2 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska twierdzi, że hakerzy włamują się na konta e-mail kilku posłów

Konta e-mail kilkunastu członków parlamentu zostały niedawno zhakowane, poinformowała w piątek polska agencja kontrwywiadu, ujawniając dodatkowe szczegóły dotyczące jednego z największych cyberataków w kraju w ostatnich latach.

Rewelacje pojawiły się dwa tygodnie po tym, jak urzędnicy powiedzieli, że najwyżsi urzędnicy polskiego rządu zostali uderzeni pilotem Cyberatak Została przeprowadzona w czerwcu i wpłynęła na ponad 100 kont e-mail obecnych i byłych urzędników państwowych.

Wśród rzekomo naruszonych kont była osobista relacja Michaela Dvoசிக்க உயka, naczelnego doradcy premiera.

W piątkowym oświadczeniu urzędnicy kontrwywiadu stwierdzili, że ofiary włamań pochodziły z prawie każdej parlamentarnej grupy opozycyjnej, a ofiary zostały powiadomione i przeszły szkolenie w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego.

Raport nie zidentyfikował zhakowanych prawodawców.

Powiedział, że 22 czerwca polski kontrwywiad wykazał powiązania hakerów z rosyjskimi tajnymi służbami.

Atak rzekomo przeprowadzili hakerzy znani jako UNC1151, a działania grupy są częścią kampanii o nazwie Ghostwriter, która w ostatnich miesiącach wymierzyła w polskich polityków i dotknęła inne kraje regionu.

Rosyjski rząd i Kreml wielokrotnie odmawiały przeprowadzania lub tolerowania cyberataków w związku z zarzutami USA o cyberataki na terytorium USA, Ukrainę i Arabię ​​Saudyjską.

Opinia Izby Gmin w polskim parlamencie nie była od razu dostępna do skomentowania.

© Thomson Reuters 2021


Zainteresowany kryptowalutą? O Crypto rozmawiamy z dyrektorem generalnym WizirX Nisalem Shetty i założycielem Weekend Investing Alok Jain Orbita, Gadżety 360 Podcast. Orbita jest dostępna Podcasty Apple, Podcasty Google, Spotify, Muzyka Amazon Otrzymuj podcasty w dowolnym miejscu.
READ  Lulu publikuje promo „Taste of Poland”.