2 grudnia, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Sekundy przestępne powodują chaos na komputerach – więc Meta chce się ich pozbyć

Sekundy przestępne powodują chaos na komputerach – więc Meta chce się ich pozbyć

Od 1972 r. było 27 sekund przestępnych: dodano dodatkowe sekundy do wspólnego zegara światowego – uniwersalnego czasu koordynowanego lub UTC – w celu uwzględnienia zmian w szybkości obrotu Ziemi. Historycznie nasze pojęcie czasu jest definiowane jako niewielki ułamek długości dnia słonecznego, ale ponieważ tempo rotacji Ziemi jest nieco nieregularne (spowalnia i przyspiesza w zależności od różnych czynników), oznacza to, że czas słoneczny i czas uniwersalny mają tendencję do odchyleń od siebie nawzajem. Aby to zrekompensować, dodajemy sekundy przestępne. a to jest naprawdę Myli komputery.

Po prostu wyobraź sobie, że jesteś komputerem. Masz bardzo jasne poczucie czasu. Wiesz, że są 24 godziny na dobę, 60 minut w godzinę i 60 sekund w minutę: wszystkie są czyste i uporządkowane. Następnie, w przypadkowy dzień, czekając na następny świt, z przerażeniem obserwujesz, jak twój wewnętrzny zegar zbliża się do 23:59:59 do wymarzonej 23:59:60. To bardzo normalne, że panikujesz. Może mały guzek, żeby uspokoić nerwy. W rezultacie usuwasz niektóre z największych witryn na świecie. Wszyscy są na ciebie źli.

To nie jest scenariusz żartu. Dodanie sekundy przestępnej w 2012 r. spowodowało poważne przestoje w witrynach takich jak Forsquare, Reddit, Linkedin, Yelp. Do 2015 roku, kiedy nadszedł czas na kolejny, drugi skok, inżynierowie w większości wyciągnęli wnioski, ale było to Wciąż są pewne luki. Jak poprzednio 2016. Jako twórca Linuksa Linus Torvalds połóż to: „Prawie za każdym razem, gdy mamy sekundę przestępną, coś znajdujemy. To naprawdę denerwujące, ponieważ jest to klasyczny przypadek kodu, który w zasadzie nie działa, a zatem nie został przetestowany przez użytkowników w ich normalnych warunkach”.

To jest powód, dla którego konglomerat mediów społecznościowych Meta chce pozbyć się sekundy przestępnej. w Wpis na blogu opublikowany wczoraj, zespół inżynierów firmy przedstawił swój argument przeciwko dodawaniu sekund przestępnych, mówiąc, że jest to modyfikacja, która „zasadniczo przynosi korzyści naukowcom i astronomom” (ponieważ umożliwia im prowadzenie obserwacji obiektów niebieskich za pomocą UTC). Meta mówi, że ta funkcja jest mniej ważna niż kiedyś i przeważa zamieszanie, które powodują sekundy przestępne w świecie technologii.

READ  Dziś dowiedziałem się, że o roślinach i kwiatach można dowiedzieć się za pomocą aparatu w iPhonie

„Wprowadzenie nowych sekund przestępnych to ryzykowna praktyka, która wyrządza więcej szkody niż pożytku i uważamy, że nadszedł czas, aby wprowadzić nowe technologie, aby je zastąpić” – mówi firma.

według raport z cnetMeta nie jest w tym osamotniona, a kampania ta przyciągnęła wsparcie ze strony innych gigantów technologicznych, takich jak Google, Microsoft i Amazon, a także wielkich graczy w międzynarodowej społeczności pomiarowej, takich jak amerykański Narodowy Instytut Standardów i Technologii (NIST) i Francuskie Międzynarodowe Biuro Bram i Mechanizmów (BIPM).

Ale bez sekund przestępnych, co dzieje się z UTC? Czy nie synchronizujemy go z czasem słonecznym? Cóż, są opcje, zauważa Meta. Jedną z alternatyw dla sekund przestępnych jest Odcień Po drugie, co oznacza spowolnienie zegarów cyfrowych przez dłuższy czas, aby obliczyć dodatkowy czas do dodania – skutecznie rozmazując niezbędne sekundy przestępne w ciągu godzin w ciągu dnia.

Jednak z tą metodą również są problemy. Istnieje wiele sposobów obliczania sekund rozmazu (zwłaszcza jeśli chodzi o okres, którego używasz do rozłożenia dodatkowego „czasu”). A ponieważ nie ma jednego centralnego sposobu śledzenia czasu w wielu systemach cyfrowych na świecie, oznacza to, że alternatywne metody mogą również prowadzić do zamieszania i zakłóceń.

W każdym razie Meta nie proponuje żadnego rozwiązania problemu drugiego przestępnego. Po prostu mówi, że musi być jeden. Rzeczywiście, jest to problem, który rozważa obecnie wiele innych organizacji. Kolejnym wielkim kamieniem milowym będzie raport w tej sprawie na zlecenie Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego lub Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego Organizacji Narodów Zjednoczonych w 2015 r.. Wyjdzie w 2023 roku. Ponieważ nie można się spieszyć z takimi rzeczami.