3 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Samolot znika w Nepalu z 22 osobami na pokładzie

Samolot znika w Nepalu z 22 osobami na pokładzie

Symbol zastępczy podczas wczytywania akcji artykułu

Nepal zawiesił akcję poszukiwawczą i ratowniczą samolotu przewożącego 22 osoby, które zaginęły w niedzielę. W komentarzu rzecznik armii powołał się na „utratę światła dziennego i złą pogodę”.

Według rzecznika armii, wysiłki powietrzne i naziemne zostaną wznowione rano Powiedział na Twitterze w 7

Samolot DHC-6-300 Twin Otter obsługiwany przez prywatną linię lotniczą Tara Air zniknął wkrótce potem. Według ambasady Indii w Katmandu startuje z Pokhary w środkowym Nepalu o 9:55 w niedzielę.

Samolot leciał do Jomsom, w pobliżu granicy Nepalu z Tybetem. Lot miał trwać 20 minut.

Lotnictwo Tara Powiedzieć Reuters powiedział, że samolot przewoził czterech Hindusów, Niemców i 16 Nepalczyków, w tym trzech członków załogi.

Rzecznik armii Nepalu Powiedział Około godziny 14 personel wojskowy i helikoptery „próbowały je zlokalizować”. [the] Samolot, który miał znajdować się „w Leyt i wokół niego”, znajdował się około 22 mil na południe od Jomsom.

Ale Urząd Lotnictwa Cywilnego Nepalu poinformował w niedzielnym komunikacie prasowym, że co najmniej jeden śmigłowiec poszukiwawczy powrócił na Jomsom „z powodu złych warunków pogodowych, bez podania lokalizacji samolotu”. według do Reutera.

„Śmigłowce są gotowe do startu w poszukiwaniu z Katmandu, Pokhary i Jomsom, gdy tylko pogoda się poprawi”, poinformowały władze lotnicze w oświadczeniu. „Grupy poszukiwawcze wojska i policji wyruszyły w stronę miejsca.”

jak Dla Flightradar24, strony internetowej śledzącej w czasie rzeczywistym loty dookoła świata, lot Tara Air przestał wysyłać sygnał wokół Shikha, górzystego regionu na północ od Pokhary. Według Associated Press samolot stracił kontakt z wieżą kontrolną wkrótce po wystartowaniu z Pokhary. wspomniany.

READ  Spójrz na niektóre z największych wydarzeń pogodowych w Południowej Dakocie w 2022 roku

23 osoby zginęły w 2016 r., kiedy rozbił się Twin Otter obsługiwany przez Tara Air lecący tą samą trasą z Pokhary do Jomsom i został później znaleziony w pobliżu wsi Około 30 mil na południe od Jomsom.

Organizacja Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego, agencja Narodów Zjednoczonych, Przegląd branży lotnictwa cywilnego w Nepalu W 2017 r. stwierdzono, że kraj ten znajdował się poniżej średniej światowej w badaniu wypadków. Nepal Airlines mają zakaz lotów w Przestrzeń powietrzna UE Z powodu „braku nadzoru nad bezpieczeństwem ze strony władz lotniczych”.

Co najmniej 49 osób zginęło w Nepalu po tym, jak samolot rozbił się podczas lądowania, powiedzieli urzędnicy