25 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

EKSKLUZYWNIE: Tesla jest najpopularniejszym dyrektorem generalnym w Chinach po Musku

EKSKLUZYWNIE: Tesla jest najpopularniejszym dyrektorem generalnym w Chinach po Musku

  • Ten ruch sprawia, że ​​Cho skutecznie jest wiceprezydentem Muska
  • Inwestorzy wezwali do głębszego zespołu wykonawczego, na którym skupia się Musk
  • Zhou urodził się w Chinach i posiada paszport nowozelandzki
  • Zhu dołączył do Tesli w 2014 roku

3 stycznia (Reuters) – Tesla Inc (TSLA.O) Prezydent Chin Tom Chu został awansowany do bezpośredniego nadzoru nad zakładami montażowymi producenta samochodów elektrycznych w USA, a także operacjami sprzedaży w Ameryce Północnej i Europie, zgodnie z wewnętrznym wysłaniem linii raportowania zweryfikowanych przez Reuters.

Post Tesli pokazał, że tytuł wiceprezesa Zhu na Wielkie Chiny nie zmienił się i że od wtorku zachował on również swoje obowiązki jako najwyższy dyrektor Tesli ds. sprzedaży w pozostałej części Azji.

Posunięcie to czyni Zhu najwybitniejszym dyrektorem generalnym Tesli po Elonie Musku, z bezpośrednim nadzorem nad dostawami na wszystkich głównych rynkach i działalnością głównych centrów produkcyjnych.

Linia raportowania Zhu oddzieliłaby projektowanie i rozwój samochodów Tesli – oba obszary, w które Musk był mocno zaangażowany – jednocześnie tworząc wyraźnego zastępcę Muska w sprawie krótkoterminowych wyzwań związanych z zarządzaniem globalną sprzedażą i produkcją.

Tesla nie odpowiedziała natychmiast na prośbę Reutersa o komentarz.

Reuters przejrzał schemat organizacyjny, który Tesla opublikował wewnętrznie i potwierdził zmianę u dwóch osób, które były jej świadkami. Poprosili o zachowanie anonimowości, ponieważ nie są upoważnieni do omawiania tej sprawy.

Zhu i jego zespół reporterów zostali sprowadzeni przez Teslę pod koniec zeszłego roku w celu zbadania problemów produkcyjnych w USA, co skłoniło kolegów do spekulacji w czasie, gdy był przygotowywany do większej roli.

Mianowanie Zhu na globalną rolę następuje w czasie, gdy Musk był rozproszony przez przejęcia Twittera i Tesli i wezwał analityków i inwestorów do podjęcia działań, które pogłębiłyby platformę CEO i pozwoliły mu skupić się na Tesli.

Pod rządami Zhu fabryka Tesli w Szanghaju mocno odbiła się od chińskich blokad COVID.

READ  Raport mówi, że chmura „zderzyła się” przed wystąpieniem poważnych turbulencji

Tesla poinformowała w poniedziałek, że dostarczyła 405 278 pojazdów w czwartym kwartale, co było poniżej szacunków Wall Street, wynika z danych zebranych przez Refinitiv.

W tym samym okresie ubiegłego roku firma dostarczyła 308 600 pojazdów.

Wśród menedżerów Tesli, którzy podlegają Zhu, są: Jason Chauhan, dyrektor produkcji w Gigafactory w Teksasie; Hrushikesh Sagar, starszy menedżer ds. produkcji, Tesla Fremont Factory; Joe Ward, wiceprezes odpowiedzialny za region EMEA; oraz Troy Jones, wiceprezes ds. sprzedaży i usług w Ameryce Północnej, zgodnie z zawiadomieniem Tesli o liniach raportowania zweryfikowanych przez Reuters.

Z zawiadomienia wynikało, że menedżerowie krajowi Tesli w Chinach, Japonii, Australii i Nowej Zelandii nadal podlegali Zhou.

Zhu nie ma bezpośredniego raportowania w wciąż odnawianej fabryce Tesli w Berlinie, ale osoba zaznajomiona z tą sprawą powiedziała, że ​​odpowiedzialność za ten proces będzie spoczywać na łańcuchu raportowania amsterdamskiej dzielnicy Ward. Nie udało się uzyskać komentarza Warda.

Zhu, który urodził się w Chinach, ale teraz ma paszport nowozelandzki, dołączył do Tesli w 2014 roku. Wcześniej był kierownikiem projektu w firmie założonej przez jego kolegów z Duke MBA, doradzając chińskim wykonawcom pracującym nad projektami infrastrukturalnymi w Afryce.

Ludzie, którzy z nim pracowali, powiedzieli, że podczas dwumiesięcznej blokady Szanghaju z powodu koronawirusa Zhou był jednym z pierwszych pracowników, którzy spali w fabryce, starając się utrzymać ją w ruchu.

Zhu, bezproblemowy menedżer, który ma modną fryzurę, lubił wełniane swetry marki Tesla i mieszkał w dotowanym przez rząd mieszkaniu 10 minut jazdy od Szanghaju Gigafactory. Nie było od razu jasne, czy po awansie przejdzie dalej.

Jest odpowiedzialny za główne centra produkcyjne Tesli, gdy firma przygotowuje się do wprowadzenia Cybertrucka i odnowionej wersji sedana Model 3. Tesla powiedział również, że opracowuje tańszy samochód elektryczny, ale nie podał szczegółów tego planu.

READ  Czy In-N-Out podniesie ceny w obliczu kalifornijskiego prawa dotyczącego minimalnego wieku?

Kiedy Tesla opublikowała zdjęcie na Twitterze w zeszłym miesiącu, aby uczcić osiągnięcie przez fabrykę w Austin w Teksasie kamienia milowego z modelem Y, Zhu był wśród setek uśmiechniętych pracowników na hali produkcyjnej.

Alan Wang, który w lipcu awansował na wiceprezesa odpowiedzialnego za sprzedaż w Chinach, został wymieniony jako prawny przedstawiciel operacji w dokumentach rejestracyjnych złożonych chińskim organom regulacyjnym w ramach zmiany dokonanej przez firmę w zeszłym miesiącu.

Członek zarządu Tesli, James Murdoch, powiedział w listopadzie, że firma niedawno zidentyfikowała potencjalnego następcę Muska, nie ujawniając nazwiska tej osoby. Murdoch nie odpowiedział na prośbę o komentarz.

Elektrek wcześniej informował, że Zhu przejmie sprzedaż, dostawę i serwis w Stanach Zjednoczonych.

Dodatkowe raporty Zhang Yana w Szanghaju i Hyunju-jin w Seulu; Napisane przez Kevina Królickiego. Edytowanie przez Stephena Coatesa

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.