7 października, 2022

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Kabul – Afgańska policja poinformowała, że ​​eksplozja miała na celu meczet w stolicy Afganistanu

Kabul – Afgańska policja poinformowała, że ​​eksplozja miała na celu meczet w stolicy Afganistanu

Khaled Zadran, rzecznik szefa policji w Kabulu, powiedział CNN, że eksplozja spowodowała ofiary, ale nie sprecyzował więcej.

Dodał, że wypadek miał miejsce na terenie policji miejskiej 17 i że siły bezpieczeństwa na miejscu zdarzenia prowadzą śledztwo.

Organizacja Zdrowia w nagłych wypadkach potwierdziła później, że zginęły co najmniej trzy osoby.

„Po dzisiejszej eksplozji przyjęliśmy 27 pacjentów do naszego centrum chirurgicznego dla ofiar wojny w Kabulu, w tym pięciu nieletnich, z których jeden jest siedmioletnim chłopcem”, powiedział CNN Stefano Souza, dyrektor ds. nagłych wypadków w Afganistanie.

„Przybyło dwóch martwych pacjentów, a jeden zmarł w izbie przyjęć” – powiedział.

„Tylko w sierpniu byliśmy w stanie wyleczyć sześć masowych ofiar w naszym szpitalu, łącznie około 80 pacjentów. Przez cały rok nadal otrzymywaliśmy rany postrzałowe, odłamki, rany kłute, a także eksplodowały moje i IED ofiary na co dzień… Kraj cierpi z powodu reperkusji długiego konfliktu, który bardzo podkopał jego przyszłość.”

Bilal Karimi, zastępca rzecznika talibów, potępił wybuch w tweecie na Twitterze w środę wieczorem.

„Cywilni mordercy i sprawcy podobnych przestępstw wkrótce zostaną aresztowani i ukarani za swoje czyny, jeśli Bóg pozwoli” – napisał Karimi.

To ewoluująca historia i będzie aktualizowana.

READ  Szwecja, Finlandia zgadzają się na składanie wniosków NATO, raporty | NATO