8 września, 2024

Kaitlyn Clark pokonuje Stephena Curry'ego i ustanawia rekord NCAA pod względem zdobytych za trzy punkty w sezonie

Kaitlyn Clark wciąż przepisuje księgi rekordów NCAA, nawet podczas wolnych wieczorów.

Obecnie jest liderem wszech czasów pod względem rzutów za trzy punkty zdobytych w jednym sezonie NCAA, co stanowi rekord, który wcześniej wyrównała, wraz z legendą Golden State Warriors i byłą gwiazdą Davidsona Stephenem Currym oraz byłym strażnikiem Liberty Dariusem McGee (162 lata). .

Clark przystąpił w piątek do ćwierćfinału turnieju Big Ten w stanie Iowa przeciwko drużynie Penn State z numerem 7, zaledwie jeden punkt od celu, i dotarł dopiero w czwartej kwarcie. Zwycięstwo 95-62 zakończyła z 24 punktami, 10 zbiórkami i siedmioma asystami, choć w nietypowy sposób trafiała 5 z 19 i 2 z 14 z dystansu za trzy punkty.

Jej pierwsze dotknięcie meczu doprowadziło do niecelnego rzutu za trzy punkty w połowie pierwszej kwarty, po czym szybko zdobyła dwa rzuty wolne i zdobyła swoje pierwsze cztery punkty. Od tego czasu Clark szybko podaje piłkę, zgodnie ze swoją tendencją do priorytetowego traktowania swoich kolegów z drużyny i sukcesu Iowa, gdy ma to znaczenie.

Jednak trzeba przyznać obronie Nittany Lions i być może świadomości tej chwili Clarke, że nie wykorzystała także 11 rzutów za trzy punkty i dwukrotnie odwróciła piłkę, zanim zdołała pobić rekord. Nie oddała żadnego gola z gry, dopóki nie dała Iowa pierwszych punktów w drugiej kwarcie, trafiając głęboko za dwa punkty na niecałe cztery minuty przed końcem tej kwarty.

Pobiła rekord przed rozentuzjazmowaną publicznością na osiem minut przed końcem czwartej tercji. Wyraz ulgi przemknął przez jej twarz, zanim podniosła ręce i zachęciła do wiwatów.

„Efekt Clarka” zapewnił w tym sezonie oglądalność i frekwencję na rekordowym poziomie, dlatego też bilety na turniej kobiet Big Ten w Target Center w Minneapolis zostały wyprzedane po raz pierwszy w historii. Bilety na pięciodniowe wydarzenie kupiło ponad 109 000 fanów.

Zapytany o sławę Clarka, Curry zastanawiał się, jak wiele czasu się zmieniło, odkąd w 2008 roku przyprowadził na mecze Davidsona tłumy reporterów i fanów.

„Nie mogę sobie wyobrazić, jak to jest teraz” – powiedział Curry na Twitterze. Sportowiec. „To było zanim Twitter stał się czymś realnym. Instagrama założyłam dopiero, gdy byłam jeszcze na studiach. Elementy mediów społecznościowych tylko pogorszyły sprawę”.

Nie było wątpliwości, kto przyciągnął publiczność w piątek, ponieważ ciche „Caitlin Clarke, Caitlin Clarke, Caitlin Clarke” zakłóciły ciszę otwierającego alarmu.

Wielu z tych fanów rozkoszowało się chwilą, na którą z niecierpliwością czekali, ustawiając się w kolejce na kilka godzin przed przybyciem Clarke na boisko.

Turniej Wielkiej Dziesiątki odbywa się w trybie pojedynczej eliminacji, co stwarza możliwość, że piątkowe zawody będą ostatnim meczem konferencyjnym w kolegialnej karierze Clarka. I nie było się czym martwić, gdy Hawkeyes zakończyli pierwszą połowę prowadząc 46-26.

Kiedy pamiętna kariera Clarke w NCAA dobiegnie końca, przeniesie swój talent do WNBA. 29 lutego za pośrednictwem postu w mediach społecznościowych ogłosiła plany rezygnacji z piątego roku studiów w stanie Iowa.

Kilka dni po tym, jak Clark ogłosiła wiadomość o swoich zamiarach w WNBA, 3 marca zdobyła 35 punktów w wygranym 93-83 meczu Iowa State z Ohio State, pobijając rekord wszechczasów mistrza NCAA, Pete'a Maravicha, w jej ostatnim meczu w college'u w sezonie zasadniczym.

Clark pobił także kilka rekordów w zeszłym roku w Mistrzostwach NCAA. Jest rekordzistką pod względem większości zdobytych za trzy punkty w jednym turnieju – 25. Pobiła także rekord zdobytych za trzy punkty w turnieju krajowym, zdobywając osiem w przegranej z LSU.

Ona i Iowa będą chciały wrócić do tytułowej gry, gdy March Madness rozpocznie się pod koniec tego miesiąca. Nabór odbędzie się w niedzielę 17 marca. Jednak Hawkeyes najpierw mają nadzieję na wygranie mistrzostw Big Ten, które będą kontynuowane w półfinałach w sobotę i meczu o mistrzostwo w niedzielę.