13 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Lepszy układ klawiatury: jak jeden programista zbudował lepszą klawiaturę QWERTY

Lepszy układ klawiatury: jak jeden programista zbudował lepszą klawiaturę QWERTY

Niewiele jest rzeczy bardziej wszechobecnych w technologii niż klawiatury QWERTY. Jeśli piszesz gdziekolwiek, prawie na pewno wpisujesz QWERTY. ale dlaczego? Okazuje się, że według niemal obiektywnego miernika używane przez nas klawiatury są zdecydowanie niedooptymalizowane. Powszechnie używane klawisze są bardzo trudno dostępne; Twoje palce powinny często poruszać się z boku na bok; Ogólnie rzecz biorąc, wymaga dużo ruchu. Istnieje milion teorii na temat tego, dlaczego wynaleziono klawiaturę QWERTY — najpopularniejsza teoria głosi, że jej twórca chciał mieć pewność, że mechanizmy starożytnej maszyny do pisania nie będą się ze sobą zderzać przy uderzaniu w klawisze — ale prawie wszyscy zgadzają się, że nie jest to najlepsze rozwiązanie sposób. Jednak po kilkudziesięciu latach użytkowania mało kto ma ochotę na zmianę.

NA Ten odcinek rzut pionowynasza historia dwuletniej podróży pewnego człowieka do zbudowania klawiatury — i nowego projektu — od zera Oraz czego jego podróż może nas nauczyć na temat interakcji ze wszystkimi naszymi technologiami.

Potem rozmawiamy z krawędźTom Warren opowiada o ostatnich zmianach w Microsoft i o tym, czy podejście firmy do AI rzeczywiście się sprawdza. Próbujemy także dowiedzieć się, czym w ogóle jest „komputer osobisty napędzany sztuczną inteligencją”, ale nie jestem pewien, czy faktycznie będziemy w stanie rozwiązać ten problem. Próbujemy dowiedzieć się, co nadejdzie w przypadku linii Surface i jak ważne będą te urządzenia dla Microsoftu w przyszłości.

Na koniec pomagamy słuchaczom dowiedzieć się, jak ocenić dokument o II wojnie światowej, który nie przypadł im do gustu, ale mimo to chcą zobaczyć więcej. Otrzymujemy pomoc od dyrektora Netflix i oferujemy kilka wskazówek, jak powiedzieć algorytmowi, co lubisz, a czego nie.

Aby uzyskać więcej informacji na ten temat w tym odcinku, poniżej znajdziesz kilka linków, od których możesz zacząć, zaczynając od „Podróży po klawiaturze” Jonasa Hietali:

READ  Nareszcie możesz słuchać YouTube Music na Wear OS