18 sierpnia, 2022

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Apple używa nowego chipa A16 Bionic tylko w modelach iPhone'a 14 Pro;  Gdzie jest gniew?

Apple używa nowego chipa A16 Bionic tylko w modelach iPhone’a 14 Pro; Gdzie jest gniew?

Większość użytkowników iPhone’a prawdopodobnie nie wie, który chipset z serii A zasila ich urządzenia i nie obchodzi ich to. Jak inaczej można wyjaśnić względną ciszę i brak złości z powodu plotek Apple dotyczących ponownego wykorzystania chipsetu A15 Bionic w urządzeniach iPhone 14 innych niż Pro w przyszłym roku. Jest to układ 5 nm, który znajduje się obecnie we wszystkich modelach iPhone’a 13, zarówno Pro, jak i nie.

Jeśli chodzi o strategię chipową Apple dla modeli iPhone 14 non-Pro, gdzie jest oburzenie?

Innymi słowy, ci, którzy nie zapłacą za droższe modele iPhone’a 14 Pro i iPhone’a 14 Pro Max, a wolą kupić tańszego iPhone’a 14 i iPhone’a 14 Plus (lub Maxa, jakkolwiek to się nazywa), użyją tego samego chipa, co w wszystkie modele iPhone’a 13 w tym roku. Innymi słowy, konsumenci kupią telefon z chipsetami najnowszej generacji i będą mogli za niego zapłacić więcej.

Czy zapłaciłbyś cenę nowego samochodu za samochód napędzany silnikiem ostatniej generacji? Oczywiście nie. I chociaż A15 Bionic to świetny układ, nie oznacza to, że powinieneś płacić wyższą cenę za zeszłoroczną moc obliczeniową.

Apple naprawdę chce w tym roku rozróżnić modele inne niż Pro i Pro. Wraz ze zwykłymi rzeczami, takimi jak lepsze aparaty z linii Pro (w tym teleobiektyw) i wyświetlacz ProMotion z częstotliwością odświeżania 120 Hz, w tym roku, podczas gdy iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max pojawią się „z boku”, ja wycięcie”, iPhone 14 i iPhone 14 Plus (lub Max) będą miały kontrowersyjne oryginalne wycięcie.
według MacworldA16 Bionic będzie miał tę zaletę, że będzie produkowany przy użyciu węzła procesowego trzeciej generacji 5 nm TSMC o nazwie N4P. W porównaniu z oryginalnym procesem 5 nm, znanym jako N5, N4P spowoduje 11% wzrost wydajności i 22% poprawę efektywności energetycznej w A16 Bionic w porównaniu z A14 Bionic wyprodukowanym przy użyciu wariantu N5 węzła procesowego TSMC 5 nm.
READ  Ponieważ sprzedaż sprzętu Switcha spada, jak długo Nintendo może opóźnić „Switch 2”?

Apple zazwyczaj nie przechodzi przez trzy lata z rzędu z tym samym węzłem procesowym, chociaż zrobi to z komponentami 5 nm TSMC. A14 Bionic jest produkowany przez TSMC przy użyciu węzła 1 generacji 5 nm, podczas gdy A15 Bionic jest produkowany przy użyciu węzła 2 generacji 5 nm. A16 Bionic będzie produkowany przy użyciu trzeciej generacji nowego węzła 5 nm.

Podczas gdy wszystkie modele iPhone’a 14 mogą mieć 6 GB pamięci RAM, tylko modele Pro będą korzystać z szybszej wersji LPDDR5.

Im niższy numer węzła procesowego, tym więcej tranzystorów można umieścić w chipie. Jest to ważne, ponieważ im więcej tranzystorów w chipie, tym mocniejszy i bardziej energooszczędny będzie chip. Oczekuje się, że użycie szybszej pamięci RAM LPDDR5 w porównaniu z pamięcią LPDDR4, z której będą nadal korzystać modele inne niż Pro, zwiększy wydajność linii iPhone 14 Pro. Wszystkie telefony będą miały 6 GB pamięci RAM.

A seria iPhone 14 Pro (i prawdopodobnie modele inne niż Pro) powinna zostać uaktualniona do modemu Qualcomm Snapdragon X65. Obsługuje wyższą teoretyczną prędkość szczytową 10 Gb/s, która bez wątpienia nie będzie testowana na żadnym modelu iPhone’a 14 Pro w tym roku lub w przyszłym. Nie znajdziesz sieci komórkowej, która pobiera dane tak szybko, ale mówi się, że nowy chip modemu lepiej zabezpiecza sygnały i zużywa mniej energii.

W tym roku trzeba zobaczyć jabłko Zaprezentowano 6,1-calowy iPhone 14, 6,7-calowy iPhone 14 Max/Plus, 6,1-calowy iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max. Apple usunął wariant „mini” z powodu rozczarowującej sprzedaży. Przewodnik powiedział na początku tego miesiąca Przewidujemy, że odsłonięcie nastąpi 13 września Z przedsprzedażą rozpoczynającą się 16 września z możliwą datą premiery 23 września.