3 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Krytyk Fox News nazywa propozycję Ramaswamy’ego „kryminalnie głupią” i „przypominającą artykuł o polityce zagranicznej studenta pierwszego roku”.

Krytyk Fox News nazywa propozycję Ramaswamy’ego „kryminalnie głupią” i „przypominającą artykuł o polityce zagranicznej studenta pierwszego roku”.

Ekspert Fox News i felietonista „Washington Post” Marc Thiessen ostro skrytykował propozycje republikańskiego kandydata na prezydenta Viveka Ramaswamy’ego dotyczące polityki zagranicznej jako „kryminalnie głupie” i „całkowicie niekompetentne”.

W odpowiedzi Thiessen zamieścił w poniedziałek wpis w mediach społecznościowych stan Ramaswamy pisał dla „The American Conservative”, skupiając się na swoim podejściu do wojny rosyjsko-ukraińskiej i stosunków USA z Chinami.

„To autorstwa @VivekGRAmaswamy jest kryminalnie głupie” – Thiessen napisał w poście na Xwcześniej znanego jako Twitter, przed zacytowaniem fragmentu artykułu Ramaswamy’ego.

Jak artykuł o polityce zagranicznej dla studentów pierwszego roku. Całkowite wykluczenie” – kontynuował Theissen.

Theissen zdecydował się zacytować artykuł Ramaswamy’ego skupiający się na zobowiązaniu kandydata Białego Domu do zaakceptowania rosyjskiej kontroli nad terytoriami okupowanymi i zablokowania kandydatury Ukrainy do NATO „w zamian za opuszczenie przez Rosję sojuszu wojskowego z Chinami”. Ramaswamy powiedział także, że zniesie sankcje, aby przywrócić Rosję na rynek światowy i w rezultacie „podnieść pozycję Rosji jako strategicznej kontroli projektów Chin w Azji Wschodniej”.

W swoim poście Ramaswamy wskazał, że znacznie ograniczy międzynarodowe zaangażowanie Stanów Zjednoczonych, pisząc: „Nie będziemy już wujkiem idiotą”. Ramaswamy twierdził, że Stany Zjednoczone „zmarnowały” swoją szansę po zakończeniu zimnej wojny na pozostanie jedynym superpotęgą na świecie, umożliwiając Rosji i Chinom współpracę w celu zagrozenia pierwszemu miejscu kraju.

Ramaswamy powiedział, że planuje także odwiedzić Moskwę jako prezydent w 2025 r., aby negocjować warunki zakończenia wojny między Rosją a Ukrainą. Stanowisko Ramaswamy’ego w sprawie wojny rosyjsko-ukraińskiej spotkało się z krytyką ze strony jego rywali z GOP podczas ubiegłotygodniowej debaty podstawowej GOP, kiedy jako jedyny kandydat podniósł rękę, gdy moderatorzy zapytali, kto nie będzie nadal wspierać Ukrainy. Nikki Haley, kandydatka Partii Republikańskiej na prezydenta, ustosunkowała się do stanowiska Ramaswamy’ego, mówiąc, że „nie prowadzi on polityki zagranicznej i to jest jasne”.

READ  Biden siedzi 14 rzędów na pogrzebie królowej Elżbiety

W opublikuj później W poniedziałek Thiessen odpowiedział na post Ramaswamy’ego dotyczący jego stanowiska w sprawie Tajwanu, pisząc: „Godzina dla amatorów. Chiny słyszą tylko: «Możemy dokonać inwazji w 2028 r.». Tak zaczynają się wojny światowe”.

Opowiadając o Tajwanie w swoim artykule dla The American Conservative, Ramaswamy powiedział, że będzie nalegał na „strategiczną jasność” w sprawie obrony interesów USA na Tajwanie, w przeciwieństwie do obecnej amerykańskiej polityki strategicznej dwuznaczności.

Chiny uważają Tajwan, samorządną demokrację, za część swojego suwerennego terytorium i dążą do zjednoczenia wyspy.

The Hill poprosił o komentarz kampanię Ramaswamy’ego.

Prawa autorskie 2023 Nexstar Media Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. wszystkie prawa są zachowane. Materiał ten nie może być publikowany, emitowany, przepisywany ani redystrybuowany.