24 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Laiba zdobyła brąz w kategorii gry pojedynczej do lat 11 na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w badmintonie.

Laiba zdobyła brąz w kategorii gry pojedynczej do lat 11 na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w badmintonie.

Laiba Ahmed Mahlouf, popularnie zwana Eli, swój pierwszy medal w grze pojedynczej zdobyła na międzynarodowym turnieju zdobywając brązowy medal na Międzynarodowym Festiwalu Yonex w Polsce.

Rywalizując w kategorii gry pojedynczej do lat 11, Laiba wygrała wszystkie trzy mecze grupowe. Jego zwycięstwa obejmowały zwycięstwo 15-8, 15-11 z Ukrainką Botaną Syrodyuk, zwycięstwo 8-15, 15-9, 15-9 nad Polakiem Olivierem Serafinem i zwycięstwo 15-13, 15-6 nad trzecim rozstawionym. . -Seed Adriana Tanoka.

Łajba, która była liderem swojej grupy, pokonała Ukrainkę Ulianę Kononenko 15:4, 11:15, 15:8 i awansowała do ćwierćfinału. Jednak w półfinale przegrała 14–15, 12–15 z czołową rozstawioną polską Maleną Budlow.

W ramach europejskiego kalendarza badmintona Laiba rywalizowała w kilku konkurencjach, w tym w grze pojedynczej do lat 13, grze podwójnej i grze mieszanej. W kategorii gry pojedynczej do lat 13 przegrała oba mecze grupowe z Polakami Agatą Celicą i Juswaną Miciak.

Łącząc siły z Litwinem Dagde Palkitte w grze podwójnej, ponieśli porażkę z trzecią rozstawioną polską parą, ale zwyciężyli z Ukrainkami Marią Evchenko i Ulyaną Kononenko.

W grze podwójnej mieszanej, w której współpracowała z polską drużyną Keshpa Gas, Laiba poniosła porażki w meczach fazy grupowej z Ukrainą i Polską.

Turniej ten jest czwartym występem Laiby w europejskim kalendarzu badmintona w tym roku, po udanych występach we Włoszech i Chorwacji. Jej osiągnięcia w kategorii gry pojedynczej do lat 11 uzupełniają jej rosnącą listę osiągnięć w międzynarodowych zawodach badmintona.

READ  Polski szał haubic kończy się w kraju bzdurami wartymi 2,5 miliarda dolarów