19 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Co eksperci mówią o tej chorobie

Co eksperci mówią o tej chorobie

Kate Middleton powiedziała, że ​​przechodzi „kurs chemioterapii zapobiegawczej”.

Księżna Walii Kate Middleton ujawniła, że ​​zdiagnozowano u niej raka i jest ona na „wczesnej fazie” leczenia. Chociaż nie wiadomo, na jaki rodzaj raka cierpi, onkolodzy stwierdzili, że to, co opisała w swoim przesłaniu wideo – wykrycie raka podczas „poważnej operacji jamy brzusznej” – jest bardzo częste. W swoim publicznym oświadczeniu opublikowanym w piątek Kate stwierdziła, że ​​diagnoza pojawiła się po operacji jamy brzusznej, którą przeszła w styczniu. Dodała, że ​​początkowo sądzono, że jej stan nie jest nowotworowy, ale późniejsze badania „wykazały obecność raka”. Teraz, nie spekulując na temat operacji, jaką przeszła Kate Middleton, oto, co zdaniem ekspertów wiedzą na temat raka księżniczki Wielkiej Brytanii.

Mówiąc do New York TimesaDoktor Elena Ratner, ginekolog-onkolog z Yale Cancer Center, opisała przypadki, w których kobiety poddają się zabiegowi chirurgicznemu w celu leczenia endometriozy – choroby, w której tkanka podobna do wyściółki macicy znajduje się w innym miejscu jamy brzusznej. Często zakłada się, że endometrioza pojawiła się na jajniku i spowodowała łagodną torbiel jajnika, mówi dr Ratner. Jednak kilka dni później, gdy zbadano i przetestowano łagodną tkankę, patolodzy poinformowali, że wykryli raka.

Lekarze zauważyli również, że Kate oświadczyła, że ​​przechodzi „kurs chemioterapii zapobiegawczej”. Jest to również powszechne, stwierdzili, wyjaśniając, że w placówkach medycznych nazywa się to zwykle chemioterapią uzupełniającą.

Przeczytaj także | Kate Middleton jest trzecią członkinią rodziny królewskiej w Wielkiej Brytanii, która zmaga się z rakiem. Oto dwa pozostałe

Zdaniem dr Erica Weinera, dyrektora Yale Cancer Center, chemioterapia uzupełniająca „miejmy nadzieję, zapobiegnie dalszym problemom” i zapobiegnie nawrotowi raka. Oznacza to również, że „usunięto wszystko”, co było widoczne podczas operacji, powiedział dr Michael Bearer, dyrektor Instytutu Nauk Medycznych Winthrop P. Rockefeller Cancer Institute na Uniwersytecie Arkansas.

READ  Kanye porównuje się z Emmettem nawet w Lynching Rant do Ari Emanuela

Według gazety dr Bearer dodał, że raka nie można zobaczyć, ponieważ mogą znajdować się w nim mikroskopijne komórki nowotworowe. Wyjaśnił, że chemioterapia jest sposobem na zaatakowanie chorób mikroskopijnych.

Osobno porozmawiaj CNNDoktor Karen Knudsen, dyrektor generalna American Cancer Society, wyjaśniła, że ​​po operacji często stosuje się chemioterapię zapobiegawczą jako leczenie „uzupełniające”, aby zmniejszyć ryzyko nawrotu raka.

Warto zaznaczyć, że od czasu styczniowej operacji Kate Middleton była nieobecna publicznie, co wywołało spekulacje na temat jej zdrowia. Co więcej, diagnoza szoku pojawiła się po tym, jak u króla Wielkiej Brytanii Karola III zdiagnozowano raka po operacji powiększonej prostaty.