22 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

The Royal Dog: Co stanie się z ukochanymi psami królowej?

The Royal Dog: Co stanie się z ukochanymi psami królowej?


Londyn
CNN

Kiedy królowa Elżbieta II, najdłużej panująca monarchini w historii Wielkiej Brytanii, Odszedł w czwartek W wieku 96 lat zostawiła nie tylko matkę i członków rodziny, ale także grupę psich towarzyszy.

Przez całe swoje długie życie była regularnie fotografowana walijski corgi U jej stóp – rasa psa, która stała się synonimem króla.

Ale choć każdy szczegół tego, co wydarzy się po jej śmierci, został skrupulatnie zaplanowany, niewiele wiadomo o przyszłości jej ukochanych szczeniąt, które teraz będą szukać nowych domów.

W chwili śmierci królowa Elżbieta miała podobno cztery psy.
według Amerykański Związek KynologicznyMiała dwa walijskie corgi Pembroke, Muick i Sandy, a także starszą mieszaną rasę „dorgi” o nazwie Candy. Mówi się, że cocker spaniel, Lissy, dołączył do gangu w styczniu tego roku.

Królowej często przypisywano stworzenie rasy dorje, kiedy skrzyżowała corgi z jamnikiem należącym do jej siostry, księżniczki Małgorzaty.

Joe Little, królewski biograf i redaktor naczelny magazynu Majesty, powiedział CNN, że wierzy, że psy będą pod opieką królewskiego personelu, zanim zostaną adoptowane przez księżniczkę Annę i księcia Andrzeja.

„Księżniczka Anne miała w przeszłości własne szczenięta” – wyjaśnił. Ostatnie dwa dodatki pochodziły od księcia Yorku i jego córek, więc może uda im się to zrobić. Raczej nie zostaną podzielone.

Pasja królowej do corgi sięga dzieciństwa, kiedy zakochała się w swoim ojcu, psie króla Jerzego VI, Doki. W 1944 roku, w swoje osiemnaste urodziny, otrzymała walijskiego szczeniaka Pembroke o imieniu Susan. Taki był jej związek z Susan, podobno zabrała ją na miesiąc miodowy w 1947 roku. Susan zmarła w styczniu 1959 roku.

Królowa posiadała w swoim życiu dziesiątki corgi. Jedna, Willow, pojawiła się obok niej w szkicu Jamesa Bonda, który nagrała podczas ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku.

READ  23:00 w Kijowie. Oto najnowsze wydarzenia związane z rosyjską inwazją na Ukrainę

Kiedy Willow została uśpiona w wieku 14 lat, królowa Straciłem potomka przeszłości Z jej własnego gatunku, Susan.

według Reader’s DigestKrólowa lubiła corgi za ich „energię i nieokiełznanego ducha”.

Aby uzyskać aktualizacje dotyczące brytyjskiej rodziny królewskiej wysłane na twoją skrzynkę odbiorczą, Zapisz się do królewskiego biuletynu CNN.