22 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Kontrowersje i działania na rzecz aborcji: papież Franciszek uchyla biskupa, który bronił polityków pro-choice

Kontrowersje i działania na rzecz aborcji: papież Franciszek uchyla biskupa, który bronił polityków pro-choice

NowaMożesz teraz słuchać artykułów Fox News!

Papież Franciszek mianowany w niedzielę Podobnie jak kardynał San Diego, biskup Robert W. McIlroy, przywódca rzymskokatolicki wypowiedział się przeciwko wezwaniom biskupów do wykluczenia polityków pro-choice, takich jak prezydent Biden i przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi, z Komunii Świętej z powodu ich stanowiska w sprawie aborcji.

Posunięcie to nastąpiło po ogłoszeniu przez arcybiskupa San Francisco Salvatore Cordelion na początku tego miesiąca, że ​​to zrobi. Bar Przyjmowania Eucharystii Pelosi Z powodu jej stanowiska w sprawie aborcji. W desygnacji McElroy’a Francis zdał Cordilliona, który ma wyższą rangę.

Archidiecezja San Diego ogłosiła, że ​​McIlroy, jeden z 21 nowych kardynałów ogłoszonych przez papieża Franciszka w niedzielę, zostanie intronizowany 27 sierpnia w Bazylice św. Piotra w Rzymie.

Biskup San Diego ostrzegł przed ideą odrzucenia komunii dla polityków pro-choice w 2021 roku, kiedy biskupi amerykańscy rozważali zmianę swojej polityki dotyczącej komunii, którą katolicy nazywają także Eucharystią.

Robert W. McIlroy, archidiecezja San Diego, przybywa na konferencję na temat rozbrojenia jądrowego w Watykanie, piątek, 10 listopada 2017 r.
(AP Photo/Andrew Medichini, Plik)

Durbin odpowiada na zakaz uczestnictwa Pelosi, mówi, że sumienie niektórych biskupów „nie może decydować w takich kwestiach”

„Sugestia, aby katoliccy przywódcy polityczni pro-choice byli wykluczeni z Eucharystii, jest złym posunięciem” McIlroy napisał w jezuickim Journal of America. „Doprowadzi to do bardzo druzgocących rezultatów – nie z powodu tego, co mówi o aborcji, ale z powodu tego, co mówi o Eucharystii”.

Biskup ostrzegał, że[t]Eucharystia jest uzbrojona i propagowana jako narzędzie walki politycznej. To nie powinno się zdarzyć”.

Cordelion, który zmarł papieżem Franciszkiem, pogratulował McIlroyowi jego nominacji.

Arcybiskup San Francisco Wcześniej pisał do Pelosi„Nie wolno ci przystąpić do Komunii św., a jeśli to zrobisz, to nie zostaniesz do niej dopuszczony”.

Publicznie „Przesłanie do wierzących„Kordelion powiedział, że podjął akcję” po kilku próbach rozmowy z nią [Pelosi] Aby pomóc jej zrozumieć poważne zło, które popełnia, skandal, który powoduje, i niebezpieczeństwo dla jej duszy”.

Kodeks Prawa Kanonicznego Kościoła Katolickiego stwierdza, że ​​ci, którzy zostali wyłączeni z posługi kościelnej lub którzy „uparcie trwają w jawnym i ciężkim grzechu”, nie mogą być dopuszczeni do Komunii św.

DC ARCHIDIOCES milczy na temat zakazu komunikacji PELOSI, e-mail mówi, że prośby mediów „zostaną zignorowane”

Cordelion wyjaśnił, że jego posunięcie nie miało „nic wspólnego” z wyciekiem projektu opinii Sądu Najwyższego w sprawie Dobbs przeciwko Jackson’s Women’s Health, która odrzuciła sprawę Roe przeciwko Wade, ale raczej z wezwaniem Pelosi do „skodyfikowania decyzji Roe do prawa federalnego — robi się coraz bardziej ekstremalny i coraz bardziej agresywny.”

Pomimo pozornej proklamacji Cordelion, Pelosi przyjął Eucharystię o 9 rano w Mszy Świętej Trójcy w dzielnicy Georgetown w Waszyngtonie w ostatnią niedzielę.

Papież Franciszek udziela błogosławieństwa Europejczykowi i Europejczykowi po odprawieniu mszy wielkanocnej w Bazylice Świętego Piotra w Watykanie w niedzielę 4 kwietnia 2021 r. podczas pandemii koronawirusa COVID-19.

Papież Franciszek udziela błogosławieństwa Europejczykowi i Europejczykowi po odprawieniu mszy wielkanocnej w Bazylice Świętego Piotra w Watykanie w niedzielę 4 kwietnia 2021 r. podczas pandemii koronawirusa COVID-19.
(Zdjęcie: Filippo Monteforte/Pool via AP)

Pelosi broniła swojego stanowiska i potępiła ruch Cordelion w uwagach w zeszły wtorek. Twierdziła, że ​​w kwestii aborcji chodzi nie tylko o przerywanie ciąży, bo ludzie, którzy krytykują jej legalność i moralność, sprzeciwiają się również antykoncepcji, planowaniu rodziny i zapłodnieniu in vitro.

„Ta decyzja, która prowadzi nas do prywatności i precedensu, jest bardzo niebezpieczna w życiu tak wielu Amerykanów i po raz kolejny jest niezgodna z ewangelią Matthew” – powiedziała.

Nancy Pelosi broni sytuacji aborcyjnej w MSNBC, dociera do Arcybiskupa, odwołując się do Biblii

Redakcja San Francisco Examiner wezwała: Papież Franciszek usunie Kordelion za jego ruch, aby uniemożliwić Pelosi udział. Redakcja skrytykowała arcybiskupa za „karanie” Pelosi, a nie „prawicowych polityków”, którzy „[vote] przeciwko opiece zdrowotnej lub finansowaniu dla ubogich”.

READ  „Biali” pracownicy federalni nie będą obejmować dziedzictwa Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej w ramach nowego planu Bidena

Demokraci zdecydowanie poparli aborcję po tym, jak projekt opinii sędziego Alito wyciekł w sprawie Dobbs przeciwko Organizacji Zdrowia Kobiet Jacksona – projekt, który obalił Roe. Chociaż prezes sądu John Roberts potwierdził, że projekt jest prawdziwy, pochodzi on z lutego i nie reprezentuje bieżącej ani ostatecznej opinii sądu.

aktywiści Kościoły rzymsko-katolickie na celowniku Za protesty w Dzień Matki.

Sabotaż Najświętszego Serca Kościoła Mariackiego.

Sabotaż Najświętszego Serca Kościoła Mariackiego.
(Mark Haas)

KLIKNIJ TUTAJ, ABY UZYSKAĆ ​​APLIKACJĘ FOX NEWS

wandale też celował w kościół W Boulder w stanie Kolorado, na początku tego miesiąca, na budynek zostały spryskane „Ban Our Body” i „Body Optional”.