18 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Komentarz badawczy: Jaki jest stan e-commerce w Polsce i Stanach Zjednoczonych? – Przemysł

Średni czas dostawy paczek w Stanach Zjednoczonych to 3,2 dni

W przeciwieństwie do swojego europejskiego odpowiednika, Polski, sytuacja e-commerce w USA wydawała się być nieco bardziej dotknięta problemami globalnego łańcucha dystrybucji. Jest to zrozumiałe, biorąc pod uwagę 49% wzrost sprzedaży online podczas wakacji 2020 roku. Tylko w Czarny piątek i Cyberponiedziałek klienci z USA wydali ponad 9 miliardów dolarów online, co jest jedną z najwyższych wartości w historii.

96% paczek zostało pomyślnie doręczonych w Stanach Zjednoczonych Za pierwszym razem

Podobnie jak w Polsce, liczba przypadków Covid-19 znacznie wzrosła w Stanach Zjednoczonych pod koniec 2020 r. Pomimo 35% wzrostu wolumenu handlu elektronicznego w okresie świątecznym, 96% przesyłek zostało pomyślnie doręczonych w Stanach Zjednoczonych. Przy pierwszej próbie. Może to wynikać z faktu, że w obliczu obaw przed drugą falą COVID-19 w większości stanów w całym kraju wydaje się nakazy obowiązkowego pobytu w domu.

57% przesyłek dostarczanych do Punktów Odbiorczych w Stanach Zjednoczonych jest odbieranych w ciągu 24 godzin

Pomimo wysokiego wskaźnika sukcesu dostaw do domu, punkty odbioru będą wysokie wśród kupujących w USA do 2020 roku. Ze względu na ogromną sieć punktów PUDO na terenie całego kraju, klienci uważają ją obecnie za bardziej pożądaną niż tradycyjne dostawy do domu. UPS nawiązał współpracę z głównymi sprzedawcami detalicznymi, takimi jak Michaels i CVS, aby zapewnić wszystkim dostęp do punktów odbioru. W związku z tym tylko 57% przesyłek dostarczonych do punktów odbioru w Stanach Zjednoczonych zostało odebranych w ciągu 24 godzin, nieco mniej niż w Polsce.

2021 i później

Biorąc pod uwagę niepewność związaną z obecnym globalnym kryzysem zdrowotnym, trudno jest dokładnie wiedzieć, czego się spodziewać. Niemniej jednak nie możemy się doczekać, jak rozwinie się stan handlu elektronicznego w tych krajach w 2021 r. i później.

READ  Zespół Alstomu świętuje 25-lecie Alstomu w Polsce