18 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Kupujący Trump’s Truth Social zyskają więcej czasu na sfinalizowanie fuzji

Kupujący Trump’s Truth Social zyskają więcej czasu na sfinalizowanie fuzji

Akcjonariusze bogatej w gotówkę spółki fasadowej zatwierdzili we wtorek rozwiązanie dające spółce dodatkowe 12 miesięcy na dokończenie długo oczekiwanej fuzji z spółką zajmującą się mediami społecznościowymi byłego prezydenta Donalda J. Trumpa.

Głos akcjonariuszy zwiększa prawdopodobieństwo, że Trump Media & Technology Group otrzyma co najmniej 300 milionów dolarów w postaci bardzo potrzebnej gotówki na prowadzenie Truth Social – prawicowej platformy mediów społecznościowych.

Truth Social okazała się głównym megafonem Trumpa służącym do atakowania jego przeciwników politycznych, a także prokuratorów federalnych i stanowych, którzy wnieśli przeciwko niemu cztery akta oskarżenia. Reklamy internetowe na platformie mediów społecznościowych stanowią również ważną część wysiłków Trumpa mających na celu zebranie środków na jego kampanię prezydencką w 2024 roku.

Firma fasadowa Digital World Acquisition Corporation pozyskała 300 mln dolarów w pierwszej ofercie publicznej we wrześniu 2021 r. Nieco ponad miesiąc później spółka utworzona jako spółka przejmowana specjalnego przeznaczenia, czyli SPAC, ogłosiła fuzję z Trumpem Głoska bezdźwięczna.

Gdyby akcjonariusze Digital World nie wyrazili zgody na przedłużenie, spółka musiałaby w piątek zwrócić akcjonariuszom pieniądze zebrane w ramach pierwszej oferty publicznej.

SPAC pozyskuje pieniądze od inwestorów w ramach pierwszej oferty publicznej w nadziei na znalezienie prywatnej spółki do przejęcia. Federalne przepisy dotyczące papierów wartościowych wymagają od spółek przejmowanych specjalnego przeznaczenia (SPAC) likwidacji i zwrotu pieniędzy akcjonariuszom, jeśli transakcji nie można sfinalizować w określonym terminie – często dwóch lat.

Fuzję ogłoszono, gdy Truth Social była jeszcze na etapie planowania, a Trumpowi zakazano publikowania postów na większości platform mediów społecznościowych po gwałtownych protestach na Kapitolu USA 6 stycznia 2021 r.

Transakcja została opóźniona ze względu na dochodzenie regulacyjne w sprawie zarzutów, że Digital World wprowadził inwestorów w błąd w związku z rozmowami, jakie przeprowadził z Trump Media przed pierwszą ofertą publiczną we wrześniu, czego zabraniają przepisy dotyczące papierów wartościowych. Prokuratorzy federalni wszczęli także dochodzenie w sprawie zarzutów wykorzystywania poufnych informacji na akcjach Digital World przed ogłoszeniem fuzji w październiku 2021 r.

READ  Decyzja Fed w sprawie stóp procentowych, handel w Korei Południowej, bezrobocie w Australii, PKB Nowej Zelandii

W lipcu Digital World osiągnął ugodę z Komisją Papierów Wartościowych i Giełd, która wymagała od niej przeglądu niektórych dokumentów regulacyjnych i zapłacenia grzywny w wysokości 18 milionów dolarów w przypadku zakończenia fuzji. Prokuratorzy federalni oskarżyli trzech mężczyzn, w tym byłego dyrektora Digital World, o udział w programie wykorzystywania informacji poufnych o wartości 22 milionów dolarów.

W okresie poprzedzającym ugodę regulacyjną firma Digital World usunęła swojego pierwotnego dyrektora generalnego i głównego promotora, Patricka Orlando, oraz odnowiła skład zarządu. Jednakże pan Orlando pozostaje głównym twórcą cyfrowego świata.

Digital World mocno lobbował, aby przekonać akcjonariuszy – głównie inwestorów detalicznych – do zatwierdzenia rozwiązania dającego spółce więcej czasu na dokończenie fuzji. Zatrudnił firmę konsultingową, aby zachęcić 65% akcjonariuszy spółki do głosowania za przedłużeniem.

Trump Media również zaoferował wsparcie w głosowaniu, wysyłając powiadomienia e-mail do subskrybentów Truth Social, wzywając ich do głosowania za przedłużeniem, jeśli są również akcjonariuszami Digital World.

„Dziękuję za całe wyjątkowe wsparcie” – powiedział Eric Swider, dyrektor generalny Digital World, w programie Truth Social wkrótce po ogłoszeniu wyniku głosowania w sprawie przedłużenia. „Mam nadzieję, że rozumiecie moje milczenie. Pozostajemy skupieni na zadaniu i zwracamy uwagę na każde wypowiadane przez nas słowo. „

Chad Nedohin, inwestor ze świata cyfrowego, który jest zdeklarowanym zwolennikiem fuzji, przypisuje akcjonariuszom SPAC uzyskanie zgody na przedłużenie, nazywając ich „naprawdę imponującymi aktywistami”. Gospodarzem jest pan Ndohin A Obejrzyj cotygodniowy film Na Rumble, konserwatywnej witrynie multimediów strumieniowych, która jest partnerem biznesowym Trump Media, nazywa się „DWAC’D”.

Fuzja wciąż napotyka przeszkody.

Na początku sierpnia Trump Media ponownie zobowiązał się do sfinalizowania transakcji dopiero po otrzymaniu nowych warunków, które wzmocnią kontrolę Trumpa nad połączoną firmą. Zmieniona umowa z Trump Media przewiduje zamknięcie fuzji do końca grudnia. Firma Trumpa może również rozwiązać umowę wcześniej, jeśli Digital World nie będzie w stanie dotrzymać wyznaczonego na 9 października terminu na złożenie zmienionych dokumentów regulacyjnych.

READ  Nowy metaczynnik ryzyka: sporty ekstremalne Marka Zuckerberga

Jeśli transakcja dojdzie do skutku, według dokumentów urzędowych Trump będzie największym udziałowcem nowo połączonej spółki, posiadającym do 70 milionów akcji.

Akcje Digital World podskoczyły po ogłoszeniu przez spółkę wyników głosowania, zamykając się o 3,6 proc. Z wyceną rynkową przekraczającą 600 milionów dolarów, po połączeniu Trump Media będzie jedną z najcenniejszych spółek holdingowych Trumpa.