25 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Jonathan Toews o przyszłości Black Hawka i nie tylko: handel, wolny agent, emerytura czy odbudowa?

Jonathan Toews o przyszłości Black Hawka i nie tylko: handel, wolny agent, emerytura czy odbudowa?

CHICAGO – Bardzo niewiele osób gra w hokeja Jonathan Toews Naprawdę mogę zazdrościć. The Czarne jastrzębie Kapitan trzykrotnie nosi jego nazwisko na Pucharze Stanleya. Posiada trofeum Conn Smythe, medal Selke i dwa złote medale olimpijskie, zamek do Hall of Fame. Więc nie roń łzy o Toews, dobrze sobie poradził na lodzie.

Ale nie mógł nic poradzić na to, że poczuł ukłucie zazdrości – nieuniknione uczucie Dlaczego to nie mogę być ja? – gdy Jewgienij MalkinPrzed swoimi 36. urodzinami podpisał czteroletni kontrakt z wciąż konkurencyjną firmą Pingwiny z Pittsburgha Wcześniej w tym miesiącu umowa, która w zasadzie gwarantuje Spędzi całą swoją karierę z zespołem, który go stworzyłdrużyna, która sama wygrała trzy mistrzostwa, oraz miasto, które go gościło.

Zabawki powiedział we wtorek w rozmowie z sportowiec. „Ale kiedy przechodzisz przez dwa trudne sezony, takie jak ten, zdecydowanie ustawia to rekord i przypomina ci, jak niesamowite było, gdy wszystko się kliknęło, a gwiazdy związały się dla nas. Myślenie w ten sposób łamie ci serce, aby przypomnieć sobie, jak szalone i ekscytujące jest w tym mieście granie z tymi fanami, kiedy jesteśmy na szczycie. Ale to jest inny etap w życiu, gdzie wyzwania są inne, a ty dajesz z siebie wszystko.

Poza wylewaniem drinka na stół podczas rozmowy, Toews wydawał się być w dobrej formie, opalony, wysportowany i szczęśliwy. Wróci do Winnipeg tydzień później tego lata, ale Chicago jest jego domem na pełen etat i właśnie zakończył codzienny trening na Piątej Trzeciej Arenie. Powiedział, że czuje ulgę, zwłaszcza w porównaniu z tym, jak był rok temu, kiedy właśnie ogłosił swój powrót do… NHL Po rocznym urlopie z powodu narastających problemów zdrowotnych zagrażających karierze. W tym czasie regenerował nogi, po prostu wracał na wiatr. Dopiero w drugiej połowie sezonu znów poczuł się jak dawniej, grając na lodzie odwrotnie.

W tym sezonie ma nadzieję cofnąć czas i wrócić do swojej bardziej dominującej formy.

„Ludzie próbują mi powiedzieć, że się starzeję, a ja w najbliższym czasie tego nie akceptuję” – powiedział z szerokim uśmiechem.

Kiedy zwrócono uwagę, że 34-latek był wciąż dość młody w wielkim schemacie rzeczy, Toews zauważył długie, ciężkie kilometry, jakie przebył na swoim ciele i zażartował: „Tak, ale 34 co? powiedzmy kontynuację 25. A co powiesz na to?”

Więc tak, Toews czuje się fizycznie przygotowany na rygory 82-meczowego sezonu, grając w trudną, ciężką grę dwustronną, w którą uwielbia grać, i nadążając za coraz mniejszą i szybszą ligą. Jest tak podekscytowany, że może udowodnić, że wszyscy się mylą – i udowodnić, że ma rację – że nie może się doczekać, aż do października.

Ale prawdziwe pytanie brzmi: jak przygotowany? umysłowo Czy Toews na sezon 2022-23? Sezon, w którym jego drużyna aktywnie próbuje przegrać, aby w przyszłym roku mieć najlepszy wybór w załadowanym drafcie. Sezon, w którym Toews rozgląda się po szatni i prawie nie rozpoznaje nikogo poza swoim długoletnim kumplem, Patrick Król.


Toews i Kane w 2019 roku (James Guillory / USA Today)

Dyrektor generalny Kyle Davidson mówił o długoterminowej przebudowie od momentu, gdy zastąpił tymczasowo Stana Bowmana w październiku zeszłego roku. Był szczery i szczery w kwestii tego, co to oznacza, i przez cały czas informował Toewsa i Kane’a. Ale przez cały czas Toews uparcie trzymał się przekonania, że ​​w pokoju jest wystarczająco dużo talentu, aby szybko zmienić sytuację, przygotowując się do kolejnej play-off z jedyną drużyną NHL, jaką kiedykolwiek znał.

READ  Microsoft uruchomił stronę internetową wyjaśniającą przejęcie Activision Blizzard

Umowa Brandona Hagela w sprawie handlu terminami polegała na wiaderku zimnej wody nad głową. The Alex DeBrinkat Transakcje Kirby Dasha na początku tego miesiąca były jawnymi policzkami w twarz. Żadnych roszczeń już.

A teraz Toews, podobnie jak Kane, stają przed możliwością – nie, bardzo prawdopodobne – że to będzie jego ostatni sezon w Chicago. I może zostać wysłany przed końcem.

„Kiedy zamieniliśmy się Hags, a potem Cat i Kirby, prawda była naprawdę tam, no cóż, na tym właśnie jesteśmy i naprawdę muszą skupić się na przyszłości” – powiedział Toews. „I to niefortunne, że zaszło tak daleko. Ale tak właśnie jest. Wiele z tych rzeczy od jakiegoś czasu jest poza moją kontrolą i jest to dziwne miejsce, by być liderem. Czasami trudno to wiedzieć co powinno być dla ciebie zmartwieniem, a co nie”. Powinno tak być, nie tylko grając w swoją grę. Więc moja głowa jest tutaj, myśląc o tym, co jest przede mną i co będzie następnego dnia, kolejna gra lub następne wyzwanie. Ostatnie kilka lat nauczyło mnie być w tej chwili i wycinać rzeczy, nad którymi nie mogę naprawdę kontrolować, i koncentrować swoją energię na tym, co mogę kontrolować, aby móc naprawdę cieszyć się grą.

To wszystko. Palce mają pełną kontrolę. Przynajmniej do przyszłego lata, kiedy wygaśnie jego ośmioletni kontrakt. On, podobnie jak Kane, ma całkowitą klauzulę unieruchomienia. Nie można nim handlować bez jego zgody. Davidson powiedział, że chce, aby obaj gracze pozostali na miejscu, byli filarami odbudowy, aby uczyli młodych graczy, jak być profesjonalistami i jak być zwycięzcami. W tej roli świetnie radzi sobie Toews – zwykle świetnie radził sobie z młodymi chłopakami, jako pierwsza osoba, którą zaprasza na kolację, gdy jest zawołany, i ostatnia osoba na lodzie, która pracuje nad porannymi pojedynkami po łyżwach. To rola, którą lubił. Ale różni się to od integracji młodych graczy w odnoszący sukcesy i doświadczony zespół, a nie trzymania za ręce wielu młodych graczy podczas kolejnej przegranej kampanii.

Jednakże, po tym wszystkim, co osiągnął w swojej karierze, czy byłoby zbyt źle rozegrać swoją karierę jako większy mąż stanu i przygotować grunt pod kolejną wielką trasę po Chicago? Cóż, może nie było, zanim Davidson umieścił na liście spalonej ziemi.

READ  Cartier obserwuje i zastanawia się, nowe informacje z 2024 roku

„Pod koniec dnia mówimy o procesie, który według Kyle’a ma ponad pięć lat” – powiedział Toys. „Więc ta część w ogóle nie brzmi dla mnie atrakcyjnie. Nie mogę mówić w imieniu Kanera, ale zdecydowanie czuję, jak wiele zmian, jakie nasz zespół przechodził każdego roku przez ostatnie trzy lub cztery lata, i właśnie tam robi się naprawdę wyczerpujący. I wyczerpujący”. Masz takiego faceta jak Alex DeBrincat, który był pod skrzydłami Kanera. Lubię myśleć, że Kirby i ja też łączymy tę więź w pewnym sensie. widziałem ten obrót. Uczę się być bardziej cierpliwym, ale nie ma wątpliwości, że harmonogram jest napięty. Zbyt wiele i zbyt wyczerpujący, by o tym myśleć. Więc nie zamierzam tu siedzieć i mówić, co idę zrobić lub co przyniesie mi przyszłość, ponieważ tak naprawdę nie wiem.”

Cóż, wydaje się, że wie. Przynajmniej na dłuższą metę. Trudno sobie wyobrazić, że Davidson podpisał kontrakt z Toews po tym sezonie, biorąc pod uwagę wszystkie ruchy, które wykonał do tej pory. Biorąc pod uwagę te komentarze, trudno wyobrazić sobie Toewsa, który zgodziłby się na jakąkolwiek wieloletnią umowę, aby przetrwać w dłuższej perspektywie. W tym momencie wygląda to bardziej tak, jakby Toews podążał za kilkoma kolegami z drużyny, a nie jeśli.

Więc to pozostawia pewne możliwości.

• Może odstąpić od klauzuli unieruchomienia i wysłać towar przed upływem terminu transakcji. Jeśli będzie grał na poziomie, na którym grał w drugiej połowie ubiegłego sezonu – lub nawet lepiej, jak w pełni się tego spodziewa – będzie to dodanie Dynamite jako trzeciej pozycji do zawodnika. Będzie musiał być na szczycie swojej gry, aby ktokolwiek strzelił swojego gola 10,5 miliona dolarów, nawet jeśli Blackhawks zachowają połowę tego.

Toz doskonale zdaje sobie z tego sprawę.

„Jeśli nie gram dobrze w hokeja, jaką mam wartość?” Powiedział z sarkastycznym uśmiechem. „Ale nie powiedziałbym, że gdybym grał w jednego z najlepszych hokeja w mojej karierze i miał świetną okazję, mógłbym nie tylko zobaczyć, jak to wygląda, zobaczyć, jak to wygląda… tylko dla zabawy”.

• Może odmówić rezygnacji ze swojego NMC (lub po prostu nie podlegać negocjacjom) i trzymać się go, zmieniając koniec sezonu w imprezę, która kończy się miesiącami, co jest powodem, dla którego fani wydają kilka dolców i przychodzą do United Środek.

A może, po prostu może, sprawy nie będą takie straszne, a gra z wieloma facetami będzie mu się podobać bardziej, niż się spodziewał. Może rzeczywiście to zrobi Chce obejść. Po tym może podpisać tanią umowę na rok. Albo mógłby podpisać gdzie indziej, przekonany, że jego kariera Black Hawka zakończyła się na jego własnych warunkach. Jeśli tak, 13 kwietnia przeciwko Filadelfia – z którym zdobył swój pierwszy puchar i zapewnił mu Con Smith – to jego ostatni mecz jako kapitan Chicago Blackhawks.

READ  Apple może wkrótce uruchomić Apple Watch zorientowany na fitness

• A może tak jest. Być może, w swoim wieku i mając ponad 16 lat na ciele, zdecyduje się przejść na emeryturę pod koniec sezonu, zadowolony ze swojej kariery i powrotu, gotowy na kolejny rozdział, cokolwiek to będzie.

Nie wykluczył tego pomysłu, ale wydaje się też, że nie jest to jego preferencja. Naprawdę czuje, że ma dużo w zbiorniku.

– Nie mogę odpowiedzieć na to pytanie – powiedział. „Choć odpowiedź jest nudna, to jest jej piękno – mogę po prostu być w tej chwili. Nauczyłem się ponownie pokochać tę grę i znaleźć w niej frajdę, bawić się energią, bawić się z pasją i bawić się wysoki poziom. Czuję, że wciąż mam wiele do zaoferowania”. Dla tego zespołu i dla gry, i cieszę się, że mogę to pokazać nie tylko sobie, ale wszystkim. Jednak nie czuję żadnej presji, aby grać przez pewien czas. Myślę, że będę wiedział, kiedy będę wiedział.

Przybycie nowego trenera Luke’a Richardsona pomogło zrównoważyć niektóre rozczarowanie Toewsa z kierunkiem franczyzy. Podziwiał mentalność i doświadczenie Richardsona i powiedział, że każdy, z kim rozmawiał o nowym trenerze, miał o nim tylko wspaniałe rzeczy do powiedzenia.

W końcu trenerzy i zawodnicy nie mieszają się. Oddziały czołgów. A Toyuz błyszczał w jego oczach, gdy mówił o celach sztabu trenerskiego i zawodników.

„Przesłaniem Luke’a jest to, że będziemy ciężko pracować, będziemy gotowi, będziemy grać jako drużyna, wyjdziemy tam i spróbujemy wygrać każdy mecz” – powiedział Toyos. . „Jestem naprawdę podekscytowany możliwością zagrania z Lukiem”.

Powiedziawszy to, Toews przyznał, że „nie można ich winić” również za czołgi. On i Kane są żywym dowodem na to, że trafienie na najniższy poziom i zdobycie trzech najlepszych typów może prowadzić prosto do turniejów i on o tym wie.

Jak więc będzie wyglądał sezon 2022-23? Jaką koszulę będą nosić Toews w kwietniu? A w przyszłym październiku?

Szczerze mówiąc, nie może na to odpowiedzieć. I szczerze, stara się o tym nie myśleć. Każdy chce mieć zawód właścicieli, Sidney Crosby A Chris Letang Był i będzie w Pittsburghu. Ale prawie wszyscy inni oddaliby niemal wszystko, by mieć karierę Toewsa i Kane’a, bez względu na to, co wydarzyło się w ciągu ostatnich kilku lat, bez względu na to, co wydarzyło się w ciągu następnych kilku lat.

„I tak nie zamierzam składać żadnych obietnic” – powiedział Toyose. „Fani i organizacja powinni wiedzieć, że moje serce i lojalność są z nimi. Chicago jest moim domem. To naprawdę było najdziksze marzenie, jakie kiedykolwiek mogłem mieć od dnia rekrutacji. Naprawdę, o co więcej mogę prosić?”

(Górne zdjęcie: Timothy T. Ludwig/USA Today)