16 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Jonathan Isaac zdobył 10 punktów w długo oczekiwanym powrocie Magic

Jonathan Isaac zdobył 10 punktów w długo oczekiwanym powrocie Magic

Orlando na Florydzie – czarujący napastnik Jonathana Izaaka Stanął przy stoliku strzelców, odbył krótką rozmowę z trenerem Jamalem Moseleyem i spokojnie zdjął koszulkę. Odwrócił się na kort, odłożył ustnik i wszedł na parkiet NBA, aby rozegrać swój pierwszy mecz od ponad 900 dni.

Długie oczekiwanie dobiegło końca. Strzelił też gola w meczu między parą Jasona Tatuma Rzuty Wolne Przestraszony tłum liczący 19 196 osób wewnątrz Amway Center okazał swoje uznanie owacjami na stojąco.

25-letni Isaac nie rozegrał oficjalnego meczu NBA od 2 sierpnia 2020 roku, kiedy zerwał więzadło krzyżowe przednie w lewym kolanie podczas meczu w Orlando Bubble. Opuścił wszystkie sezony 2020-21 i 2021-22 oraz połowę sezonu 2022-23, zanim wrócił w poniedziałek wieczorem przeciwko Boston Celtics.

W ciasnych ograniczeniach minutowych Isaac zakończył z 10 punktami, strzelając 4 z 7 w niecałe 10 minut akcji, gdy Magic pokonali Celtics 113-98.

Isaac powiedział, że miał dużo na głowie, kiedy się meldował. Przyznał też, że zdarzały się sytuacje, kiedy nie wiedział, czy ten dzień nadejdzie, ale w chwilach zwątpienia polegał na swojej wierze.

„Były dni, kiedy nie wiedziałem, czy chcę kontynuować” – powiedział. „Ale z drugiej strony muszę podziękować Chrystusowi. Abym mógł wrócić do mojej wiary i powiedzieć, że Bóg skierował mnie w tę podróż w określonym celu. Wiem, że zostałem stworzony do gry w koszykówkę. Zostałem stworzony, aby oddać chwałę Bogu w ten punkt.”

Isaac był pierwszym zastępcą Orlando tego wieczoru i zameldował się sam – coś, co Mosley zrobił celowo, aby publiczność mogła docenić ten moment.

Pierwszy dotyk Isaaca tej nocy nastąpił niedługo po zameldowaniu. Kiedy Orlando po raz pierwszy wszedł na boisko, Isaac znalazł się z piłką w dłoniach.

READ  Josh Gedde nie stanie przed policją po oskarżeniach o niewłaściwe relacje z nieletnim

Złap go wzdłuż linii bazowej i spróbuj jechać w Bostonie Jaylen Brown. Isaac powiedział, że myślał, że Brown przejmie kontrolę, ale ponieważ tego nie zrobił, spowodowało to, że Isaac został sfaulowany, próbując uzyskać lay-up, który nie wszedł.

W kolejnym ofensywnym posiadaniu Magic, Isaac był w stanie oddać strzał, który spadł – 13 stóp bezpośrednio nad Browns.

„Krzyczcie trenerowi Mossowi, żeby mi go zbudował” — powiedział Isaac. „To miało być naprawdę łapanie i skakanie, ale zagrali to tak dobrze i byłem tylko ja i Jaylen. Więc po prostu powiedziałem, weź coś i byłem w stanie osiągnąć swoją przewagę. Naprawdę uwielbiałem to uderzenie. Kiedy upadłem Pomyślałem tylko: „Dziękuję”. Po prostu wyszedłem. To nie wchodzi w grę”.

Pierwsze zadanie Izaaka zajęło mniej niż 4 i pół minuty. Oprócz przeskoczenia nad Brownem, dodał lay-up, ale był tylko 2 z 5 nad ziemią.

Przyznał, że zmęczenie było problemem na początku.

Isaac powiedział: „Dotarł do mnie taki pierwszy wiatr. W tej ostatniej chwili ledwo mogłem mówić, tak ciężko oddychałem”. „Ale druga tura w drugiej połowie, te cztery minuty, po prostu zaczynam się rozluźniać i czuję się lepiej”.

Zauważalna różnica nastąpiła w drugiej połowie, kiedy Isaac wrócił. Trafił parę trójek i złapał dwa przechwyty, z których jeden wyrzucił Paweł Panchero Aby wygrać swoją ostatnią grę wieczoru. Wypadł na dobre, a do końca trzeciej kwarty pozostało 2:08.

„Myślałem, że to fajne” – powiedział Mosley. „Myślę, że wykonał świetną robotę, grając z pewnym opanowaniem. Myślę, że to było ważne, aby dostał swój czas w lidze G. Oczywiście było dużo emocji i miał w tym rację. Pomyślałem, że to świetny sposób poradził sobie”.

Mosley i Isaac dzielili się chwilę przed meczem. Mosley usiadł na końcu magicznej ławki i zawołał Isaaca, gdy schodził z kortu. Obaj odbywają szybką pogawędkę, podczas której Moseley wyraża radość z powodu zobaczenia Izaaka.

READ  Liverpool pozyskał Alexisa McAllistera z Brighton & Hove Albion

Przed rozegraniem dwóch meczów w Orlando Bubble Isaac nie grał od 1 stycznia 2020 roku, kiedy doznał kontuzji tego samego lewego kolana. Jego ostatni mecz w Amway Center miał miejsce 30 grudnia 2019 roku, kiedy zdobył 13 punktów, 9 zbiórek, 2 asysty, 3 przechwyty i 2 bloki w przegranej z Atlanta Hawks.

Jedynymi członkami drużyny Magic, którzy nadal grali w tej grze, byli Marka FultzaI Terrence’a Rossa I Mo Bamba. Ani Ross, ani Bamba nie oglądali poniedziałkowego protokołu meczu z Bostonem.

„Ta noc mogła potoczyć się na tak wiele sposobów i doceniam to za to, że potoczyła się tak, jak się potoczyła. Więc jest w tym spokój, ulga, więc kontynuujmy”.

Jonathana Izaaka

Kol Antoniktóry spędził trochę czasu na parkiecie z Isaakiem w poniedziałek, powiedział, że był bardzo szczęśliwy, widząc Isaaca na parkiecie po tym, jak widział, jak musiał patrzeć z boku podczas pierwszych dwóch sezonów w drużynie.

„Bycie poza grą przez tak długi czas z pewnością może być frustrujące i wiem, że prawdopodobnie czuł, że mógł wrócić wcześniej” – powiedział Anthony. „Ale po prostu był wielkim kibicem całej drużyny. Ogląda wszystkie nasze mecze i uderza nas tylko wtedy, gdy gramy dobrze. Warczy na mnie, gdy gram słabo, próbując mnie rozweselić. Po prostu świetna szafka ogólnie facet w pokoju i przyjemność mieć jako kolegę z drużyny. ”

Anthony powiedział, że rozegrał już kilka meczów z Isaakiem, więc miło było dzielić z nim boisko do NBA.

Magiczny napastnik drugiego roku Franciszka Wagnera Ma swoją szafkę obok Isaaca i wie, ile poniedziałkowy wieczór znaczył dla jego kolegi z drużyny. Był również podekscytowany tym, co Isaac Al Saleem może zrobić dla młodego zespołu Magic, który posuwa się naprzód.

„Myślę, że nawet bez niektórych graczy znaleźliśmy część naszej tożsamości” – powiedział Wagner w rozmowie z ESPN. „Myślę, że naszym celem na ten sezon musi być dalsza praca. Mamy nowe tory, musimy zdefiniować wszystkie te rzeczy. Ale mamy wiele talentów i duży rozmiar na każdej pozycji.

„Ale co najważniejsze, mamy po prostu świetnych facetów. Każdy dba o właściwe rzeczy. Widziałem ten dzień, kiedy [Isaac] podporządkować się Wszyscy chcemy, aby następny facet odniósł sukces. „

Kiedy Isaac został wyeliminowany z gry na dobre w trzeciej kwarcie, na chwilę zniknął z ławki. Kiedy wrócił, usiadł na ławce i dalej kibicował swoim kolegom z drużyny.

Kiedy noc dobiegła końca, jego koledzy oblali go wodą.

„Ulga i spokój” – powiedział Isaac, gdy zapytano go, jak się czuje po zakończeniu swojej kariery na korcie. „Pokój jest jak„ Boże, masz mnie ”. Doceniam to. Jest naprawdę szczery. Chcę mu tylko podziękować. Więc pokój, daj jej spokój, zajmijmy się tym”.