30 listopada, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Kobieta krzyczy „Wszyscy zginiecie” postrzelona przez policję w paryskim metrze

Kobieta krzyczy „Wszyscy zginiecie” postrzelona przez policję w paryskim metrze

PARYŻ, 31 października (Reuters) – We wtorek rano paryska policja postrzeliła i poważnie raniła zawoalowaną kobietę, która zachowywała się groźnie i krzyczała „Allahu Akbar” i „Wszyscy umrzecie”. – powiedział szef paryskiej policji Laurent Nunez.

Francja jest w stanie najwyższej gotowości po tym, jak 13 października nauczyciel zginął w przypuszczalnym ataku islamistycznym, który urzędnicy powiązali z, jak to określili, „atmosferą dżihadu” powiązaną z wojną między Izraelem a Gazą.

Zakryta kobieta została zastrzelona na stacji Biblioteki François Mitterranda. Rzecznik rządu Olivier Veran powiedział wcześniej, że pasażerowie zgłaszali jej „agresywne i dżihadystyczne komentarze”.

Dodał, że kiedy na miejsce przyjechała policja, „odciągnęli kobietę na bok i początkowo poprosili ją, aby się uspokoiła, ale także podniosła ręce na znak, że nie stwarzają szczególnego zagrożenia”.

„Następnie funkcjonariusze organów ścigania nie mieli innego wyboru, jak tylko zastrzelić tę kobietę, biorąc pod uwagę powagę sytuacji”.

Straż pożarna, która udzieliła kobiecie pomocy doraźnej, przekazała, że ​​została postrzelona w brzuch. Komendant policji Nunez powiedział, że została zabrana do pobliskiego szpitala, gdzie jest poddawana leczeniu, i dodał, że jej życiu zagraża niebezpieczeństwo.

Tożsamość kobiety nie została jeszcze potwierdzona, ale może to być ta sama osoba, która w 2021 roku groziła patrolom miejskim w ramach operacji antyterrorystycznej i została umieszczona na oddziale psychiatrycznym ze względu na problemy psychiczne – powiedział Nunez.

„Osoba ta odmówiła posłuszeństwa wezwaniu, w związku z czym policja oddała strzał” – powiedział Nunez, dodając, że sytuacja jest „bardzo niebezpieczna”. Francuskie media, w tym „Le Parisien”, cytują informację prokuratury, że kobieta groziła wysadzeniem się w powietrze.

READ  Ukraińscy urzędnicy twierdzą, że Rosja przeprowadza największy atak dronów na Kijów od początku wojny

Nunez powiedział, że w chwili postrzelenia kobieta nie miała przy sobie materiałów wybuchowych.

Policja poinformowała, że ​​po incydencie ewakuowano stację metra linii RER C.

Wszczęto dwa śledztwa, jedno przeciwko kobiecie, drugie w sprawie użycia broni przez policję.

(Reportaż: Tassilo Hamel, Dominique Vidalon, Michel Rose i Sudeep Kar Gupta; przygotowanie: Mohammed do biuletynu arabskiego) Redakcja: Ingrid Melander, John Stonestreet, Ed Osmond i Thomas Janowski

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Uzyskanie praw licencyjnychotwiera nową kartę