2 lipca, 2022

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Królowa Elżbieta pojawia się ponownie podczas obchodów jubileuszu

Królowa Elżbieta pojawia się ponownie podczas obchodów jubileuszu

Symbol zastępczy podczas wczytywania akcji artykułu

LONDYN – Królowa Elżbieta II powiedziała, że ​​potem poczuła się „upokorzona” W niedzielę fani ucieszyli się z niespodziewanego pojawienia się na balkonie Pałacu Buckingham, kończąc świętowanie ostatniego dnia ich jubileuszu.

W dniu, w którym Brytyjczycy świętowali królową korowodem i piknikami, pojawiła się nieplanowana na balkonie w jasnozielonej sukience i kapeluszu. Królowa uśmiechała się i machała do tłumu na dole, wychodząc z księciem Karolem i jego żoną Camillą; książę William i jego żona Kate; i ich dzieci George, Charlotte i Louis. W jednej klatce było to ujęcie dynastii Windsorów.

Royal Marines zagrali hymn narodowy „God Save the Queen”, podczas gdy tłum śpiewał, gdy królowa patrzyła na szeroki tłum, rozciągający się jak okiem sięgnąć.

Gdy długi tydzień jubileuszowy dobiegł końca, królowa wysłała list z podziękowaniami.

W oświadczeniu z pałacu, podpisanym przez Elżbietę R, królowa powiedziała: „Jeśli chodzi o to, jak uczcić 70 lat bycia królową, nie ma przewodnika, za którym można by podążać. poruszyło to, że tak wiele osób wyszło na ulice, by świętować Beauble Platinum.

„Chociaż nie mogłem osobiście uczestniczyć w każdym wydarzeniu, moje serce było z wami wszystkimi i nadal jestem oddany służeniu wam najlepiej, jak potrafię, przy wsparciu mojej rodziny”.

Królowa jest gwiazdą sieci od czterech dni, niezależnie od tego, czy pojawiła się osobiście, czy Prawie w akcji. Ale ważne role odegrali również Karol i Wilhelm, kolejni dwaj królowie, co jest oznaką nieustannego przekazywania władzy.

Nie zaplanowano występu królowej w niedzielę. Królowa była ostatnio widziana publicznie w czwartek, pierwszego dnia uroczystości podczas bijącego rekord platynowego jubileuszu. Po tym pojawieniu się, również na balkonie Pałacu Buckingham, pałac wydał oświadczenie, w którym królowa wycofuje się z niektórych wydarzeń po doznaniu „pewnego dyskomfortu”. Wrócił do zamku Windsor, który jest teraz jego główną bazą.

READ  Netflix Wprowadzenie Sandman: Neil Gaiman Thomas Sturridge

Ale orleocy królewscy fani w Pałacu Buckingham w Londynie w ostatnim dniu czterodniowych obchodów zauważyli, że standardowa flaga królewska, powieszona tylko wtedy, gdy król jest w jego rezydencji, została podniesiona nad Pałacem Buckingham po południu.

Tłumy zgromadziły się w pałacu i pobliskich ulicach w niedzielę na Festiwal Jubileuszowy, karnawał, który wił się po sąsiednich ulicach i obejmował Gold State Coach, wyszukany powóz zaprzęgnięty przez osiem koni. Obraz królowej z jej koronacji został wyświetlony na oknach, sprawiając, że wydaje się, że siedzi w powozie.

W międzyczasie miliony wzięły udział w imprezach ulicznych i „wielkim jubileuszowym obiedzie” w weekend, z których część zakończyła się wcześniej z powodu brytyjskiej pogody. Imprezy uliczne, tradycja zapoczątkowana po I wojnie światowej, są integralną częścią ważnych wydarzeń królewskich.

Pałac Buckingham powiedział, że ponad 85 000 osób zgłosiło się do organizacji Big Jubilee Launches, gdy Charles i Camilla złożyli torbę z paszą na boisku do krykieta Oval w Londynie. Niektóre z tych wycieczek powiedziały, że podziwiają rodziny królewskie i że był to moment na zastanowienie się nad ich popularną królową, jej długą służbą i prawdziwym poczuciem, że jest to naród, który świętuje na niezrównaną skalę. wielokrotnie. Inni twierdzili, że monarchia nie bardzo ich denerwuje, ale po latach pandemii z zadowoleniem przyjęli wymówkę, by imprezować z szampanem i chorągiewkami. Większość Brytyjczyków wciąż aprobuje monarchię, ale jej popularność spadła w ciągu ostatniej dekady, zwłaszcza wśród młodzieży.

Impreza uliczna w południowo-zachodnim Londynie miała w menu malowanie twarzy, grę na gitarze i uliczny chleb. W pewnym momencie pojawił się lokalny wóz strażacki, a młodzi strażacy pomogli oblać wodą inne dzieci, ku uciesze wszystkich. Strażacy wyszli, gdy dostali telefon od straży pożarnej, ale później wrócili po tort.

Patrząc na scenę, Kwame Gyamvi, lat 43, inżynier mechanik, powiedział, że uliczne imprezy, które nie odbywają się często, „są konieczne, aby zgromadzić ludzi. Powiedział, odnosząc się do więzienia Korona wirus pandemia.

READ  Doctor Strange 2 zarabia 61 milionów dolarów jako Firestar Flames Out — The Hollywood Reporter
Miliony w całej Wielkiej Brytanii uczestniczyły w imprezach ulicznych 5 czerwca, aby uczcić platynowy jubileusz królowej Elżbiety II. Imprezy uliczne odbywają się często podczas ważnych wydarzeń królewskich. (Wideo: Carla Adam, Ally Karen/The Washington Post)

W Colchester, mieście w południowo-wschodniej Anglii założonym przez Rzymian, było dużo imprezowania – częściowo dlatego, że było to jedno z najstarszych „miast” w Anglii i otrzymało status „miasta” na obchody jubileuszu (co oznacza więcej pieniędzy na kasy miejskie).

Lynn Gildia, emerytowana nauczycielka, która zorganizowała jeden z wielkich lunchów, uśmiechnęła się z cichą satysfakcją, gdy sąsiedzi przynieśli talerze z makiem, biszkopt Victoria i ciasto Chelsea, a także puszki piwa, butelki z bąbelkami i odpowiednie dzbanki do herbaty.

I jedzenie ciągle przychodziło – aż zajęczały stoły.

Gildia uważała, że ​​wielki obiad to tylko kolejny prezent od króla – szansa dla ludzi na radość – i porozmawianie o wartości nieruchomości i czasie dojazdów.

„Nie jestem wielką królewską”, powiedziała, „ale ta jest jedna na milion”.