24 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Komisja Nadzoru Izby Reprezentantów zaprasza Dana Snydera, Rogera Goodella do złożenia zeznań na rozprawie

Komisja Nadzoru Izby Reprezentantów zaprasza Dana Snydera, Rogera Goodella do złożenia zeznań na rozprawie

Właściciel kapitanów Waszyngtonu Dan Snyder i komisarz NFL Roger Goodell zostali poproszeni o zeznania na przesłuchaniu w Kongresie 22 czerwca.

Reprezentantka Caroline B. Maloney (D-NY), przewodniczący Komisji Nadzoru i Reform oraz przedstawiciel Raja Krishnamurthy (D-Illinois), przewodniczący podkomisji ds. polityki gospodarczej i konsumenckiej, w środę rano w imieniu komisji. Wysłali listy do obu mężczyzn z prośbą o przybycie na rozprawę.

Wraz z ogłoszeniem Komitet Nadzoru i Reform rozszerza swoje śledztwo w Kongresie na ligę. W oświadczeniu podczas przesłuchania 22 czerwca rozważymy również „rolę NFL w ustalaniu i egzekwowaniu standardów w całej lidze oraz reformy legislacyjne potrzebne do rozwiązania tych problemów w NFL i innych miejscach pracy”. Komisja od października bada wrogą kulturę miejsca pracy dla liderów.

„NFL naprawdę musi odpowiedzieć na pytanie, dlaczego przeprowadziła śledztwo w taki sposób, w jaki było i dlaczego nie zapewniła przejrzystości co do sposobu prowadzenia śledztwa” – powiedział ESPN Krishnamurth.

Jeśli odmówią złożenia zeznań, powiedział, „wszystkie opcje są na stole. Wezwanie do sądu i obowiązkowy proces są również opcjami dostępnymi dla komisji”.

Krishnamurthy powiedział, że fakt, iż było w tym tak duże zainteresowanie opinii publicznej – jak również presja opinii publicznej – powinny podkreślić pilność jego zeznań.

„W ich najlepszym interesie jest, aby przyjść i opowiedzieć swoją wersję historii w sposób, który uznają za przydatny dla nas” – powiedział. „Na Kapitolu bardzo często stwierdzam, że kiedy partia występuje dobrowolnie do przodu, a nie zostaje wezwana, kończy się na tym, że ma większą szansę na wyjaśnienie sytuacji, a nie wydarzeń poza nią”.

NFL powiedział, że odpowie na prośbę Goodella o zeznania „w odpowiednim czasie”.

„NFL intensywnie współpracowała podczas długiego śledztwa Komisji z przywódcami Waszyngtonu, w tym poprzez wyprodukowanie ponad 460 000 stron dokumentów i udzielenie odpowiedzi na liczne pytania w formie pisemnej i pisemnej” – powiedział w oświadczeniu rzecznik NFL Brian McCarthy. Rozmowy z pracownikami komisji .

READ  Milan pokonał Napoli 4:0 w rewanżu Ligi Mistrzów

W czerwcu zeszłego roku NFL nałożyła na liderów grzywnę w wysokości 10 milionów dolarów w wyniku prowadzonego przez Wilkinsona śledztwa dotyczącego kultury miejsca pracy we franczyzie. W październiku zeszłego roku Maloney i Krishnamurthy wysłali list do Goodell, prosząc o wszystkie dokumenty związane z dochodzeniem. Jednak Goodell powiedział, że pełny raport ze śledztwa nie zostanie opublikowany, aby chronić anonimowość osób, które współpracowały w śledztwie.

The Washington Post doniósł w listopadzie, że Snyder próbował uniemożliwić Wilkinsonowi spotkanie z kobietą, która w 2009 roku oskarżyła swoją właścicielkę o niewłaściwe zachowanie seksualne. Kobieta otrzymała ostatecznie ugodę w wysokości 1,6 miliona dolarów. Jednak Goodell zaprzeczył, jakoby Snyder utrudniał śledztwo ligi.

„Cieszymy się, że Komisja Nadzoru Izby Reprezentantów zaprosiła Dana Snydera i Rogera Goodella do złożenia zeznań przed komisją” – powiedzieli w oświadczeniu prawnicy Lisa Banks i Debra Katz, reprezentujące byłych pracowników Waszyngtonu. „Mamy nadzieję, że wykażą się taką samą odwagą jak nasi klienci i zgodzą się zeznawać. Dan Snyder i Roger Goodell mają wiele do odpowiedzi”.

W lutym podczas okrągłego stołu w Kongresie Tiffany Johnston, była koordynatorka zespołu ds. marketingu i wydarzeń, złożyła nowy zarzut przeciwko Snyderowi, oskarżając go o dotykanie jej bez jej zgody podczas biznesowej kolacji prawie 13 lat temu. Snyder wydała oświadczenie zaprzeczające jej zarzutom. NFL wszczęła dochodzenie w sprawie zarzutów.

W kwietniu Komisja Nadzoru i Reform wysłała pismo do FTC i kilku prawników generalnych, twierdząc, że przywódcy nie zwrócili kaucji gwarancyjnych, ukryli dochody i prowadzili dwa zestawy ksiąg finansowych. Zarzuty dotyczące nadużyć finansowych wysunął były wieloletni pracownik Jason Friedman, który 14 marca spotkał się z członkami komisji w ramach śledztwa dotyczącego kultury pracy zespołu. FTC powiedziała ESPN, że nie może „potwierdzić ani zaprzeczyć”, czy wszczęła dochodzenie w wyniku listu komisji.

Przywódcy zaprzeczyli zarzutom. W zeszłym miesiącu prawnicy generalni w Wirginii i DC ogłosili, że wszczą śledztwo w sprawie zarzutów. Również w kwietniu nowojorski prokurator generalny wysłał list do NFL w imieniu koalicji sześciu innych prokuratorów, wzywając stowarzyszenie do „odniesienia się do niedawnych zarzutów dotyczących nierówności w miejscu pracy” oraz „kultury seksizmu i rozpowszechnienia dyskryminacji w miejscu pracy federacji”. Futbol amerykański, w tym między innymi molestowanie seksualne, ukierunkowana zemsta i szkodliwe stereotypy”.

READ  „Szokujące zachowanie”: rosyjska gimnastyczka pokazuje „Z” na podium obok ukraińskiego zwycięzcy | Gimnastyka

W odpowiedzi NFL powiedział w oświadczeniu z 6 kwietnia: „Podzielamy zaangażowanie prawników generalnych w zapewnienie, że wszystkie nasze miejsca pracy – w tym biuro ligi i 32 kluby – są zróżnicowane, integracyjne i wolne od dyskryminacji i nękania. wielkie postępy. Przez lata wspieraliśmy to zobowiązanie, ale zdajemy sobie sprawę, że podobnie jak wiele organizacji, mamy więcej pracy do wykonania. Z niecierpliwością czekamy na zaangażowanie prokuratury w politykę, praktyki, protokoły, programy edukacyjne i partnerstwa. Wdrożyliśmy wniosek o pracę zgodnie z tym zobowiązaniem oraz o zapewnienie, że biuro ligi i nasze kluby utrzymują szanowane miejsce pracy, w którym wszyscy nasi pracownicy, w tym kobiety, mają możliwość rozwoju”.

Republikanie od początku podkreślali, że komisja nie powinna badać sytuacji, twierdząc, że należy ją pozostawić sądom. Rzecznik komisji republikańskiej Austin Hacker potwierdził to ponownie w środę.

Powiedział, że „fikcyjne śledztwo prowadzone przez Demokratów z przywódcami Waszyngtonu jest nadużyciem władzy nadzorczej w Kongresie”. „Nie ma nic, co Kongres może zrobić, aby odpowiedzieć na konkretne zarzuty. Jeśli Kongres nie może zapewnić rozwiązania, dlaczego Demokraci marnują cenne zasoby i ograniczają przesłuchanie?”