16 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Kontrakty terminowe Dow wzrosły o ponad 100 punktów pierwszego dnia handlowego 2023 r

Kontrakty terminowe Dow wzrosły o ponad 100 punktów pierwszego dnia handlowego 2023 r

Traderzy na parkiecie nowojorskiej giełdy, 21 października 2022 r.

źródło: NYSE

Kontrakty terminowe na akcje wzrosły we wtorek, gdy Wall Street próbowała rozpocząć nowy rok mocnym akcentem.

Kontrakty terminowe powiązane z Dow Jones Industrial Average wzrosły o 158 punktów, czyli o 0,47%. Kontrakty terminowe na S&P 500 wzrosły o 0,55%, a kontrakty terminowe na Nasdaq 100 wzrosły o 0,75%. Akcje Tesli spadły o 3,5% w działalności przedrynkowej po rozczarowujących dostawach w czwartym kwartale.

Inwestorzy wypatrują sygnałów świadczących o tym, że w 2023 r. globalna gospodarka będzie nadal odradzać się, a akcje będą rosły, ponieważ problemy, które dotykały rynki w 2022 r. do recesji Prawdopodobnie doprowadziłoby to również do wstrzymania podwyżek stóp procentowych lub powrotu do niższych stóp procentowych w drugiej połowie roku, co mogłoby wywołać recesję. promocja giełdowa.

„Ciągle widzimy, że szklanka jest do połowy pełna” jako koniec okresu „darmowych pieniędzy”, a nadmierna stymulacja gospodarki sugeruje, że lepsze czasy mogą czekać na rynki akcji i obligacji wraz z postępem nowego roku” – napisał John Stoltzfus . Główny strateg inwestycyjny Oppenheimera we wtorkowej notatce.

Historia pokazuje również plik Amerykański rynek akcji ma tendencję do odbicia po latach spadków. W rzeczywistości indeks S&P 500 odbił się średnio o 15% w kolejnym roku po roku, w którym stracił ponad 1%.

Główne średnie zakończyły rok 2022 najgorszymi rocznymi stratami od 2008 r., przerywając trzyletnią passę zwycięstw. Dow zakończył rok spadkiem o około 8,8%, 10,3% w stosunku do 52-tygodniowego maksimum. S&P 500 stracił 19,4% w ciągu roku i pozostaje poniżej swojego maksimum o mniej niż 20%. Specjalizujący się w technologii Nasdaq spadł w zeszłym roku o 33,1%.

Inwestorzy otrzymują porcję danych w pierwszym tygodniu handlowym roku, które dostarczą więcej informacji o stanie gospodarki. Pierwszym z nich jest globalny wskaźnik PMI dla produkcji i wydatków na budownictwo S&P, który zostanie opublikowany we wtorek o godzinie 9:45 i 10:00 czasu wschodniego.

READ  Musk mówi, że Tesla może nadal obniżać ceny w „burzliwych czasach”

Środa to wielki dzień z badaniem szans na zatrudnienie i obrotem zatrudnieniem, znanym jako JOLTS, które ma zostać opublikowane rano i protokołami z ostatniego spotkania politycznego Rezerwy Federalnej, które mają zostać opublikowane po południu.

Spoglądają również w przyszłość na grudniowy raport o zatrudnieniu w piątek, który jest ostatnim raportem o zatrudnieniu, który Fed będzie musiał rozważyć przed kolejnym posiedzeniem 1 lutego. Na czwartek i piątek zaplanowanych jest również kilka wystąpień szefów Fed.