingham Forest na City Ground w niedzielę.

Głębiej

Manchester United znosi dobro, zło i brzydotę, aby zakończyć remis – i cały sezon – na krawędzi

(Zdjęcie: Getty Images)