13 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Król Karol lubi żarty na kartach wsparcia

Król Karol lubi żarty na kartach wsparcia

  • Napisane przez Seana Coughlana
  • Korespondent królewski

Skomentuj zdjęcie,

Króla rozbawiła kartka przedstawiająca psa, który musiał nosić ochronny stożek

Król Karol był zachwycony niektórymi z 7000 kart wsparcia przesłanych mu podczas leczenia raka, w tym niektórymi, które przedstawiały humorystyczny punkt widzenia.

Dołączyli kartkę ze zdjęciem psa w ochronnym rożku, na której widniało następujące hasło: „Przynajmniej nie musisz nosić rożka!”

Inne przesłania dzieliły się doświadczeniami ludzi z rakiem i życzyły królowi „szybkiego powrotu do zdrowia”.

Król opisał, że przesłane mu karty „doprowadziły go do łez”.

Według doradców pałacowych pomimo problemów zdrowotnych „często się śmiał”, a pies szczególnie zabawiał króla.

Nazwiska nadawców nie zostały ujawnione, ale firma Pigment, która wyprodukowała tę kartkę, powiedziała BBC, że była to jedna z ich najlepiej sprzedających się kart spersonalizowanych imieniem króla i „miała nadzieję, że dzięki temu król uśmiech.”

Skomentuj zdjęcie,

Część kartek z życzeniami została wykonana ręcznie

Wybrane listy poparcia umieszczane są w czerwonych skrzynkach zawierających dzienniki królewskie.

„Chciałam cię poinformować, że myślę o tobie, gdy stoisz przed diagnozą i leczeniem, i przesyłam modlitwy oraz życzenia szybkiego powrotu do zdrowia” – napisała jedna z osób, które dobrze jej życzyły.

Inny powiedział: „Podnieś brodę, otwórz klatkę piersiową, bądź dobrej myśli i nie pozwól, aby cię to przygnębiło. Uwierz mi, to działa, ale najważniejsza jest rodzina”.

Wiele listów pochodzi od osób, które zmagają się ze swoimi obawami związanymi z rakiem.

Rebecca Stead z Macmillan Cancer Support powiedziała BBC News: „Usłyszenie wiadomości o chorobie nowotworowej to ważny moment w życiu każdego człowieka i nie ma dobrego ani złego sposobu, w jaki należy zareagować.

„Przechodzenie przez fale różnych emocji jest całkowicie normalne. Wiemy jednak, że wiele osób będzie odczuwać niepewność lub niepokój”.

Jej zdaniem może to dotyczyć kwestii praktycznych, takich jak spłata kredytu hipotecznego lub zamieszanie dotyczące oferowanego leczenia, i nalega, aby ludzie zwrócili się o poradę.

Chwalono także otwartość króla na temat raka, ponieważ pomogła ona usunąć tabu dotyczące tej choroby.

Według Macmillana publiczne przyznanie się króla do choroby nowotworowej spowodowało wzrost liczby osób poszukujących informacji.

W dniu ogłoszenia diagnozy króla strony informacyjne Macmillana odwiedziło 50 000 osób, czyli o 40% więcej niż zwykle.

Król wycofuje się z wydarzeń publicznych, ale nadal pełni funkcję głowy państwa, m.in. regularnie spotyka się z premierem.

Skomentuj zdjęcie,

Król powiedział premierowi, że jest głęboko poruszony przesłaniami wsparcia

Najnowsze zdjęcia opublikowane w środę przez Pałac Buckingham zostały zrobione przed spotkaniem z Rishim Sunakiem.

Kiedy premier powiedział, jak dobrze wygląda król, zażartował: „Wszystko robi się za pomocą luster”.

Humor często wykorzystuje King, który był wielkim fanem The Goons i brał udział w programach komediowych na uniwersytecie. Pewien współczesny uczeń powiedział: „Myślę, że właściwie jest dość nieśmiały i dużo łatwiej jest, gdy rozśmieszasz ludzi”.

Jednak w obecnej sytuacji króla podobno poruszyły własnoręcznie wykonane kartki od dzieci, zawierające przesłanie: „Nigdy się nie poddawaj. Bądź odważny. Nie przekraczaj swoich granic. Wracaj szybko do zdrowia”.

READ  Wszystko idzie dobrze dla Johnny'ego Deppa, czy spotyka się z tymi pięknymi rudymi włosami?