22 lutego, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

NASA wstrzymuje próby naprawy kłopotliwego panelu słonecznego Lucy

NASA wstrzymuje próby naprawy kłopotliwego panelu słonecznego Lucy

Ilustracja statku kosmicznego Lucy z w pełni rozłożonymi okrągłymi panelami słonecznymi.
Wyjaśnienie: Instytut Badawczy Południowo-Zachodni

NASA robi sobie przerwę Starania otworzyć Niewielka tablica energii słonecznej na statku kosmicznym Lucy, twierdząc, że sonda jest Bardzo fajne i te starania Przy wysyłaniu matrycy może być Jest to najbardziej owocne, gdy Lucy jest najbliżej Słońca w grudniu 2024 r.

apo odpaleniu w październiku 2021 rstatek kosmiczny,dwa Panele słoneczne o szerokości 24 stóp (7 metrów), ta dostawa siły dla Lucyny Całkowicie nieudane kwiat, utknął w trybie odinstalowania. Podczas gdy NASA stworzyła Poprzednie próby pełnego opublikowania macierzyAgencja Ogłosić w poście na blogu, że zespół Lucy zostanie zawieszony Próbuje całkowicie odblokować Matrix, mówiąc Statek kosmiczny tak zimno.

Jednak NASA nie przejmuje się problemem, szacuje w poście na blogu Że matrix jest rozłożony w 98% i będzie mógł zabrać resztę 12-letnia misja Lucy polegająca na odwiedzeniu tajemniczych asteroid trojańskich Jowisza, które krążą wokół gazowego olbrzyma i poza nim.

Więcej o tej historii: 7 rzeczy, które warto wiedzieć o pierwszej misji NASA na asteroidy trojańskie Jowisza

„Testy naziemne wykazały, że próby rozmieszczenia były bardziej produktywne, gdy statek kosmiczny był cieplejszy, bliżej słońca” – napisała w poście z zeszłego tygodnia oficer ds. komunikacji NASA, Erin Morton. Ponieważ statek kosmiczny znajduje się 123 miliony mil (197 milionów km) od Słońca (1,3 razy dalej od Słońca niż Ziemia) i porusza się z prędkością 20 000 mil na godzinę (35 000 km/h), zespół nie spodziewa się, że dalsze próby rozmieszczenia będą przydatne w obecnych warunkach. okoliczności.”

NASA Zauważyłem problemy z panelem słonecznym Wkrótce po rozpoczęciu misjii doszedł do wniosku, że była to utrata napięcia w przewodzie Służy do otwierania okrągłej matrycy. Lucy oddala się teraz od Słońca, robi się coraz zimniej, ale wróci na Ziemię po pomoc grawitacyjną w grudniu 2024 r. W tym czasie zespół Lucy ma nadzieję, że statek kosmiczny będzie wystarczająco ciepły, aby spróbować ponownie.

W międzyczasie zespół stojący za Lucy będzie zbierał dane na temat niewłaściwie działającego panelu słonecznego, aby zobaczyć, jak działa w swoim nieco niesprawnym stanie, podczas gdy Lucy będzie kontynuować swoją misję wizytacyjną. Grupy trojanów Jupiter.

More: Latarka księżycowa NASA ma problemy z piorunami

READ  Odkrycie dziwnej galaktyki, w której w ogóle nie ma gwiazd: ScienceAlert