13 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Kate, księżna Walii, ogłosiła, że ​​podczas operacji wykryto raka i przeszła profilaktyczną chemioterapię

Kate, księżna Walii, ogłosiła, że ​​podczas operacji wykryto raka i przeszła profilaktyczną chemioterapię

Londyn — oświadczyła Katarzyna, księżna Walii Wiadomość wideo W piątek ogłoszono, że nowotwór wykryto po styczniu Operacja brzucha Za radą zespołu medycznego przechodzi chemioterapię zapobiegawczą. Oświadczenie nadeszło po miesiącach powszechnych spekulacji na temat zdrowia i samopoczucia 42-letniej księżniczki Kontrowersje wokół przetworzonych zdjęć Wydane przez Pałac Kensington w Londynie.

Kate powiedziała, że ​​nowotwór wykryto podczas przeprowadzonych później badań Jej operacja, co poszło dobrze. Nie wspomniała o rodzaju nowotworu ani nie podzieliła się dodatkowymi szczegółami na temat swojej diagnozy.

„To oczywiście był ogromny szok i William i ja robimy wszystko, co w naszej mocy, aby przetworzyć tę sytuację i zarządzać nią prywatnie dla dobra naszej małej rodziny” – Kate powiedziała w wiadomości wideo. „Jak możesz sobie wyobrazić, zajęło to trochę czasu. Rekonwalescencja po poważnej operacji i rozpoczęciu leczenia zajęła nam trochę czasu. Ale co ważniejsze, zajęło nam trochę czasu, aby w jakiś sposób wyjaśnić wszystko George'owi, Charlotte i Louisowi. Jest to dla nich wygodne i zapewnić ich, że wszystko będzie dobrze”.

Pałac Kensington powiedział, że jej wiadomość wideo została w środę nagrana przez BBC Studios w Windsorze. Kate powiedziała w nim, że jest na „wczesnej fazie” chemioterapii.

„Czuję się dobrze i z każdym dniem staję się silniejsza, koncentrując się na rzeczach, które pomogą mi wyleczyć umysł, ciało i ducha” – Kate powiedziała w filmie. „Posiadanie Williama u mojego boku jest także wielkim źródłem pocieszenia i otuchy. Podobnie jak miłość, wsparcie i życzliwość okazywane przez tak wielu z Was. To wiele dla nas znaczy”.

Powiedziała, że ​​nadal będzie poświęcać czas i przestrzeń, których potrzebuje, aby poddać się leczeniu i wyzdrowieć, i poprosiła opinię publiczną o zrozumienie.

„Moja praca zawsze dawała mi głębokie poczucie szczęścia i nie mogę się doczekać powrotu, kiedy będę w stanie, ale na razie muszę skupić się na pełnym powrocie do zdrowia. W tej chwili myślę także o wszystkich tych, których życie „Dotknął mnie nowotwór. Proszę, aby każdy, kto w jakikolwiek sposób zmaga się z tą chorobą, nie tracił wiary i nadziei. nie jesteś sam”.


Kalendarium poprzedzające ogłoszenie diagnozy raka u księżnej Kate

Przesłanie wsparcia dla Kate Napływali z całej Wielkiej Brytanii i całego świata.

Z oświadczenia Pałacu Buckingham wynika, że ​​król Karol powiedział, że jest „bardzo dumny z Katarzyny, że miała odwagę zabrać głos tak jak ona”. Powiedział, że przez ostatnie tygodnie był w „najbliższym kontakcie ze swoją ukochaną synową”.

Brytyjski premier Rishi Sunak stwierdził w oświadczeniu, że Kate „wykazała się ogromną odwagą”, dodając: „W ostatnich tygodniach była poddawana intensywnej analizie i była niesprawiedliwie traktowana przez niektóre sekcje mediów na całym świecie i w mediach społecznościowych”.

Co wiemy o diagnozie raka u Kate?

Kate nie określiła, na jaki rodzaj raka zdiagnozowano u niej. Rzecznik Pałacu Kensington powiedział: „Księżniczka jest obecnie na drodze do powrotu do zdrowia po rozpoczęciu pod koniec lutego chemioterapii zapobiegawczej”.

Doktor John LaPook, główny korespondent medyczny CBS News, powiedział, że wyglądało to na zespół medyczny Kate Wcześnie odkryła raka.

„Zawsze chcesz wykryć raka we wczesnym stadium” – powiedział LaPook. „Poszli tam, aby wykonać dowolny zabieg i wiedzieli, że będzie to długa rekonwalescencja, a tam, prawdopodobnie kiedy mogli przyjrzeć się bliżej, nie zobaczyli na to żadnych dowodów. ” rak. A kiedy już pomyślałem, że mogła być wykonana biopsja, biopsja chirurgiczna, powiedzieli: „Och, tu jest jakiś rak”. „Ponieważ zawsze chcesz wyleczyć raka we wczesnym stadium, niezależnie od jego rodzaju, była to dla mnie stosunkowo dobra wiadomość”.

„Profilaktyczna” chemioterapia oznacza leczenie, które „zapobiega wzrostowi mikroskopijnych komórek nowotworowych” – powiedział Lubbock.

Dr Shivan Sivakumar, profesor nadzwyczajny onkologii na Uniwersytecie w Birmingham, Powiedział Associated Press Wydaje się, że ma na myśli tak zwaną w medycynie chemioterapię „adiuwantową”.

„To chemioterapia po operacji, aby zapobiec nawrotom” – powiedział. „To próba zniszczenia wszelkich krążących komórek nowotworowych”.

Oświadczenie Kate nastąpiło po wzroście publicznych spekulacji na temat jej stanu zdrowia, które dotychczas spotykały się z milczeniem pałacu.

W styczniu Pałac Kensington ogłosił, że przeszła planowaną operację jamy brzusznej i prywatnie będzie potrzebowała trochę czasu na rekonwalescencję przynajmniej do Wielkanocy, 31 marca. Powiedział, że do czasu powrotu do zdrowia nie będzie żadnych aktualnych informacji na temat jej stanu zdrowia i zapewnił, że operacja nie spowodowała nowotworu. -Powiązany.

Następnie, w marcu w Dniu Matki w Wielkiej Brytanii, Kate i jej mąż, książę Walii, opublikowali zdjęcie Kate i jej trójki dzieci, które są w widoczny sposób wyleczone, wywołując ciągłe spekulacje na temat jej zdrowia. Zdjęcie zapamiętało wiele wiodących światowych agencji fotograficznych.

Kate przyznała się w poście w mediach społecznościowych Edytuj obrazAle Pałac Kensington w Londynie Odmowa wydania oryginału, nieredagowanego egzemplarza. Opublikowano także kolejne zdjęcie zmarłej królowej Elżbiety z wnukami Wygląda na to, że zostało zmienione.

– poinformowały w niedzielę brytyjskie tabloidy Kate była widziana publicznieOpublikowała urocze wideo, na którym widać siebie i Williama w sklepie rolniczym w pobliżu jej domu rodzinnego w Windsorze. Gazeta zacytowała niektórych widzów, którzy twierdzili, że wyglądała na „szczęśliwą, zrelaksowaną i zdrową”.

W lutym teść Kate, ogłosił król Karol Będzie leczony z powodu nieokreślonego rodzaju nowotworu, który wykryto podczas leczenia powiększonej prostaty. wydał Karol i jego żona, królowa Camilla Aktualizacje O jego zdrowiu, dziękując społeczeństwu za wsparcie.

Księżna Walii, wcześniej znana jako Kate Middleton, poślubiła księcia Williama, który jest obecnie księciem Williamem Następca tronupodczas wystawnej ceremonii w Opactwie Westminsterskim w Londynie 29 kwietnia 2011 r. Mają troje dzieci: księcia Jerzego, 10 lat; Księżniczka Charlotte, 8 lat; I książę Louis, 5.

READ  Co wiesz o wydarzeniu z udziałem gwiazd