24 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Mike Tyson jedzie do Polski, aby kupić 100 gołębi

Mike Tyson jedzie do Polski, aby kupić 100 gołębi

Były mistrz wagi ciężkiej Mike Tyson przenosi swoją miłość do gołębi na nowy poziom.

57-latek niedawno pojechał do Polski, aby kupić 100 gołębi od lokalnego hodowcy z polskiej wsi.

Zdjęcia z wizyty Tysona pojawiły się niedawno na polskojęzycznym koncie TeamHypeTalk na Instagramie: „Mike Tyson specjalnie poleciał do Piątnicy (koło Łomży), aby kupić 100 gołębi od lokalnego sprzedawcy! Takiego zwrotu nikt nie przewidział dzisiaj.

Miłość Tysona do gołębi została dobrze udokumentowana na przestrzeni lat. W młodości opiekował się ptakami w dzielnicy Brownsville na Brooklynie. Po przejściu na emeryturę w 2005 roku Tyson A Zbudowano ogromne gniazdo gołębi na podwórku swojego domu w Paradise Valley dla swoich 350 gołębi; Pojawił się nawet w sezonie Animal Planet w 2011 roku, co udokumentowało jego udział w grze w wyścigi gołębi.

Jak Codzienna poczta Według doniesień do wioski wezwano kilku urzędników zajmujących się hodowlą zwierząt, aby zaszczepili gołębie, aby mogły uzyskać certyfikat na eksport do USA.

Jednakże „eksport ptaków nie jest łatwy, a wirus rzekomego pomoru drobiu i HAPI ograniczają wolny handel tymi zwierzętami” – stwierdzono.

Jednak wyjazd do Polski nie był przypadkowy, gdyż hodowla gołębi stała się w ostatnich latach znana na całym świecie. Uważa się również, że jest domem dla największej w Europie społeczności hodowców gołębi.

Na początku marca polski rząd ogłosił zamiar umieszczenia tradycyjnej hodowli gołębi na liście niematerialnego dziedzictwa narodowego. Wiceminister kultury Jarosław Sellin odnotował, że „polskie gołębie pocztowe to światowa klasa”.

READ  Nowa Zelandia wyprzedziła Austrię, Polska wyprzedziła Koreę